Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Marcel (33 lata): nie mam wymarzonej liczby na wadze, ale mam wymarzoną sylwetkę

Około miesiąc temu sympatyczny Marcel wrzucił swoją przemianę do jednej z naszych grup, skupiających użytkowników apki Dine4Fit. Jak sam mówi, cieszy się tą przemianą każdego dnia.

Nie wstydzi się spojrzeć w lustro i regularnie monitoruje swoje postępy, bo jak mówi, ma jeszcze wiele do zrobienia. Wierzymy, że i dla Was będzie świetną inspiracją.

Przyjrzyjmy się, jak to wszystko się zaczęło. Marcel pracuje jako korektor w branży motoryzacyjnej i jego praca jest podobno dość zwyczajna. Ma dużo ruchu dzięki swojemu owczarkowi niemieckiemu. A jego zainteresowania zawsze obejmowały sport, przed laty grał nawet amatorsko w hokeja, ale musiał przestać z powodów zdrowotnych. A taka zmiana zawsze jest zauważalna. Do tego doszły problemy osobiste i zaczął je zajadać. zapewne wielu z nas zna ten problem.

A to już jego słowa:

Nie wiedziałam jak się z tego wszystkiego wyplątać. Po prostu siedziałem w domu i jadłem. Punkt zwrotny nastąpił, gdy koleżanka zrobiła mi zdjęcie jak pływam w jeziorze. Natychmiast się ubrałem i zaczęłam unikać luster i aparatów.

Logicznie rzecz biorąc, postanowiłem zacząć ćwiczyć i lepiej się odżywiać, ale nie miałem pojęcia, jak to zrobić. Przerażało mnie, że zostanę wyśmiany na siłowni. Ale w końcu okazało się, że jest wręcz przeciwnie. Nikt nawet nie zwrócił na mnie uwagi. Dodatkowo miałem ogromne szczęście, że poznałem tam syna mojej koleżanki z pracy. Wyjaśnił mi podstawy, ale oczywiście nie miał czasu, żeby mnie codziennie dopingować. Tak więc znowu byłym zagubiony. Kolejny przełom nastąpił dzięki sieciom społecznościowym. Obejrzałem kilka filmików z już obecnie także moim obecnym trenerem.

  • Spodobał mi się jego styl i przede wszystkim to, że nie zalecał żadnych śmiertelnie restrykcyjnych diet, których i tak nie byłbym w stanie przestrzegać.

To właśnie trener Krystian pokazał mi aplikację Dine4Fit. Nauczył mnie nie bać się jedzenia i wyjaśnił, że organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych. Ustaliliśmy wspólnie pewne zasady i właściwie mogę dalej jeść wszystko.

Wytłumaczył mi też, że nie muszę od razu się załamywać, jeśli któregoś dnia nie wypełnię kółeczek lub któreś przeciągnę. Następnego dnia wstaję do normalności i kontynuuję. Regularnie mi przypomina: „Jeśli wykonujesz 90% dobrej, jakościowej pracy, te 10% nie zrujnuje twoich postępów”.

W tej chwili dosłownie wpycham w siebie białko. Moja waga nie rusza się w tej chwili, utknęła w miejscu na poziomie 77-78 kg, ale centymetry z powodzeniem spadają, a siła idzie w górę z każdym treningiem. Na początku ważyłem 88 kg przy 165 cm, ale prawdopodobnie miałem grubo ponad 90 kg (nie ważyłem się wtedy).

Teraz mam zupełnie inaczej ustawiony umysł i dzięki temu wiem, że nawet jeśli nigdy nie osiągnę wymarzonej liczby, to nie ma to żadnego znaczenia, bo zaczynam lubić swoje ciało. Nauczyłem się lubić je takim, jakie jest.

  • Podstawową zmianą w diecie było dzielenie posiłków, planowanie ich i dokładne ważenie wszystkiego.

Wiele osób myśli, że trzeba jakiegoś specjalnego gotowania i kupowania specjalnych produktów, ale piękno tkwi w prostocie. To jest chyba moje ulubione danie: Pokrój ziemniaki na frytki, rozłóż je na blasze do pieczenia. Dopraw solą, pieprzem, słodką papryką i wymieszaj. Rozłóż przyprawionego kurczaka na wierzchu ziemniaków, ponownie dopraw. Wszystko zwieńczyć startym serem, aby przykryć całe naczynie do zapiekania. Zalać śmietaną i piec w temperaturze 220 stopni przez około godzinę do półtorej godziny.

Co było dla mnie najtrudniejsze? Prawdopodobnie dwie rzeczy. Po pierwsze, nastawienie mojej głowy na zrozumienie, że w jedzeniu nie ma nic złego i że należy się prawidłowo odżywiać. W przeciwnym razie zmiana nie przyjdzie. A potem przestać fiksować się na liczbie na wadze. Dlatego nie mam wymarzonej liczby, mam wymarzoną sylwetkę, do czego wykorzystuję trening siłowy.

Na koniec chciałbym powiedzieć wszystkim, którzy zaczynają, żeby nie dawali sobie żadnego „terminu”, do którego chcą schudnąć. To jest strasznie zdradliwe. A jeśli nie zdążysz z terminem, to tylko Cię to zdołuje. Wszystko wymaga swojego czasu. Nic się nie dzieje, jeśli idzie to pomału. Wszyscy jesteśmy różni – niektórzy z nas szybko tracą dodatkowe kilogramy, a niektórzy nie. Nie koncentruj się na liczbie na wadze, bo moim zdaniem wywiera to niepotrzebną presję. Wystarczy połączenie spokoju, dobrego jedzenia i myślę, że dodanie treningu siłowego.

Też chcesz schudnąć? Nic prostszego, zajrzyj tutaj:

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

24.4.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Różne

Z archiwum

Bogusia: Dine4Fit to dla mnie styl życia

Choć już od długiego czasu śledzimy historie użytkowników Dine4Fit, nigdy nie przestajemy się dziwić temu, co może zdziałać ludzka determinacja.

Przeczytajcie historię Bogusi, która zaczęła się odchudzać przy wadze 127 kg, mając trójkę dzieci i stos leków.

Kontynuuj czytanie 14.11.2022

Powiązane artykuły

Co robić, gdy liczba na wadze regularnie psuje Ci nastrój

W moim gabinecie najczęściej zajmuję się z pacjentami tematem odchudzania – redukcją masy ciała.

U niektórych widzę, jak to dla nich zaczarowany temat – ciągle chudną i przybierają na wadze. Z każdym kolejnym podejściem ich fiksacja na wyniku staje się coraz większa, pewność siebie osłabiona, a uporczywość ogromna.

Kontynuuj czytanie 3.10.2024

Węglowodany w diecie – tak czy nie? I ile, jeśli w ogóle?

Nie ma dnia u mnie w gabinecie, żebym nie spotkała kogoś, kto uważa, że węglowodany stoją między nim a jego wymarzoną sylwetką.

W czasach, gdy z każdej strony atakują nas reklamy diet niskowęglowodanowych i keto, trudno się temu dziwić. Czy jednak rzeczywiście węglowodany są największym wrogiem szczupłej sylwetki? Przeczytaj do końca, a być może dowiesz się czegoś, czego się nie spodziewałaś/eś.

Kontynuuj czytanie 30.9.2024

Analiza składu ciała – o co tu chodzi?

Obecnie powszechne są w gabinetach lekarskich, klinikach żywieniowych i centrach sportowych przyrządy do analizy składu ciała.

Oprócz informacji na temat składu ciała, tj. ilości mięśni, tłuszczu, wody itp., pozwalają one ocenić stan odżywienia danej osoby. Dają również dokładniejszy obraz stopnia nadwagi lub otyłości, a także ewentualnego niedożywienia. Jest to ciekawe uzupełnienie, dzięki któremu można monitorować niektóre parametry zdrowotne.

Kontynuuj czytanie 26.9.2024

Sekrety skutecznej zmiany diety

Kiedy Klienci pytają mnie, od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę i poprawić swoje zdrowie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: zbilansowana dieta.

Często widzę, że ludzie mają tendencję do pomijania podstaw i rozwodzenia się nad zawiłościami i szczegółami diety. W ten sposób tracą sens i nie zdają sobie sprawy z podstawowych błędów w swojej diecie, co prowadzi do marnowania czasu, siły woli, energii i finansów.

Kontynuuj czytanie 17.9.2024

Przewodnik po sportach odpowiednich dla pacjentów z żylakami

Żylaki są często związane z nieprzyjemnymi doznaniami, które są zbiorczo określane jako ból żylny. W przypadku pacjentów z przewlekłą chorobą żylną aktywność fizyczna jest zazwyczaj jednym z zalecanych środków.

Niektóre rodzaje ćwiczeń i sportów są bardziej korzystne dla pacjentów pod względem żył, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle nie są zalecane.

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner