Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Najważniejsze jest dostać odpowiedniego kopa.

Poznaj koniecznie kolejną udaną historię odchudzania!

Niektórzy ludzie wciąż walczą z nadwagą i ciągle od nowa, innym udaje się to za pierwszym razem.
Oczywiście nie każdy musi korzystać z naszej aplikacji, aby schudnąć. Są ludzie, którzy tracą na wadze w inny sposób lub którzy odkrywają korzyści płynące z zapisywania jedzenia w apce dopiero w fazie utrzymywania wagi, gdy używają aplikacji już tylko do monitorowania nie tylko zapotrzebowania wydatkowania kalorii, ale także kontroli  proporcji składników odżywczych.

Eliza, która jest na urlopie wychowawczym z dwójką dzieci, ma zainstalowaną aplikację i zapisuje w niej dość regularnie. Niekiedy jednak zapomina, co jest zrozumiałe przy małych dzieciach. To wiadomość dla Ciebie, nie musisz się poddawać, gdy się potkniesz. Elizie mimo to udało się schudnąć. Oto jej historia:

Na początku swojej transformacji Eliza ważyła 93 kg przy wzroście 165 cm (137 cm w biodrach). Jej hobby kręciło się wokół śpiewu, ale teraz do swoich zainteresowań włączyła także sport. I to się opłaciło.

Co jej dało motywację?

Powodów dla chęci zmiany było wiele. „Nie mogłam już nawet na siebie patrzeć, a kupowanie ubrań były horrorem. Latem nosiłam długie spodnie, nie mogłam założyć nogi na nogę, dyszałam nawet na lekkim wzniesieniu, a moja rodzina ciągle mi gadała, jaka jestem gruba.”

To uczucie towarzyszy każdemu, kto ma na ciele kilka zbędnych kilogramów. I często się z tym godzą…

Dla Elizy decydującym wydarzeniem był moment, w którym jej teściowa powiedziała: „No wiesz, my, grube kobiety…”. W tym momencie zdała sobie sprawę, że nie chce być jedną z tych grubych kobiet i powiedziała DOŚĆ.

Od tego momentu wiedziała, że nie chce być gruba: „Jestem młoda i chcę dawać przykład dzieciom. Nie chcę, by wstydziły się, że mają grubą matkę. Chciałam udowodnić sobie i mojej rodzinie, że mogę to zrobić”.

Jak to zrobiła?

W grudniu Eliza poszła pierwszy raz na siłownię, początkowo dla rozeznania. Nauczyła się jak co robić i zaczęła chodzić dwa razy w tygodniu. Kiedy wiosną pogoda się ociepliła, wyciągnęła rolki. Zaczęła od jednego kilometra, a teraz mówi, że może przejechać dwadzieścia kilometrów.

Dużo chodzę. Nie mogę jeszcze biegać, więc chodzę szybko. To mi bardziej odpowiada, kolana mnie tak nie bolą” – mówi.

Przestałam się opychać, jem mniejsze porcje, dużo warzyw i w ogóle nie jem słodyczy. Zaczęłam pić. To była chyba największa walka – zmusić się do picia” – przyznaje Eliska, która mówi, że zawsze wypija 300 ml wody, kiedy idzie do kuchni. I że często tam chodzi…

Dieta Elizy jest bardzo prosta: na śniadanie je na przykład bułkę z szynką i serem, na przekąskę jabłko, banana lub jogurt. W dniu, w którym z nią rozmawialiśmy, na obiad jadła szpinak i jajko, po południu sałatkę warzywną, a na kolację pomidory i mozzarellę. Wszystko to łatwe i łatwo dostępne rzeczy, ponadto nie wymagają specjalnego przygotowania. Pilnuje tego w naszej aplikacji i to naprawdę wszystko.

Kryzys był, ale wyniki są świetne

„Na początku był kryzys, byłam bardzo głodna i miałam zachcianki. Ale wytrwałam” – mówi Eliza, która teraz waży 73 kg (108 cm w biodrach) i chce kontynuować swoje wysiłki.

„Wszyscy wokół oczywiście zauważyli zmiany we mnie, chwalą mnie. Jestem motywacją dla moich przyjaciół i dla mojej mamy”.  Zaznacza też, że jeszcze nie skończyła. „Moim celem jest zrzucenie jeszcze co najmniej 10 kg i ujędrnienie ciała”.

Pozytywne wyniki

„Widzę w tej zmianie same pozytywy. W każdym razie moje ciśnienie krwi się poprawiło, nie boli mnie brzuch, jestem w lepszej formie” – mówi szczęśliwa mama. Dla Was ma także małe przesłanie: „Tak naprawdę wszystko jest w głowie. Ważne jest, aby się tego trzymać i zrobić to teraz. Nie jutro”.

foto: archiwum naszej Bohaterki

Też chcesz schudnąć? To do dzieła!

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

26.8.2024 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit

Z archiwum

Jak (tyle) nie przybrać w święta

Zbliża się koniec roku, okres świąteczny, co dla wielu oznacza choćby lekkie przejadanie się. No i większą ilość alkoholu.

Każdego roku poświęcam się w mojej praktyce zagadnieniu, jak w tym okresie minimalizować zagrożenie.

Dzisiaj napiszę Wam o metodzie, którą może niektórzy z Was znają, polegającą na naprzemiennym prowadzeniu dni restrykcji kalorycznej, czyli Intermittent Fasting.

Kontynuuj czytanie 19.12.2022

Powiązane artykuły

Co robić, gdy liczba na wadze regularnie psuje Ci nastrój

W moim gabinecie najczęściej zajmuję się z pacjentami tematem odchudzania – redukcją masy ciała.

U niektórych widzę, jak to dla nich zaczarowany temat – ciągle chudną i przybierają na wadze. Z każdym kolejnym podejściem ich fiksacja na wyniku staje się coraz większa, pewność siebie osłabiona, a uporczywość ogromna.

Kontynuuj czytanie 3.10.2024

Węglowodany w diecie – tak czy nie? I ile, jeśli w ogóle?

Nie ma dnia u mnie w gabinecie, żebym nie spotkała kogoś, kto uważa, że węglowodany stoją między nim a jego wymarzoną sylwetką.

W czasach, gdy z każdej strony atakują nas reklamy diet niskowęglowodanowych i keto, trudno się temu dziwić. Czy jednak rzeczywiście węglowodany są największym wrogiem szczupłej sylwetki? Przeczytaj do końca, a być może dowiesz się czegoś, czego się nie spodziewałaś/eś.

Kontynuuj czytanie 30.9.2024

Analiza składu ciała – o co tu chodzi?

Obecnie powszechne są w gabinetach lekarskich, klinikach żywieniowych i centrach sportowych przyrządy do analizy składu ciała.

Oprócz informacji na temat składu ciała, tj. ilości mięśni, tłuszczu, wody itp., pozwalają one ocenić stan odżywienia danej osoby. Dają również dokładniejszy obraz stopnia nadwagi lub otyłości, a także ewentualnego niedożywienia. Jest to ciekawe uzupełnienie, dzięki któremu można monitorować niektóre parametry zdrowotne.

Kontynuuj czytanie 26.9.2024

Sekrety skutecznej zmiany diety

Kiedy Klienci pytają mnie, od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę i poprawić swoje zdrowie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: zbilansowana dieta.

Często widzę, że ludzie mają tendencję do pomijania podstaw i rozwodzenia się nad zawiłościami i szczegółami diety. W ten sposób tracą sens i nie zdają sobie sprawy z podstawowych błędów w swojej diecie, co prowadzi do marnowania czasu, siły woli, energii i finansów.

Kontynuuj czytanie 17.9.2024

Przewodnik po sportach odpowiednich dla pacjentów z żylakami

Żylaki są często związane z nieprzyjemnymi doznaniami, które są zbiorczo określane jako ból żylny. W przypadku pacjentów z przewlekłą chorobą żylną aktywność fizyczna jest zazwyczaj jednym z zalecanych środków.

Niektóre rodzaje ćwiczeń i sportów są bardziej korzystne dla pacjentów pod względem żył, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle nie są zalecane.

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner