26.10.2023 dine4fit.pl

Janka (55 lat): Nigdy bym nie uwierzyła, że mogę schudnąć i stać się inspiracją dla innych.

Zawsze cieszymy się, gdy ktoś jest tak podekscytowany swoim nowym stylem życia, że poleca naszą aplikację innym.

Jakiś czas temu, gdy przeczytaliśmy komentarz Janki na jednej z naszych grup na Facebooku, że cała jej rodzina schudła dzięki aplikacji, poprosiliśmy ją o podzielenie się kilkoma słowami. Zgodziła się…

Nigdy nie ćwiczyłam zbyt wiele, być może dlatego, że nie odnosiłam większych sukcesów na lekcjach w-f i nikt w mojej rodzinie nie zachęcał nas do uprawiania sportu. Jednak dopóki nie zaszłam w ciążę w wieku 34 lat, miałam dość normalną wagę, 75 kg przy 173 cm wzrostu. Mimo że karmiłam piersią i prawie nie jadłam (a także mało spałam), waga rosła i po drugiej ciąży wkrótce osiągnęłam wagę 98 kg. I zaczęły się problemy zdrowotne: zespół metaboliczny, woreczek żółciowy, bóle stawów. Do tego doszły problemy w rodzinie. A potem okres covidowy.

  • Znowu źle się czułam, źle spałam, stres mnie zjadał. Przytyłam kolejne 6 kg, więc ważyłam 104 kg.

Kiedy covid powoli się kończył, obudziłam się i postanowiłam coś zrobić ze swoją wagą. Wcześniej byłam na różnych dietach, próbowałam wszelkiego rodzaju suplementów, ale byłam głodna i zawsze pojawiał się efekt jo-jo. Zrezygnowałam więc z odchudzania.

Koleżanka mi zasugerowała, abyśmy razem wypróbowały lek Saxenda Zaczęłam w czerwcu 2022 roku i do końca września schudłam 6 kg. Nie byłam głodna i prawie nie jadłam, ale utrata masy ciała była niewielka.

I wtedy stało się to. Dokładnie rok temu zachorowałam na ostre zapalenie trzustki. Zdałam sobie sprawę, że muszę zmienić swoje życie i myśleć więcej o sobie. W październiku schudłam kolejne dwa kilogramy. Z powodu choroby nie mogłam jeść różnorodnych potraw i potrzebowałam zbilansowanej diety.

Przypadkowo natknęłam się na aplikację Dine4Fit, ale początkowo byłam sceptyczna. Po czasie stopniowo mogłam zacząć jeść zarówno mięso, jak i tłuszcz, a moje wartości krwi wracały do normy. Zaczęłam czerpać przyjemność z wypełniania aplikacji, zaczęłam jeść śniadania, pić więcej i więcej spać. Nie stresuję się już tak bardzo, moje wartości życiowe się zmieniły.

  • Nie byłam głodna, a utrata wagi postępowała. Najpierw 4 kg, potem 3 kg, przez długi czas 2 kg miesięcznie, po roku tylko kilogram miesięcznie. Ale aplikacja Dine4Fit po prostu działała!

Zaczęłam też więcej chodzić, uprawiać jogę, pływać, ale tylko na tyle, by czerpać z tego przyjemność. Moje stawy przestały boleć, tłuszcz z wątroby zniknął, ciśnienie krwi spadło, więc po konsultacji z lekarzem nie biorę już leków. Ale muszę uważać na poziom cukru we krwi, a Dine4Fit pomaga mi również w tym.

Znów z przyjemnością noszę ciuchy, obecnie rozmiar 40 i ważę 76 kg. Co zaskakujące, najwięcej schudłam w talii. A całkowicie 28 kg.

Co było dla mnie najtrudniejszą częścią mojej walki? Imprezy i wakacje. Ale nie załamuję się swoimi przewinieniami i idę dalej.

Najbardziej ucieszył mnie fakt, że schudła cała rodzina. Razem z synami i mężem schudliśmy 64 kg w ciągu 14 miesięcy. “Zaraziłam” aplikacją także kilka koleżanek z pracy i siostrę. Nigdy bym nie uwierzyła, że mi się uda i że stanę się inspiracją dla innych.

Co bym powiedziała innym, którzy są na początku takiej przemiany? Jeśli ja mogłam to zrobić, to Ty też możesz. Trzymam kciuki za nas wszystkich!

foto: cz.depositphotos.com

Chcesz zmienić siebie i swoje życie? Przyda Ci się to:

1. Kalkulator kalorii
2. Aplikacja Dine4Fit
3. Jak używać Dine4Fit?
4. Grupa wsparcia

W archiwum przeczytasz także:

Bolą Cię plecy? Zainteresuj się treningiem głębokiej stabilizacji tułowia!

26.10.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Diety odchudzające, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Dziesięć kroków do skutecznego odchudzania Dziesięć kroków do skutecznego odchudzania

Po początkowym entuzjazmie przy rozpoczynaniu odchudzania u wielu osób następuje po jakimś czasie zastój. Co wtedy robić?

Wiadomo. Na początku, pełni determinacji, zmieniamy zawartość lodówki, planujemy jakie określone produkty będziemy jedli (i oczywiście w znacznie mniejszych ilościach) i jak będziemy intensywnie ćwiczyć. Ci, którzy już coś o tym wiedzą, będą działać wolniej, ustawią rozsądne wartości w aplikacji i dodadzą nieco więcej ćwiczeń. Jednak w obu przypadkach może się to skończyć bardzo szybko: i ani się człowiek obejrzy, a już jest w powrocie do starych nawyków.

Cały artykuł 16.11.2023 0

Gdy pierwszy zapał mija… Jak utrzymać motywację? Gdy pierwszy zapał mija… Jak utrzymać motywację?

Ruszasz z odchudzaniem, ale nagle nastaje jesień, tracisz motywację do wszystkiego, a najlepiej Ci pod kołderką. Dlatego ważne jest ponownie zastanowić się, jak utrzymać motywację do utraty wagi.

Rozpoczęcie odchudzania wymaga poświęcenia, determinacji i ciężkiej pracy. To nie lada wyczyn, dlatego też posiadanie zapasu motywacji jest tak pomocne w osiągnięciu sukcesu.

Na szczęście motywacja nie jest rzadkim darem, który pojawia się tylko od czasu do czasu. Jest to coś, czego można się nauczyć i wykorzystywać w razie potrzeby.

Cały artykuł 30.10.2023 0