26.10.2023 dine4fit.pl

Janka (55 lat): Nigdy bym nie uwierzyła, że mogę schudnąć i stać się inspiracją dla innych.

Zawsze cieszymy się, gdy ktoś jest tak podekscytowany swoim nowym stylem życia, że poleca naszą aplikację innym.

Jakiś czas temu, gdy przeczytaliśmy komentarz Janki na jednej z naszych grup na Facebooku, że cała jej rodzina schudła dzięki aplikacji, poprosiliśmy ją o podzielenie się kilkoma słowami. Zgodziła się…

Nigdy nie ćwiczyłam zbyt wiele, być może dlatego, że nie odnosiłam większych sukcesów na lekcjach w-f i nikt w mojej rodzinie nie zachęcał nas do uprawiania sportu. Jednak dopóki nie zaszłam w ciążę w wieku 34 lat, miałam dość normalną wagę, 75 kg przy 173 cm wzrostu. Mimo że karmiłam piersią i prawie nie jadłam (a także mało spałam), waga rosła i po drugiej ciąży wkrótce osiągnęłam wagę 98 kg. I zaczęły się problemy zdrowotne: zespół metaboliczny, woreczek żółciowy, bóle stawów. Do tego doszły problemy w rodzinie. A potem okres covidowy.

  • Znowu źle się czułam, źle spałam, stres mnie zjadał. Przytyłam kolejne 6 kg, więc ważyłam 104 kg.

Kiedy covid powoli się kończył, obudziłam się i postanowiłam coś zrobić ze swoją wagą. Wcześniej byłam na różnych dietach, próbowałam wszelkiego rodzaju suplementów, ale byłam głodna i zawsze pojawiał się efekt jo-jo. Zrezygnowałam więc z odchudzania.

Koleżanka mi zasugerowała, abyśmy razem wypróbowały lek Saxenda Zaczęłam w czerwcu 2022 roku i do końca września schudłam 6 kg. Nie byłam głodna i prawie nie jadłam, ale utrata masy ciała była niewielka.

I wtedy stało się to. Dokładnie rok temu zachorowałam na ostre zapalenie trzustki. Zdałam sobie sprawę, że muszę zmienić swoje życie i myśleć więcej o sobie. W październiku schudłam kolejne dwa kilogramy. Z powodu choroby nie mogłam jeść różnorodnych potraw i potrzebowałam zbilansowanej diety.

Przypadkowo natknęłam się na aplikację Dine4Fit, ale początkowo byłam sceptyczna. Po czasie stopniowo mogłam zacząć jeść zarówno mięso, jak i tłuszcz, a moje wartości krwi wracały do normy. Zaczęłam czerpać przyjemność z wypełniania aplikacji, zaczęłam jeść śniadania, pić więcej i więcej spać. Nie stresuję się już tak bardzo, moje wartości życiowe się zmieniły.

  • Nie byłam głodna, a utrata wagi postępowała. Najpierw 4 kg, potem 3 kg, przez długi czas 2 kg miesięcznie, po roku tylko kilogram miesięcznie. Ale aplikacja Dine4Fit po prostu działała!

Zaczęłam też więcej chodzić, uprawiać jogę, pływać, ale tylko na tyle, by czerpać z tego przyjemność. Moje stawy przestały boleć, tłuszcz z wątroby zniknął, ciśnienie krwi spadło, więc po konsultacji z lekarzem nie biorę już leków. Ale muszę uważać na poziom cukru we krwi, a Dine4Fit pomaga mi również w tym.

Znów z przyjemnością noszę ciuchy, obecnie rozmiar 40 i ważę 76 kg. Co zaskakujące, najwięcej schudłam w talii. A całkowicie 28 kg.

Co było dla mnie najtrudniejszą częścią mojej walki? Imprezy i wakacje. Ale nie załamuję się swoimi przewinieniami i idę dalej.

Najbardziej ucieszył mnie fakt, że schudła cała rodzina. Razem z synami i mężem schudliśmy 64 kg w ciągu 14 miesięcy. “Zaraziłam” aplikacją także kilka koleżanek z pracy i siostrę. Nigdy bym nie uwierzyła, że mi się uda i że stanę się inspiracją dla innych.

Co bym powiedziała innym, którzy są na początku takiej przemiany? Jeśli ja mogłam to zrobić, to Ty też możesz. Trzymam kciuki za nas wszystkich!

foto: cz.depositphotos.com

Chcesz zmienić siebie i swoje życie? Przyda Ci się to:

1. Kalkulator kalorii
2. Aplikacja Dine4Fit
3. Jak używać Dine4Fit?
4. Grupa wsparcia

W archiwum przeczytasz także:

Bolą Cię plecy? Zainteresuj się treningiem głębokiej stabilizacji tułowia!

26.10.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Diety odchudzające, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Instruktorka fitness: wywiad z klientką, która schudła dzięki diecie i ćwiczeniom Instruktorka fitness: wywiad z klientką, która schudła dzięki diecie i ćwiczeniom

Kiedy niesamowita przemiana młodej i sympatycznej Stefki (50 kg w rok!) pojawiła się w naszej czeskojęzycznej grupie w lutym, od razu stało się dla nas jasne, że jej historia może być świetną motywacją dla innych.

Dzięki naszej trenerce Markecie, z którą współpracujemy od dłuższego czasu i która poprowadziła tę matkę uroczych bliźniaków w jej przemianie, możesz teraz przeczytać poniższy tekst. Niech Was wesprze i zmotywuje.

Cały artykuł 3.5.2024 0

Co zrobić, gdy waga nie chce się już ruszyć? Co zrobić, gdy waga nie chce się już ruszyć?

Do napisania tego artykułu skłonili mnie moi pacjenci, którzy borykają się z podobnym problemem.

Ich waga nie zmienia się znacząco (ani w dół w utracie wagi, ani nawet w przybieraniu na wadze).

Chodzi mi o to, że ktoś utrzymuje określoną wagę na stałym poziomie i co najwyżej występują zauważalne wahania o około plus minus 2 do 3 kilogramów. Jest to więc długotrwała oscylacja wokół określonej masy ciała. Co jednak zrobić, gdy chce się w końcu zerwać z tą wagą?

Cały artykuł 8.4.2024 0