Jak często sprawdzać swoją wagę?
Mam klientów, którzy w ogóle się nie ważą i czekają na pomiar i ważenie dopiero w moim gabinecie.
Ale mam też takich, którzy są ich przeciwieństwem i wchodzą na wagę kilka razy dziennie.
Wkrótce wiosna zacznie się na dobre, a słońce zachwyci nas swoimi ciepłymi promieniami.
Wielu z nas czeka na nią jak na zmiłowanie.
Czekając na te chwile stwórz swojemu organizmowi możliwość oczyszczenia się już teraz. Odchudź swoją dietę, pij dużo czystej wody, chodź na spacery i ciesz się przebywaniem na świeżym powietrzu. Oddychaj głęboko, dostarczaj organizmowi dużo tlenu.
Natura jest potężna, wpływa na Twoje ciało i jego potrzeby bardziej, niż możesz to sobie wyobrazić, dlatego gorąco polecam poświęcenie każdego dnia chwili czasu dla siebie i zauważenie swojego ciała i siebie – jak się czujesz, co sprawia, że czujesz się dobrze. Bądź świadomy tego, co dziś zjadłeś, jak się czułeś. Jedz wszystkimi zmysłami, a wiosną rozkoszuj się dużą ilością zielonych produktów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na przedwiośniu i wraz z nadejściem wiosny pojawi się silne pragnienie, a nawet przymus, zrobienia porządków w szafie czy przygotowania sałatki, o której nie myśleliśmy od miesięcy.
Pęcherzyk żółciowy dostaje od nas w kość przez cały rok za sprawą diety i stresu. Zwłaszcza gdy jest tego wszystkiego dużo na raz, pęcherzyk żółciowy może się zacząć odzywać. Pęcherzyk żółciowy jest pustym w środku narządem w kształcie gruszki, który znajduje się u podstawy wątroby. Jest zbiornikiem żółci, która jest produkowana przez wątrobę. Główną funkcją pęcherzyka żółciowego jest rozkładanie tłuszczów w celu ułatwienia ich trawienia.
Pęcherzyk żółciowy jest ściśle związany z wątrobą. W porównaniu z innymi organami pęcherzyk żółciowy jest o tyle szczególny, że nie opróżnia się całkowicie, a wręcz przeciwnie – zatrzymuje w sobie płyn. Tradycyjna medycyna chińska nazywa pęcherzyk żółciowy „magazynem, który przechowuje esencję”. Gdy pęcherzyk żółciowy jest osłabiony, upośledzeniu ulega również funkcjonowanie śledziony i żołądka, co powoduje problemy trawienne, takie jak wzdęcia czy biegunka.
Kto by tak o woreczku żółciowym mógł powiedzieć? Ale to prawda. Dobry stan pęcherzyka żółciowego oznacza dobre i przemyślane podejmowanie decyzji oraz dużą odwagę. W przeciwnym razie człowiek jest niezdecydowany, bojaźliwy i gorzej radzi sobie ze stresem. Kiedy energia energetyczna pęcherzyka żółciowego nie przepływa w harmonii, możemy mieć trudne sny i niespokojny sen. Szczyt energetyczny pęcherzyka żółciowego przypada na godziny od 15:30 do 1:00 w nocy. Czy budzisz się regularnie? Mogą to być problemy z pęcherzykiem żółciowym.
Pęcherzyk żółciowy lubi spokój. Nie znosi uciskania i presji czasu. Należy więc dać mu czas na uspokojenie się i zrelaksowanie. To proste ćwiczenie może w tym pomóc:
Ćwiczenie dla drogi jang pęcherzyka żółciowego wykonuje się w pozycji siedzące rozkrocznej. Pozycją wyjściową jest więc siad z szeroko rozstawionymi nogami i prostym kręgosłupem. Pochyl się do przodu, spleć palce i podciągnij się od pasa w górę. Ramiona uniesione w górę, zamach do lewej nogi i zgięcie w jej kierunku. Następnie połóż dłonie na kolanach, łokcie skieruj w bok i delikatnie dociśnij kolano do podłoża. Osoby o większym zakresie ruchu mogą pochylić się do przodu i ułożyć dłonie na wysokości kostek.
Wykonując wydech, rozluźnij się w tej pozycji i oddychaj do obszaru pęcherzyka żółciowego. Pamiętaj, aby podczas tej czynności uśmiechać się do swojego pęcherzyka żółciowego. Następnie wykonaj to samo ćwiczenie na drugą nogę.
Autorka: Šárka Simonidesová , trenerka jogi hormonalnej
8.4.2022 dine4fit.pl Ciekawe, RóżneMam klientów, którzy w ogóle się nie ważą i czekają na pomiar i ważenie dopiero w moim gabinecie.
Ale mam też takich, którzy są ich przeciwieństwem i wchodzą na wagę kilka razy dziennie.
Kontynuuj czytanie 3.10.2022
Aby w zdrowy sposób zredukować masę ciała w odpowiedni sposób, pożądane jest włączenie regularnych ćwiczeń fizycznych, a nie tylko poleganie na modyfikacji diety.
Zaobserwowałam u moich pacjentów, że taką regularną i zrównoważoną aktywnością fizyczną dla szerokiego grona osób może być „zwykły” spacer (najlepiej uzupełniony o wzmacnianie organizmu i kształtowanie masy mięśniowej). Nawet jeśli na dworze jest już zimno, to energiczny spacer ma tę ogromną zaletę, że można go uprawiać zupełnie niezależnie od pory roku i (prawie) pogody przez cały rok.
Kontynuuj czytanie 18.11.2024
…czyli szybki trening przy biurku.
Nie ma dziś wątpliwości, że siedzący tryb życia może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Na szczęście, nawet w pracy, wykonując proste ćwiczenia przy biurku, możemy znacząco poprawić kondycję naszego organizmu. Poniżej znajdziesz kilka łatwych ćwiczeń, które Ci w tym pomogą!
Kontynuuj czytanie 11.11.2024
Internet jest rzeczą boską. W ciągu kilku sekund możemy znaleźć wszystko, co chcemy wiedzieć o jedzeniu.
A może nawet więcej, niż potrzebujemy lub chcemy wiedzieć.
Kontynuuj czytanie 7.11.2024
Lumbago, znany wielu z nas ból dolnej części kręgosłupa, dotyka coraz większą liczbę osób, stając się jednym z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych. Ból w odcinku lędźwiowym może utrudniać codzienne funkcjonowanie, pracę, a nawet sen. W wielu przypadkach występuje przewlekle i znacząco obniża jakość życia. Czy lumbago to efekt naszego stylu życia? A może to nieunikniona konsekwencja starzenia się? Jak można temu zapobiec i jak sobie radzić, gdy już wystąpi?
Kontynuuj czytanie 4.11.2024
Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest utrata wagi, poprawa ciśnienia krwi, obniżenie poziomu cholesterolu, zwiększenie masy mięśniowej, więcej energii czy po prostu zdrowsze odżywianie, jedno jest pewne – Twój sukces zaczyna się w sklepie spożywczym, w którym robisz zakupy.
To właśnie tam zaczynasz decydować o tym, czy osiągniesz swoje cele, ponieważ to, co kupujesz, przekłada się na Twoją dietę.
Kontynuuj czytanie 31.10.2024