Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Moja „cukrzycowa” podróż z Dine4Fit

Zdenka, (52 lata): Poproszono mnie o napisanie mojej historii jako motywacji. Niedawno kontrola u mojego lekarza potwierdziła, że nie tylko udało mi się schudnąć, ale skutecznie pokonać wroga w postaci cukrzycy.

A wszystko dzięki diecie i modyfikacji stylu życia, do której doprowadziła mnie aplikacja Dine4Fit.

Z wagą „walczę” w zasadzie całe życie – po urodzeniu dzieci dobiłam do 117,5 kg. Dodatkowo leczyłam się na nadciśnienie tętnicze, a trzynaście lat temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 2. Z czasem doszły inne problemy zdrowotne.

Przyznaję, byłam bardzo niezdyscyplinowaną pacjentką – brałam leki, ale nie stosowałam zalecanej diety. Kilogramy szły bardziej w górę niż w dół, a poziom cukru był taki, że groziło mi przejście na insulinę.

Mój poziom cukru we krwi na czczo wynosił rutynowo około 8-10 mmol/l (normalny poziom to 3,9-5,6 mmol/l), a mój GH (hemoglobina glikowana, długi cukier – wskaźnik tego, jak dobrze stosujesz swoją dietę w ciągu ostatnich trzech miesięcy) wynosił około 65, ale sporadycznie ponad 80. A to już bardzo dużo.

  •  A moja pani doktor dodawała mi kolejne leki i dodawała, ostatecznie musiałam przyjmować kilka razy dziennie trzy różne leki.

Na początku kwietnia 2021 roku zaczęłam używać Dine4Fit i stopniowo nie tylko moja waga poszła w dół, ale o dziwo także moje wyniki zaczęły się poprawiać. Zarówno moja glukoza na czczo, jak i GH spadały. Lekarz pozwolił mi utrzymać węglowodany do 225 g, ale poza tym jadłam prawie wszystko. I po prostu trzymałam się mojego spożycia i zielonych kółek.

We wrześniu 2021 roku miałam już glikemię na czczo 4,3 i GH 38. Moja pani doktor odjęła mi jedną tabletkę całkowicie, a kolejną zmniejszyła o jedną dawkę na dzień. Chyba nawet nie muszę opisywać, jak wielka była to dla mnie motywacja – do wytrwałości i dalszego działania!

Na początku września, dwa miesiące po zejściu z leków, zrobiłam badania kontrolne i wyniki nadal są ładne – glukoza na czczo 4,2 mmol/l i GH 35.

A wiecie co jest najlepsze? W zasadzie nie musiałam niczego usuwać z mojej diety – jem zupełnie normalne potrawy, które lubię.

W aplikacji mam ustawione obecnie 191 g węglowodanów na dzień, czasem zdarza mi się je lekko „przekroczyć”. Jasne – trzeba trochę zwolnić i nie napychać się masowo czekoladą, ciastami i babeczkami, ale od czasu do czasu oddam się delektowaniu smakołyków. Nie używam żadnych zamienników cukru – albo nie słodzę w ogóle, albo pobłażam odrobinie cukru trzcinowego, gdy nie zepsuje mi to kółeczek.

Tak więc, moi drodzy, to ma sens i działa. Dine4Fit to naprawdę duża pomoc i to nie tylko przy odchudzaniu.

Wskazówka od Dine4Fit

Już jakiś czas temu założyliśmy dla użytkowników naszej apki miejsce, gdzie mogą wymieniać się doświadczeniami, wspierać i chwalić swoimi sukcesami, aby zmotywować innych do działania. Jeśli chcesz do nas dołączyć, zapraszamy do naszej grupy.

foto: archiwum Autorki

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

31.1.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit

Z archiwum

Białko jako fenomen naszych czasów?

Gdy ktoś się trochę bardziej zaczyna interesować żywieniem, to zauważy, że w tym kontekście o białkach się bardzo często mówi i je wychwala.

I oczywiście słusznie…

Kontynuuj czytanie 21.11.2022

Powiązane artykuły

Co robić, gdy liczba na wadze regularnie psuje Ci nastrój

W moim gabinecie najczęściej zajmuję się z pacjentami tematem odchudzania – redukcją masy ciała.

U niektórych widzę, jak to dla nich zaczarowany temat – ciągle chudną i przybierają na wadze. Z każdym kolejnym podejściem ich fiksacja na wyniku staje się coraz większa, pewność siebie osłabiona, a uporczywość ogromna.

Kontynuuj czytanie 3.10.2024

Węglowodany w diecie – tak czy nie? I ile, jeśli w ogóle?

Nie ma dnia u mnie w gabinecie, żebym nie spotkała kogoś, kto uważa, że węglowodany stoją między nim a jego wymarzoną sylwetką.

W czasach, gdy z każdej strony atakują nas reklamy diet niskowęglowodanowych i keto, trudno się temu dziwić. Czy jednak rzeczywiście węglowodany są największym wrogiem szczupłej sylwetki? Przeczytaj do końca, a być może dowiesz się czegoś, czego się nie spodziewałaś/eś.

Kontynuuj czytanie 30.9.2024

Analiza składu ciała – o co tu chodzi?

Obecnie powszechne są w gabinetach lekarskich, klinikach żywieniowych i centrach sportowych przyrządy do analizy składu ciała.

Oprócz informacji na temat składu ciała, tj. ilości mięśni, tłuszczu, wody itp., pozwalają one ocenić stan odżywienia danej osoby. Dają również dokładniejszy obraz stopnia nadwagi lub otyłości, a także ewentualnego niedożywienia. Jest to ciekawe uzupełnienie, dzięki któremu można monitorować niektóre parametry zdrowotne.

Kontynuuj czytanie 26.9.2024

Sekrety skutecznej zmiany diety

Kiedy Klienci pytają mnie, od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę i poprawić swoje zdrowie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: zbilansowana dieta.

Często widzę, że ludzie mają tendencję do pomijania podstaw i rozwodzenia się nad zawiłościami i szczegółami diety. W ten sposób tracą sens i nie zdają sobie sprawy z podstawowych błędów w swojej diecie, co prowadzi do marnowania czasu, siły woli, energii i finansów.

Kontynuuj czytanie 17.9.2024

Przewodnik po sportach odpowiednich dla pacjentów z żylakami

Żylaki są często związane z nieprzyjemnymi doznaniami, które są zbiorczo określane jako ból żylny. W przypadku pacjentów z przewlekłą chorobą żylną aktywność fizyczna jest zazwyczaj jednym z zalecanych środków.

Niektóre rodzaje ćwiczeń i sportów są bardziej korzystne dla pacjentów pod względem żył, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle nie są zalecane.

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner