Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Jak efektywnie używać aplikację Dine4Fit

Podstawowa obsługa aplikacji jest w zasadzie prosta. Wybierasz z bazy to co zjadłeś i dodajesz do swojego menu. Ale można sobie też pomóc:

Różne zdefiniowane ustawienia

To, co bardzo pomaga przy pracy z apką, to różne ustawienia zdefiniowane. Ulubione posiłki, ulubione zajęcia, a także możliwość wprowadzenia regularnych zajęć na określone dni tygodnia. Dodatkowo, w ustawieniach menu znajduje się opcja ustawienia trybu aktywności – siedzący tryb życia, lekko aktywny, umiarkowanie aktywny, bardzo aktywny i ekstremalnie aktywny. Zmiana trybu powoduje automatycznie przeliczenie ustalonego dla użytkownika limitu przyjmowanej energii.

Zdarzały nam się komentarze, „szkoda, że apka pokazuje tylko kj”. A tak wcale nie jest 🙂 Możliwość zmiany jednostek kj na kcal także znajdziemy w ustawieniach. Tam też można ustawić swoją obecną wagę i pożądaną wagę, ustawić reżim picia – a aplikacja będzie nas pilnować, jak dobrze dotrzymujemy swoich postanowień.

Ponieważ lubimy przyrządzać różne potrawy i łączyć różne metody, fajne jest, że możemy wprowadzić poszczególne składniki użyte w menu, a następnie zapisać wszystko naraz jako jedno danie, do którego przypiszemy własną nazwę. Na przykład, czerwona fasola z bekonem, ziemniaki z ciecierzycą, itp. Można też wziąć jakąkolwiek potrawę z bazy i samemu ją zmodyfikować. Przykładowo, gdy nie mamy akurat moreli, ale mamy indyka i bakłażana:

Przy okazji, zastanawiasz się czasem, w jakim stanie podane są poszczególne produkty , czy surowe, gotowane, owoce obrane, czy nieobrane?  Odpowiedź brzmi: wartości odżywcze wymienionych produktów odnoszą się do stanu, w którym są one spożywane. A więc ziemniaki gotowane, banan obrany itd.

Jeśli klikniesz na Regularne aktywności w zakładce Mój profil, możesz wprowadzić aktywności dla każdego dnia tygodnia, które na pewno wykonujesz. Na przykład, możesz wpisać sen – osiem godzin, zmywanie naczyń – pół godziny, gotowanie – godzinę, pracę przy komputerze – osiem godzin, po prostu wszystko, co robisz regularnie każdego dnia lub w różne dni. Wtedy nie jest konieczne wypełnianie wszystkiego dzień po dniu. A wszystko to zapisze Ci się jako wydatkowana energia. Jeśli kiedykolwiek nie zgadzasz się z liczbą spalonych kalorii, być może Twoja bieżnia lub rower treningowy pokazuje inną wartość, nie ma problemu, abyś dodał własną aktywność:

Wydatkowanie i przyjmowanie kalorii

Wiele osób może być zdezorientowanych co do tego, jak właściwie oblicza się przyjęcie kalorii i wydatek energetyczny.  A jednak jest to proste. Każdego dnia wpisujesz, co faktycznie zjadłeś. Albo masz już zapisane posiłki w zakładce Ulubione, albo łatwo jest skorzystać z wyszukiwarki  i wybrać odpowiednią potrawę. Jeśli nie ma jej na liście, możesz wprowadzić ją jako nową pozycję. Możesz też stworzyć swój własny posiłek, jeśli jest to kombinacja wielu składników. Następnie w lewej zakładce Przegląd możesz zobaczyć całkowitą liczbę przyjętych kcal, jak również sumę węglowodanów, tłuszczu, błonnika itp. W ten sam sposób, w jaki wybierasz swój jadłospis, wybierasz również swoje codzienne aktywności. Są one zapisywane i wyświetlane na dole każdego dziennego menu. Tak więc na koniec dnia masz dwie wartości: Spożycie i aktywności. A poniżej jeszcze Całkowicie 1281 z 1816.  Od razu widać, czy tego dnia jesteśmy na minusie czy nie.

Pamiętaj, że jeśli aktualnie się odchudzasz, wartości te nie powinny być równe zeru, ale wydatek energetyczny powinien przewyższać pobór energii.

Tabele przeglądu dziennego

Wpisałeś posiłki, które dziś zjadłeś, wpisałeś aktywności. Ale teraz, kiedy patrzysz na tabelę, chciałbyś przenieść tą kanapkę ze śniadania na przekąskę. To proste. Wchodzisz w tą pozycję i zmieniasz porę jej zjedzenia. A może zjadłeś nie 100g jedzenia, ale 150g? Nie ma problemu – równie łatwo to zmienisz.A czy widzisz gwiazdki przy produktach? Jeśli są wypełnione kolorem, to oznacza, że znajdują się w Twoich ulubionych produktach spożywczych. Jeśli gwiazdka nie jest wypełniona, a chciałbyś mieć tę potrawę w swoich ulubionych, po prostu kliknij na gwiazdkę, a produkt będzie wyświetlał się jako ulubiony. Teraz szybciej go dodasz!
Jeśli przez cały tydzień uczciwie wypełniałeś wszystkie wartości, czeka Cię nagroda. Przejdź do statystyki => analiza menu. Pojawią się wykresy poszczególnych składników, ich procentualny udział w żywieniu faktyczny i docelowy.

 

Jeśli chcecie podyskutować o wyglądzie i funkcjach apki, to piszcie w komentarzach!

 

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

12.10.2021 dine4fit.pl Ciekawe, Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Z archiwum

Jak ułatwić sobie pracę z aplikacją Dine4Fit?

Już dawno temu podawaliśmy wskazówki, jak uprościć sobie pracę apką Dine4Fit, spójrzcie choćby tutaj. Od tego czasu opublikowaliśmy już  wiele innych artykułów na podobne tematy.

Dzisiaj postaram się przedstawić kilka wskazówek i sztuczek, z których korzystam obecnie.

Kontynuuj czytanie 14.12.2023

Powiązane artykuły

Co robić, gdy liczba na wadze regularnie psuje Ci nastrój

W moim gabinecie najczęściej zajmuję się z pacjentami tematem odchudzania – redukcją masy ciała.

U niektórych widzę, jak to dla nich zaczarowany temat – ciągle chudną i przybierają na wadze. Z każdym kolejnym podejściem ich fiksacja na wyniku staje się coraz większa, pewność siebie osłabiona, a uporczywość ogromna.

Kontynuuj czytanie 3.10.2024

Węglowodany w diecie – tak czy nie? I ile, jeśli w ogóle?

Nie ma dnia u mnie w gabinecie, żebym nie spotkała kogoś, kto uważa, że węglowodany stoją między nim a jego wymarzoną sylwetką.

W czasach, gdy z każdej strony atakują nas reklamy diet niskowęglowodanowych i keto, trudno się temu dziwić. Czy jednak rzeczywiście węglowodany są największym wrogiem szczupłej sylwetki? Przeczytaj do końca, a być może dowiesz się czegoś, czego się nie spodziewałaś/eś.

Kontynuuj czytanie 30.9.2024

Analiza składu ciała – o co tu chodzi?

Obecnie powszechne są w gabinetach lekarskich, klinikach żywieniowych i centrach sportowych przyrządy do analizy składu ciała.

Oprócz informacji na temat składu ciała, tj. ilości mięśni, tłuszczu, wody itp., pozwalają one ocenić stan odżywienia danej osoby. Dają również dokładniejszy obraz stopnia nadwagi lub otyłości, a także ewentualnego niedożywienia. Jest to ciekawe uzupełnienie, dzięki któremu można monitorować niektóre parametry zdrowotne.

Kontynuuj czytanie 26.9.2024

Sekrety skutecznej zmiany diety

Kiedy Klienci pytają mnie, od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę i poprawić swoje zdrowie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: zbilansowana dieta.

Często widzę, że ludzie mają tendencję do pomijania podstaw i rozwodzenia się nad zawiłościami i szczegółami diety. W ten sposób tracą sens i nie zdają sobie sprawy z podstawowych błędów w swojej diecie, co prowadzi do marnowania czasu, siły woli, energii i finansów.

Kontynuuj czytanie 17.9.2024

Przewodnik po sportach odpowiednich dla pacjentów z żylakami

Żylaki są często związane z nieprzyjemnymi doznaniami, które są zbiorczo określane jako ból żylny. W przypadku pacjentów z przewlekłą chorobą żylną aktywność fizyczna jest zazwyczaj jednym z zalecanych środków.

Niektóre rodzaje ćwiczeń i sportów są bardziej korzystne dla pacjentów pod względem żył, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle nie są zalecane.

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner