Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia
App store rating

Droga do zdrowia
i dobrego samopoczucia

Brawo! Julka ważyła 170 kg i nie wiedziała nic o zdrowym odżywianiu, a teraz waży 71 kg i weźmie udział w kursie trenerów fitness

Może mała motywacja przy poniedziałku? Jeśli myślisz, że odchudzanie nie jest dla Ciebie, bo już jesteś na tą wagę skazana/y, bo już próbowałaś/eś milion razy, to zainspiruj się tą historią. Jeśli masz mniej do zrzucenia, to skoro ona dała radę, to dlaczego Ty nie masz dać?

Oto co pisze sama nasza bohaterka.

Od dziecka miałam problem z otyłością, ponieważ nie miałam wzorców zdrowego odżywiania. I oczywiście jako dziecko nie miałam pojęcia, jak to działa. W wieku 15 lat ważyłam 100 kg! Trzeba też powiedzieć, że nie zwracałam uwagi na moje dodatkowe kilogramy. Pewnie dlatego, że mimo nich czułam się dobrze – a przynajmniej tak podpowiadała mi wtedy głowa. Dziś tłumaczę to sobie tym, że w moim dziwnie zamglonym umyśle to ja czułam się dobrze…

Zaszłam w ciążę w 2014 roku. I nikt by nawet nie wiedział, że byłam wtedy w ciąży. Chodziłam na regularne badania kontrolne, gdzie mieli starą wagę ze wskazówką. Kiedy na nią weszłam, wskazówka poleciała w prawo poza skalę. Tuż przed porodem ważyłam około 170 kg!

Pamiętam, jak po porodzie odwiedziłam dziadka i jego nową partnerkę. Powiedziała mi potem, że kiedy zobaczyła moją nogę po przyjeździe, bała się, co jeszcze wyjdzie z tego samochodu.

To było pierwsze szczere zdanie, które rozwiało mgłę w mojej głowie. Wtedy wszystko do mnie dotarło i zaczęłam dostrzegać, jak patrzy na mnie otaczający mnie świat. I natychmiast zaczęłam to zmieniać.

Każdego dnia studiowałam skład żywności i informacje o tym, jak prawidłowo się odżywiać. Na początku próbowałam również różnych tabletek i „cudownych” produktów, które były na granicy oszustwa. Stosowałam również różne rodzaje diety, takie jak surowa, wegańska, wegetariańska, post…

Zaczęłam tracić na wadze i dzięki drastycznym zmianom poszło to dość szybko.

Kiedy po kilku latach osiągnęłam wagę około 95 kg, utrata masy ciała zaczęła się stagnować. Szukałam więc sposobu, by ruszyć dalej. Wtedy pojawiła się aplikacja Dine4Fit.

Oczywiście na początku było ciężko, nie miałam pojęcia, jak zacząć, ale wiedziałam, po prostu czułam, że dam radę. W ciągu tygodnia udało mi się opanować aplikację. Pracuję z nią już trzeci rok. Oprócz zbilansowanej diety, nauczyłam się być aktywna każdego dnia.

Moje wysiłki były tego warte. Dziś moja waga pokazuje 71 kg! I idę dalej z moim nowym stylem życia. Ciągle się uczę, a we wrześniu chcę nawet zapisać się na kurs trenera fitness.

Poza aplikacją Dine4Fit, osobiście nigdy nie korzystałam z pomocy doradców/ekspertów. Ciężko pracowałam, aby sama osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dine4Fit było dla mnie dobrym narzędziem do pilnowania zbilansowanych makr.

Od redakcji:

Bardzo dziękujemy za możliwość opublikowania podobnych historii na naszym blogu. Doceniamy wasze zaufanie i opinie. Dzięki Wam wiemy, że nasza praca ma sens.

Też chcesz schudnąć? Nic prostszego, zajrzyj tutaj:

dine4fit.pl

Redakcja
www.dine4fit.pl

22.4.2024 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Z archiwum

Błonnik – jego pozytywne działanie na nasz organizm i przykład zbilansowanej diety

Czym właściwie jest błonnik? Kilka kliknięć w internecie to zazwyczaj wszystko, czego potrzebujemy, aby znaleźć odpowiedź.

Dziś więc przyjrzyjmy się błonnikowi, jego zalecanym ilościom i skutkom oczami dietetyka, który zajmuje się tą kwestią dzień w dzień ze swoimi klientami.

Kontynuuj czytanie 29.3.2023

Powiązane artykuły

Żylaki – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Żylaki to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób, szczególnie w społeczeństwach, w których tryb życia jest mało aktywny. Często są one traktowane jako problem estetyczny, ale w rzeczywistości mogą prowadzić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. W tym wpisie przyjrzymy się, czym są żylaki, jakie są ich przyczyny, objawy i jak można je leczyć.

Kontynuuj czytanie 31.3.2025

Jak prawidłowo ćwiczyć brzuch III – Neutralna pozycja kręgosłupa i przegląd ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha

Neutralna pozycja kręgosłupa jest również bardzo często wspominana w kontekście mięśni brzucha. Czym dokładnie jest, wyjaśnimy sobie dzisiaj.

Neutralna pozycja kręgosłupa to nie – jak się czasem mówi – pozycja, w której zostaniesz już na zawsze.

Kontynuuj czytanie 26.3.2025

Przekroczenie redukcyjnego spożycia kalorii – co z tym zrobić?

Wielu z Was pilnuje dokładnie wskaźników całkowitego spożycia kalorii lub poszczególnych makroskładników, ale czasami zdarza się, że wszystko wymknie się spod kontroli.

Zapomnicie o tym i nagle patrzycie z niedowierzaniem, jak kółka zamiast uspokajającej zielonej barwy zaczynają świecić czerwonymi kolorami. Czy oznacza to, że cała Wasza praca poszła na marne?

Kontynuuj czytanie 24.3.2025

Jak prawidłowo ćwiczyć brzuch II – nauka oddychania

Dziś skupimy się na nauce prawidłowego oddychania, które jest podstawą do tego, abyście następnie mogli skutecznie i prawidłowo wzmacniać mięśnie brzucha.

Większość z was już słyszała, że powinni oddychać bzuchem (zobacz także pierwszą część artykułu).

Bardzo ważną częścią prawidłowego oddychania jest jednak pozycja żeber. ZOA (Zone of Apposition), o której bardzo często mówi się w Postural Restoration Institute, to pojęcie, które opisuje miejsce, w którym nasza przepona powinna się rozciągnąć, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie.

Kontynuuj czytanie 20.3.2025

Jak prawidłowo ćwiczyć brzuch I

Już na samym początku chciałbym, żebyście przestali łączyć ćwiczenia na brzuch z odchudzaniem tej części ciała. Ćwiczenia na mięśnie brzucha nie mają nic wspólnego ze spalaniem tkanki tłuszczowej.

Tłuszczu nie da się spalać wybiórczo w konkretnych miejscach.

Kontynuuj czytanie 17.3.2025

Dostępne wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz

Tabele kalorii są dostępne w Internecie, na telefonie, tablecie i smartwatchach, takich jak Garmin i Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner