Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Lena: Moją największą motywacją do odchudzania była moja córka, chciałam dotrzymać jej kroku.

Wiedziałam, że coś jest nie tak, że nie mogłam tak długo żyć i też nie chciałam.

Ze względu na to, jak wyglądałam w wieku dwudziestu pięciu lat, bałam się nawet pójść do lekarza na badanie profilaktyczne. Po prostu bałam się, że podczas ważenia poczuję się zawstydzona tym, jak daleko zaszłam w moim rozpasaniu.

Ale teraz, kiedy o tym myślę, muszę szczerze przyznać, że moją największą motywacją do utraty wagi była moja córka. Odkryłam bowiem, że nie jestem w stanie dotrzymać jej kroku i nie mogę robić z nią różnego rodzaju wygłupów, bo od razu brakuje mi tchu, jakbym przebiegła maraton.

Nadwagę miałam już od czasów podstawówki (158 cm), ale nigdy się tym nie przejmowałam. Prawdopodobnie dlatego, że prawidłowe odżywianie nigdy nie było problemem w mojej rodzinie. Jako dorosła osoba ważyłam prawdopodobnie około 90 kilogramów, ale nie jestem pewna, ponieważ waga nie leżała w centrum mojego zainteresowania.

Największy punkt zwrotny nastąpił, gdy zaszłam w ciążę cztery lata temu i wszyscy mówili mi „uważaj, żebyś nie przytyła za dużo”. Ale nikt nie powiedział mi, że najgorszy dla mnie będzie rok po porodzie. Po porodzie przytyłam 21 kilogramów, ponieważ absolutnie nie dbałam o to, co jem. I tak doszłam do 111 kg.

Z dnia na dzień powiedziałam sobie jednak, że wystarczy. Fakt, że miałam wysoki poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, odegrał w tym dużą rolę. Moja siostra, która schudła dzięki Dine4Fit, poleciła mi apkę i pokazała, jak z nią pracować. I tego właśnie dnia zaczęła się moja zmiana, zarówno psychiczna, jak i fizyczna.

Na początku odchudzania był tak:

  • Waga: 111 kg
  • Talia: 111 cm
  • Biodra 135 cm
  • Wysokie ciśnienie krwi i cholesterol, czyli klasyka

Zaczęłam myśleć o jedzeniu i zamiast schabowego zaczęłam jadać steki z warzywami. Zauważyłam, że po takim jedzeniu nie czuję sję ociężała i mogłam normalnie funkcjonować. To było wspaniałe uczucie.

Dodałam do tego pływanie. Tak naprawdę nie było nic trudnego w tej zmianie stylu życia. Najtrudniejsze było przyznanie się przed samą sobą, że mam problem z wagą. Potem musiałam już tylko zacząć nad tym pracować.

Teraz, po 250 dniach z Dine4Fit, zrzuciłam 33 kilogramy, a moja waga wynosi 78 kilogramów. Wymiary i stan zdrowia również uległy zadowalającej zmianie:

  • Waga 78 kg
  • Talia 87 cm
  • Biodra 99 cm
  • Ciśnienie krwi i poziom cholesterolu: w porządku

Osobiście jestem tym wszystkim mega nakręcona, ale wiem, że moja podróż jeszcze się nie skończyła. Moim następnym celem jest zejście do 69 kg. A potem zobaczymy… kto wie. Już teraz słyszę, jak fajnie schudłam. W porównaniu do tego, co było kiedyś, jestem oczywiście szczuplejsza, ale to wciąż nie to samo. Więc wciąż walczę.

Jakie jest moje przesłanie dla tych, którzy zaczynają? Wszystko jest możliwe, jeśli chcesz – po prostu wskocz do tej głębokiej wody na główkę i już z niej nie wychodź! To była długa podróż i prawdopodobnie będzie jeszcze dłuższa, ale naprawdę jest tego warta.

Nigdy nie sądziłam, że będę osobą, która napisze historię o sobie i swojej utracie wagi, ponieważ nigdy nie wierzyłam, że mogę to zrobić. Ale dziś mogę powiedzieć, że dzięki Dine4Fit naprawdę każdy może to zrobić. Ty też. 

Potrzebujesz więcej motywacji? Jesteśmy tu dla Ciebie:

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

29.4.2024 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit

Z archiwum

Bolą Cię plecy? Zainteresuj się treningiem głębokiej stabilizacji tułowia!

Bolą Cię często plecy? A wiesz coś na temat treningu głębokiej stabilizacji?

Trening głębokiej stabilizacji polega na ćwiczeniu mięśni głębokich, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa i utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Jest to technika treningowa stosowana w terapii ruchowej oraz w treningu sportowym, zwłaszcza w dyscyplinach wymagających dużego napięcia mięśniowego i stabilizacji, takich jak gimnastyka artystyczna czy wioślarstwo.

Powiązane artykuły

Co robić, gdy liczba na wadze regularnie psuje Ci nastrój

W moim gabinecie najczęściej zajmuję się z pacjentami tematem odchudzania – redukcją masy ciała.

U niektórych widzę, jak to dla nich zaczarowany temat – ciągle chudną i przybierają na wadze. Z każdym kolejnym podejściem ich fiksacja na wyniku staje się coraz większa, pewność siebie osłabiona, a uporczywość ogromna.

Kontynuuj czytanie 3.10.2024

Węglowodany w diecie – tak czy nie? I ile, jeśli w ogóle?

Nie ma dnia u mnie w gabinecie, żebym nie spotkała kogoś, kto uważa, że węglowodany stoją między nim a jego wymarzoną sylwetką.

W czasach, gdy z każdej strony atakują nas reklamy diet niskowęglowodanowych i keto, trudno się temu dziwić. Czy jednak rzeczywiście węglowodany są największym wrogiem szczupłej sylwetki? Przeczytaj do końca, a być może dowiesz się czegoś, czego się nie spodziewałaś/eś.

Kontynuuj czytanie 30.9.2024

Analiza składu ciała – o co tu chodzi?

Obecnie powszechne są w gabinetach lekarskich, klinikach żywieniowych i centrach sportowych przyrządy do analizy składu ciała.

Oprócz informacji na temat składu ciała, tj. ilości mięśni, tłuszczu, wody itp., pozwalają one ocenić stan odżywienia danej osoby. Dają również dokładniejszy obraz stopnia nadwagi lub otyłości, a także ewentualnego niedożywienia. Jest to ciekawe uzupełnienie, dzięki któremu można monitorować niektóre parametry zdrowotne.

Kontynuuj czytanie 26.9.2024

Sekrety skutecznej zmiany diety

Kiedy Klienci pytają mnie, od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę i poprawić swoje zdrowie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: zbilansowana dieta.

Często widzę, że ludzie mają tendencję do pomijania podstaw i rozwodzenia się nad zawiłościami i szczegółami diety. W ten sposób tracą sens i nie zdają sobie sprawy z podstawowych błędów w swojej diecie, co prowadzi do marnowania czasu, siły woli, energii i finansów.

Kontynuuj czytanie 17.9.2024

Przewodnik po sportach odpowiednich dla pacjentów z żylakami

Żylaki są często związane z nieprzyjemnymi doznaniami, które są zbiorczo określane jako ból żylny. W przypadku pacjentów z przewlekłą chorobą żylną aktywność fizyczna jest zazwyczaj jednym z zalecanych środków.

Niektóre rodzaje ćwiczeń i sportów są bardziej korzystne dla pacjentów pod względem żył, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle nie są zalecane.

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner