29.2.2024 dine4fit.pl

Przepisy w aplikacji Dine4Fit

Czy wiesz, że aplikacja Dine4Fit zawiera również bazę przepisów z opcją filtrowania według priorytetów?

Ty być może wiesz, ale sądząc po dodawanych własnych przepisach do bazy produktów zamiast do przepisów, wiele osób zdaje się nie wiedzieć. Przyjrzyjmy się więc tej części aplikacji.

Dine4Fit oferuje możliwość zapisywania własnych posiłków na przyszłość, funkcja ta jest używane przez Was bardzo często. Robisz jajecznicę, więc zapisujesz składniki: masło, boczek lub słonina, jajka, szczypiorek, sól – a następnie klikasz na trzy kropki i wybierasz Utwórz potrawę. Wystarczy potem nadać jedzeniu nazwę i gotowe.

Oprócz tego w menu znajduje się również zakładka Przepisy. W aplikacji mobilnej znajdziesz ją klikając w menu w lewym górnym rogu i klikając Przepisy.

Na następnej stronie masz możliwość przeglądania od ostatnio dodanych, wraz ze zdjęciami i nazwą. Widzisz w prawym górnym rogu dwie strzałeczki skierowane do siebie? Naciśnij je. Właśnie na zdjęciach poszczególnych potraw wyświetliły się nie tylko nazwa ale i wszystkie wartości makro. Fajne, prawda?

Jeśli nie chcesz przeszukiwać bazy danych na ślepo, jest też pasek wyszukiwania, w którym możesz po prostu wpisać słowa kluczowe, takie jak fasola, kuskus itp. i zostaną wyświetlone tylko te przepisy, które zawierają te słowa.

Ale to nie jest wszystko. Wyszukiwanie można jeszcze bardziej dostosować, klikając strzałkę w prawo od pola wyszukiwania. Tutaj możesz zaznaczyć wymaganą kategorię (zdrowe, keto, wegetariańskie, ryby, paleo, makarony, zupy itp.) lub według wartości energetycznych, białka, węglowodanów, tłuszczu i błonnika, gdzie można wprowadzić wymagany zakres minimalny i maksymalny.

Po otwarciu przepisu zauważysz, że u góry po prawej stronie masz dwie dodatkowe opcje – klikając na ikonę widelca i noża  możesz dodać przepis do ulubionych dań, klikając na plus możesz natychmiast dodać go do spożytych dzisiaj potraw.

W przypadku przepisów można filtrować według liczby porcji, gramów lub procentu potrawy. Na przykład kuskus z warzywami i kurczakiem na miodzie ma 1321 gramów jako cały posiłek i stanowi 4 porcje. Gramy składników są odpowiednio wymienione na dole. Jeśli jednak określisz tylko 1 porcję, gramatura zostanie odpowiednio dostosowana.

Po wybraniu przepisu wyświetli Ci się lista składników oraz szczegółowy opis krok po kroku, a następnie wykres z wartościami odżywczymi i rozkładem energii, białka, węglowodanów, tłuszczu, błonnika, soli i wapnia. Na końcu znajdują się etykiety określające, do jakiej kategorii należy danie.

W aplikacji internetowej odnośnik znajduje się na czarnej belce u góry jako trzeci element od lewej strony. Oferta w aplikacji mobilnej różni się nieco, ale oferuje te same możliwości.

Etykiety są tu uporządkowane według kategorii – Potrawa, Posiłek, Dieta, Inne. Przepisy można sortować według najnowszych dodanych, najlepiej ocenianych i najczęściej używanych.

W filtrowaniu znajdują się również dodatkowe opcje, takie jak wybór według czasu przygotowania potrawy lub czy danie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Najważniejszą funkcją jest jednak możliwość dodania swojego przepisu. Znajduje się to pod przyciskiem “Zaproponuj przepis” w prawym górnym rogu (w zielonym polu).

Najpierw podajesz oczywiście nazwę dania. Składniki wybierasz z istniejącej bazy danych za pomocą podpowiedzi. Następnie dodajesz poszczególne kroki przygotowania. Dodajesz opis, czas przygotowania, liczbę porcji, etykiety, a na końcu własne zdjęcie gotowego dania. W ten sposób Ty zyskujesz swoje ulubione jedzenie w aplikacji, a przy okazji dzielisz się swoim przepisem z innymi użytkownikami.

foto: aplikacja i cz.depositphotos.com

W archiwum przeczytasz także:

Boom na produkty białkowe i przepis na domowe monte

29.2.2024 dine4fit.pl Ciekawe, Korzystanie z Dine4Fit, Przepisy na zdrowe potrawy

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Lena: Moją największą motywacją do odchudzania była moja córka, chciałam dotrzymać jej kroku. Lena: Moją największą motywacją do odchudzania była moja córka, chciałam dotrzymać jej kroku.

Wiedziałam, że coś jest nie tak, że nie mogłam tak długo żyć i też nie chciałam.

Ze względu na to, jak wyglądałam w wieku dwudziestu pięciu lat, bałam się nawet pójść do lekarza na badanie profilaktyczne. Po prostu bałam się, że podczas ważenia poczuję się zawstydzona tym, jak daleko zaszłam w moim rozpasaniu.

Ale teraz, kiedy o tym myślę, muszę szczerze przyznać, że moją największą motywacją do utraty wagi była moja córka. Odkryłam bowiem, że nie jestem w stanie dotrzymać jej kroku i nie mogę robić z nią różnego rodzaju wygłupów, bo od razu brakuje mi tchu, jakbym przebiegła maraton.

Cały artykuł 29.4.2024 0

Triki kulinarne na obniżenie cholesterolu: klucz do zdrowego serca w Twojej kuchni Triki kulinarne na obniżenie cholesterolu: klucz do zdrowego serca w Twojej kuchni

Cholesterol – słowo, które często kojarzy się z zagrożeniem dla zdrowia serca. Jednak istnieją proste triki kulinarne, które mogą pomóc w obniżeniu poziomu złego cholesterolu (LDL) i podniesieniu poziomu dobrego cholesterolu (HDL), co jest kluczowe dla zachowania zdrowia serca. Oto kilka wskazówek, jak poprawić swoją dietę i wprowadzić zmiany w kuchni na korzyść swojego serca.

Cały artykuł 25.4.2024 0