Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Przepisy w aplikacji Dine4Fit

Czy wiesz, że aplikacja Dine4Fit zawiera również bazę przepisów z opcją filtrowania według priorytetów?

Ty być może wiesz, ale sądząc po dodawanych własnych przepisach do bazy produktów zamiast do przepisów, wiele osób zdaje się nie wiedzieć. Przyjrzyjmy się więc tej części aplikacji.

Dine4Fit oferuje możliwość zapisywania własnych posiłków na przyszłość, funkcja ta jest używane przez Was bardzo często. Robisz jajecznicę, więc zapisujesz składniki: masło, boczek lub słonina, jajka, szczypiorek, sól – a następnie klikasz na trzy kropki i wybierasz Utwórz potrawę. Wystarczy potem nadać jedzeniu nazwę i gotowe.

Oprócz tego w menu znajduje się również zakładka Przepisy. W aplikacji mobilnej znajdziesz ją klikając w menu w lewym górnym rogu i klikając Przepisy.

Na następnej stronie masz możliwość przeglądania od ostatnio dodanych, wraz ze zdjęciami i nazwą. Widzisz w prawym górnym rogu dwie strzałeczki skierowane do siebie? Naciśnij je. Właśnie na zdjęciach poszczególnych potraw wyświetliły się nie tylko nazwa ale i wszystkie wartości makro. Fajne, prawda?

Jeśli nie chcesz przeszukiwać bazy danych na ślepo, jest też pasek wyszukiwania, w którym możesz po prostu wpisać słowa kluczowe, takie jak fasola, kuskus itp. i zostaną wyświetlone tylko te przepisy, które zawierają te słowa.

Ale to nie jest wszystko. Wyszukiwanie można jeszcze bardziej dostosować, klikając strzałkę w prawo od pola wyszukiwania. Tutaj możesz zaznaczyć wymaganą kategorię (zdrowe, keto, wegetariańskie, ryby, paleo, makarony, zupy itp.) lub według wartości energetycznych, białka, węglowodanów, tłuszczu i błonnika, gdzie można wprowadzić wymagany zakres minimalny i maksymalny.

Po otwarciu przepisu zauważysz, że u góry po prawej stronie masz dwie dodatkowe opcje – klikając na ikonę widelca i noża  możesz dodać przepis do ulubionych dań, klikając na plus możesz natychmiast dodać go do spożytych dzisiaj potraw.

W przypadku przepisów można filtrować według liczby porcji, gramów lub procentu potrawy. Na przykład kuskus z warzywami i kurczakiem na miodzie ma 1321 gramów jako cały posiłek i stanowi 4 porcje. Gramy składników są odpowiednio wymienione na dole. Jeśli jednak określisz tylko 1 porcję, gramatura zostanie odpowiednio dostosowana.

Po wybraniu przepisu wyświetli Ci się lista składników oraz szczegółowy opis krok po kroku, a następnie wykres z wartościami odżywczymi i rozkładem energii, białka, węglowodanów, tłuszczu, błonnika, soli i wapnia. Na końcu znajdują się etykiety określające, do jakiej kategorii należy danie.

W aplikacji internetowej odnośnik znajduje się na czarnej belce u góry jako trzeci element od lewej strony. Oferta w aplikacji mobilnej różni się nieco, ale oferuje te same możliwości.

Etykiety są tu uporządkowane według kategorii – Potrawa, Posiłek, Dieta, Inne. Przepisy można sortować według najnowszych dodanych, najlepiej ocenianych i najczęściej używanych.

W filtrowaniu znajdują się również dodatkowe opcje, takie jak wybór według czasu przygotowania potrawy lub czy danie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Najważniejszą funkcją jest jednak możliwość dodania swojego przepisu. Znajduje się to pod przyciskiem „Zaproponuj przepis” w prawym górnym rogu (w zielonym polu).

Najpierw podajesz oczywiście nazwę dania. Składniki wybierasz z istniejącej bazy danych za pomocą podpowiedzi. Następnie dodajesz poszczególne kroki przygotowania. Dodajesz opis, czas przygotowania, liczbę porcji, etykiety, a na końcu własne zdjęcie gotowego dania. W ten sposób Ty zyskujesz swoje ulubione jedzenie w aplikacji, a przy okazji dzielisz się swoim przepisem z innymi użytkownikami.

foto: aplikacja i cz.depositphotos.com

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

29.2.2024 dine4fit.pl Ciekawe, Korzystanie z Dine4Fit, Przepisy na zdrowe potrawy

Z archiwum

Boom na produkty białkowe i przepis na domowe monte

Niezależnie od tego, którą alejką spaceruję w sklepie spożywczym, natrafiam na napisy „high protein” czy „z wysoką zawartością białka”.

Obecnie możemy kupić proteinowe tosty, proteinowy chleb, makaron,  jogurt, budyń, kaszkę, baton, ciasteczko czy wreszcie białkowego shota.

Kontynuuj czytanie 20.4.2023

Powiązane artykuły

Co robić, gdy liczba na wadze regularnie psuje Ci nastrój

W moim gabinecie najczęściej zajmuję się z pacjentami tematem odchudzania – redukcją masy ciała.

U niektórych widzę, jak to dla nich zaczarowany temat – ciągle chudną i przybierają na wadze. Z każdym kolejnym podejściem ich fiksacja na wyniku staje się coraz większa, pewność siebie osłabiona, a uporczywość ogromna.

Kontynuuj czytanie 3.10.2024

Węglowodany w diecie – tak czy nie? I ile, jeśli w ogóle?

Nie ma dnia u mnie w gabinecie, żebym nie spotkała kogoś, kto uważa, że węglowodany stoją między nim a jego wymarzoną sylwetką.

W czasach, gdy z każdej strony atakują nas reklamy diet niskowęglowodanowych i keto, trudno się temu dziwić. Czy jednak rzeczywiście węglowodany są największym wrogiem szczupłej sylwetki? Przeczytaj do końca, a być może dowiesz się czegoś, czego się nie spodziewałaś/eś.

Kontynuuj czytanie 30.9.2024

Analiza składu ciała – o co tu chodzi?

Obecnie powszechne są w gabinetach lekarskich, klinikach żywieniowych i centrach sportowych przyrządy do analizy składu ciała.

Oprócz informacji na temat składu ciała, tj. ilości mięśni, tłuszczu, wody itp., pozwalają one ocenić stan odżywienia danej osoby. Dają również dokładniejszy obraz stopnia nadwagi lub otyłości, a także ewentualnego niedożywienia. Jest to ciekawe uzupełnienie, dzięki któremu można monitorować niektóre parametry zdrowotne.

Kontynuuj czytanie 26.9.2024

Sekrety skutecznej zmiany diety

Kiedy Klienci pytają mnie, od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę i poprawić swoje zdrowie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: zbilansowana dieta.

Często widzę, że ludzie mają tendencję do pomijania podstaw i rozwodzenia się nad zawiłościami i szczegółami diety. W ten sposób tracą sens i nie zdają sobie sprawy z podstawowych błędów w swojej diecie, co prowadzi do marnowania czasu, siły woli, energii i finansów.

Kontynuuj czytanie 17.9.2024

Przewodnik po sportach odpowiednich dla pacjentów z żylakami

Żylaki są często związane z nieprzyjemnymi doznaniami, które są zbiorczo określane jako ból żylny. W przypadku pacjentów z przewlekłą chorobą żylną aktywność fizyczna jest zazwyczaj jednym z zalecanych środków.

Niektóre rodzaje ćwiczeń i sportów są bardziej korzystne dla pacjentów pod względem żył, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle nie są zalecane.

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner