Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Z Dine4Fit odchudzam się lepiej niż z dedykowaną dietą za 2 000 zł

Chciałabyś spróbować schudnąć z aplikacją Dine4Fit, ale na początku wydaje Ci się to zbyt skomplikowane? A może przeszkadza ci konieczność planowania i zapisywania wszystkiego?

Mamy nadzieję, że historia Heleny (49 lat) przekona Was, że w rzeczywistości nie jest to taki wysiłek i że mimo wszystko może to przynieść jakąś radość. Nie wspominając już o pieniądzach zaoszczędzonych na drogich dietach czy różnych sposobach odżywiania.Sympatyczna Helena jest członkiem jednej z naszych grup. A ponieważ jakiś czas temu zamieściła swoje doświadczenia z aplikacją, poprosiliśmy ją o napisanie kilku słów dla bloga Dine4Fit. Dziękujemy za spełnienie naszej prośby.

Mam na imię Helena i choć tego nie czuję, za kilka miesięcy skończę pięćdziesiąt lat. Od piętnastu lat zmagam się z lekką nadwagą. Byłam klasycznym przypadkiem wiecznego odchudzania.

Około 9 lat temu udało mi się schudnąć 15 kg tylko dzięki dostosowaniu diety, którą mój przyjaciel dostał od dietetyka, ale stopniowo zacząłem ponownie zdobywać utracone kilogramy.

Ale najgorszym z moich „eksperymentów dietetycznych” były drastyczne diety jak SCD (Special Carbohydrate Diet), gdzie piekłam chleb z mąki kokosowej, robiłam własne jogurty i jadłam naturalne cukry (były dozwolone w każdej ilości).
Jadłam mało, bo nie lubiłam i bardzo nieodpowiednio. Po pół roku, kiedy faktycznie nie chudłam, przestałam stosować tę dietę. I od razu przytyłam 5 kg. W tamtym czasie ważyłam 83 kg przy wzroście 167 cm.

  • A teraz ta lepsza część

Prawdę mówiąc, nawet nie wiem, jak trafiłam na Dine4Fit. Pobrałam aplikację i po jakimś czasie zauważyłam, że działa na organizm podobnie jak dieta za 4.000 PLN. Co więcej – nie muszę przestrzegać zalecanej, ograniczonej diety, ale zamiast tego mogę wybierać, co jem. A aplikacja tylko pomaga mi zadbać o to, by dieta była zbilansowana.

W przeciwieństwie do wielu innych osób, nie planuję posiłków na dzień do przodu, tylko wymyślam kolację dopiero po obiedzie. W zależności od tego, co pokazują kółka aplikacji, dostosowuję swoje wybory żywieniowe na wieczór -dziś coś lekkiego/ dodaj białko / mniej tłuszczu.

Lubię się rozpieszczać, dlatego nie przeszkadza mi spędzanie kilku godzin dziennie na przygotowywaniu jedzenia. Na przykład robię własny pasztet, który ma tylko 6 gramów tłuszczu na 100 gramową porcję. Ale to nie znaczy, że Wy też tak musicie. Często wystarczy trochę pomyśleć o kółeczkach w aplikacji i odpowiednio dopasować składniki. Obecnie z tego powodu używam więcej indyka. Robię swoje pasty do smarowania. I tak to pomału idzie.

Aplikacji Dine4Fit używam już od ponad 500 dni. Schudłam 12 kilo i czekam, aż waga jako pierwszą cyfrę będzie pokazywała 6. Nauczyłam się też chodzić, moja średnia dzienna to 16 000 kroków. Rekord dzienny to około 45 km.

Ale bez Dine4Fit same spacery pewnie nigdy by nie wystarczyły. Dzięki apce jem wszystko, wybieram tylko zdrowsze wersje jedzenia. Za to jestem wdzięczna tej aplikacji.

Nie rozumiem znajomych, którym radzę je wypróbować, gdy narzekają na nadwagę i mówią mi, że zapisywanie tego wszystkiego to dla nich za ciężka sprawa. Tymczasem miały by z tego darmowy, dokładny zapis tego, co jedzą i gdzie popełniają błędy. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Ale jak to się mówi – trzeba chcieć.

Bonus: przepis na szybki pasztet autorstwa Heleny

  • wątróbka 400 g
  • masło 30 g
  • domowy bulion (w większości na drobiu)
  • mieszanka przypraw do pasztetów

Oczyszczam wątrobę i odcinam co niepotrzebne. Na patelni roztapiam 30 g masła, dodaję czosnek, zioła i przyprawy. Pozwalam mu przez chwilę popachnieć. Dodaję wątróbkę i lekko ją podsmażam. Dla ogólnej kruchości pasztetu, czego nie uzyskała bym z tak małą ilością masła, dodaję wywar i duszę wątróbkę. Na końcu dodaję sól. Potem wystarczy mi tylko blender i po chwili pasztet jest już gotowy.

Ciekawa sprawa z tą apką? To do dzieła, co Ci szkodzi spróbować?

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

20.7.2022 dine4fit.pl Ciekawe, Diety odchudzające, Jak się odchudzać?

Z archiwum

Jak długo trwa przybieranie kilograma tłuszczu?

 W poście na temat utraty tłuszczu (Ile czasu zajmie mi zrzucenie kilograma tłuszczu?) wykazaliśmy, że aby stracić kilogram tłuszczu musimy spalić 7 700 dodatkowych kcal ze zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.

Kiedy z dnia na dzień mamy na wadze kilogram mniej, nie oznacza to, że w danym dniu straciliśmy kilogram tłuszczu, ale najprawdopodobniej jest to wahanie zawartości wody w organizmie.

Kontynuuj czytanie 12.9.2022

Powiązane artykuły

Żylaki – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Żylaki to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób, szczególnie w społeczeństwach, w których tryb życia jest mało aktywny. Często są one traktowane jako problem estetyczny, ale w rzeczywistości mogą prowadzić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. W tym wpisie przyjrzymy się, czym są żylaki, jakie są ich przyczyny, objawy i jak można je leczyć.

Kontynuuj czytanie 31.3.2025

Jak prawidłowo ćwiczyć brzuch III – Neutralna pozycja kręgosłupa i przegląd ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha

Neutralna pozycja kręgosłupa jest również bardzo często wspominana w kontekście mięśni brzucha. Czym dokładnie jest, wyjaśnimy sobie dzisiaj.

Neutralna pozycja kręgosłupa to nie – jak się czasem mówi – pozycja, w której zostaniesz już na zawsze.

Kontynuuj czytanie 26.3.2025

Przekroczenie redukcyjnego spożycia kalorii – co z tym zrobić?

Wielu z Was pilnuje dokładnie wskaźników całkowitego spożycia kalorii lub poszczególnych makroskładników, ale czasami zdarza się, że wszystko wymknie się spod kontroli.

Zapomnicie o tym i nagle patrzycie z niedowierzaniem, jak kółka zamiast uspokajającej zielonej barwy zaczynają świecić czerwonymi kolorami. Czy oznacza to, że cała Wasza praca poszła na marne?

Kontynuuj czytanie 24.3.2025

Jak prawidłowo ćwiczyć brzuch II – nauka oddychania

Dziś skupimy się na nauce prawidłowego oddychania, które jest podstawą do tego, abyście następnie mogli skutecznie i prawidłowo wzmacniać mięśnie brzucha.

Większość z was już słyszała, że powinni oddychać bzuchem (zobacz także pierwszą część artykułu).

Bardzo ważną częścią prawidłowego oddychania jest jednak pozycja żeber. ZOA (Zone of Apposition), o której bardzo często mówi się w Postural Restoration Institute, to pojęcie, które opisuje miejsce, w którym nasza przepona powinna się rozciągnąć, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie.

Kontynuuj czytanie 20.3.2025

Jak prawidłowo ćwiczyć brzuch I

Już na samym początku chciałbym, żebyście przestali łączyć ćwiczenia na brzuch z odchudzaniem tej części ciała. Ćwiczenia na mięśnie brzucha nie mają nic wspólnego ze spalaniem tkanki tłuszczowej.

Tłuszczu nie da się spalać wybiórczo w konkretnych miejscach.

Kontynuuj czytanie 17.3.2025

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner