Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Moi krewni byli zszokowani moją przemianą. Dzięki apce Dine4Fit zrzuciłam 30 kg.

Uwielbiamy poznawać Wasze opowieści o tym, jak nasza aplikacja Dine4Fit pomogła wam w drodze do wymarzonej sylwetki i lepszego zdrowia. A ponieważ wiemy, że te tak zwane transformacje inspirują również tych, którzy dopiero zaczynają odchudzanie, staramy się przedstawiać Wam sukcesy ludzi takich jak Wy (oczywiście za ich zgodą), którzy kiedyś też byli tam gdzie Wy, na początku tej drogi do lepszej/lepszego siebie.

Dziś przedstawimy Wam Monikę, która pozbyła się z nami 30 kilogramów. Dziękujemy i zobaczymy, jak to wszystko się zaczęło.


Po porodzie w 2018 roku rozwinęła się u mnie nadczynność tarczycy. Jadłam, co chciałam, a mimo to udało mi się zejść do pięknej wagi 67 kg przy 166 cm wzrostu – w końcu poczułam się szczupła. Punkt zwrotny nastąpił po wyrównaniu hormonów – chociaż nadal jadłam prawie tak samo, moja waga wzrosła do 96 kg.

Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy, dopóki nie zobaczyłam mojego zdjęcia w niebieskiej sukience. Natychmiast rozpoczęłam różne próby zrzucenia wagi, w tym uprawianie sportu i wszelkiego rodzaju prawdopodobnie niezbyt zdrowe diety. Próbowałam jeść zgodnie z wyliczeniem kalorycznym. Bezskutecznie.

Dopiero gdy mój brat powiedział mi pewnego dnia podczas wizyty, że mam „niezły bęben”, powiedziałam sobie „dość”. Zaczęłam sumiennie obserwować zielone kółka w aplikacji Dine4Fit. Kiedy to się nie udawało, nie przejmowałam się tym, starałam się mieć lepiej następnego dnia. Zero przerw.

Na początku miałam wiele problemów z jedzeniem wszystkiego i nie pęknięciem. Bo nagle się okazało, że redukcja nie oznacza automatycznie głodowania. Także „projektowanie” mojego jedzenia tak, aby wszystko było w zielonych kółkach, było dla mnie obowiązkiem. Zaczęłam od planowania swoich posiłków z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że mieszczę się w wyznaczonym limicie kalorycznym. Dzięki aplikacji mogłam dodawać poszczególne produkty i posiłki, a także tworzyć własne przepisy. Zaskoczyło mnie, jak wiele kalorii zawierają niektóre moje ulubione przekąski i jak łatwo można przekroczyć dzienny limit. Ogólnie zawzięłam się, uwierzyłam, że to trzymanie się zielonych kółeczek w aplikacji to wszystko, czego potrzebuję, żeby wrócić do starej wagi. 


Każdego dnia wprowadzałam swoje posiłki, a aplikacja automatycznie obliczała kalorie i makroskładniki. Mogłam także śledzić swoją aktywność fizyczną, co motywowało mnie do większej aktywności. Zaczęłam spacerować, przypomniałam sobie, że potrafię jeździć na rowerze. Żadnych szalonych aktywności. Po prostu ruch dla zdrowia. W ten sposób w ciągu dwóch lat dostałam się do swojej docelowej wagi 65 kg. A największą nagrodą był szok tej części rodziny, której nie widziałam od dłuższego czasu. Nie poznali mnie 🙂

Co mogę powiedzieć początkującym? Może to: gdy nie wypełnisz kółeczek w apce jednego dnia, nic się nie dzieje, zrób to następnego. Ale się nie poddawaj, nie zniechęcaj, patrz do przodu. Uda Ci się, tak jak mnie się udało! Trzymam kciuki.

Zdjęcia: archiwum prywatne naszej Bohaterki

Też chcesz schudnąć? To do dzieła!

 

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

8.7.2024 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?

Z archiwum

Bomby kaloryczne znajdziesz także wśród „fit” produktów

Świadomość ludzi w zakresie wyboru żywności znacznie się poprawia. Jednak czasami nie w takim stopniu, aby ludzie przestali kupować żywność niskiej jakości, a producenci takich produktów nie mieli już komu jej sprzedawać. Po prostu nie byłoby popytu.

Tym wpisem chciałabym ponownie przyczynić się do edukacji w zakresie codziennych wyborów żywieniowych.

Powiązane artykuły

Co robić, gdy liczba na wadze regularnie psuje Ci nastrój

W moim gabinecie najczęściej zajmuję się z pacjentami tematem odchudzania – redukcją masy ciała.

U niektórych widzę, jak to dla nich zaczarowany temat – ciągle chudną i przybierają na wadze. Z każdym kolejnym podejściem ich fiksacja na wyniku staje się coraz większa, pewność siebie osłabiona, a uporczywość ogromna.

Kontynuuj czytanie 3.10.2024

Węglowodany w diecie – tak czy nie? I ile, jeśli w ogóle?

Nie ma dnia u mnie w gabinecie, żebym nie spotkała kogoś, kto uważa, że węglowodany stoją między nim a jego wymarzoną sylwetką.

W czasach, gdy z każdej strony atakują nas reklamy diet niskowęglowodanowych i keto, trudno się temu dziwić. Czy jednak rzeczywiście węglowodany są największym wrogiem szczupłej sylwetki? Przeczytaj do końca, a być może dowiesz się czegoś, czego się nie spodziewałaś/eś.

Kontynuuj czytanie 30.9.2024

Analiza składu ciała – o co tu chodzi?

Obecnie powszechne są w gabinetach lekarskich, klinikach żywieniowych i centrach sportowych przyrządy do analizy składu ciała.

Oprócz informacji na temat składu ciała, tj. ilości mięśni, tłuszczu, wody itp., pozwalają one ocenić stan odżywienia danej osoby. Dają również dokładniejszy obraz stopnia nadwagi lub otyłości, a także ewentualnego niedożywienia. Jest to ciekawe uzupełnienie, dzięki któremu można monitorować niektóre parametry zdrowotne.

Kontynuuj czytanie 26.9.2024

Sekrety skutecznej zmiany diety

Kiedy Klienci pytają mnie, od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę i poprawić swoje zdrowie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: zbilansowana dieta.

Często widzę, że ludzie mają tendencję do pomijania podstaw i rozwodzenia się nad zawiłościami i szczegółami diety. W ten sposób tracą sens i nie zdają sobie sprawy z podstawowych błędów w swojej diecie, co prowadzi do marnowania czasu, siły woli, energii i finansów.

Kontynuuj czytanie 17.9.2024

Przewodnik po sportach odpowiednich dla pacjentów z żylakami

Żylaki są często związane z nieprzyjemnymi doznaniami, które są zbiorczo określane jako ból żylny. W przypadku pacjentów z przewlekłą chorobą żylną aktywność fizyczna jest zazwyczaj jednym z zalecanych środków.

Niektóre rodzaje ćwiczeń i sportów są bardziej korzystne dla pacjentów pod względem żył, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle nie są zalecane.

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner