13.8.2023 dine4fit.pl

Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Utrata wagi oznacza, że trzeba zacząć ćwiczyć i mało jeść. Niestety często wielu wyobraża to sobie dokładnie w taki sposób.

I być może to jest przeszkoda, dla której wiele osób rezygnuje z odchudzania, zanim jeszcze zacznie.

Ale podstawą odchudzania nie są godziny spędzone na siłowni czy codzienne bieganie o 6 rano przed pracą. Najważniejszym krokiem jest skupienie się na diecie, a następnie stylu życia – obserwowanie tego, co jemy i jak jemy. Czy pijemy wystarczająco dużo, co pijemy, jak śpimy, ile stresu mamy w naszym życiu.

Dobrą wiadomością dla wielu będzie to, że możemy schudnąć bez ruszania się. I nie mówimy tu tylko o lenistwie czy niechęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przyczyną może tu być choroba, rekonwalescencja, stan po operacji.

Niezależnie od powodu, z jakiego nie mamy w życiu żadnej aktywności fizycznej, z odchudzaniem nie musimy na nic czekać.

Co możemy zrobić, aby uzyskać lepszą sylwetkę, zanim zaczniemy ćwiczyć?

Wspólny mianownik każdej formy odchudzania to deficyt kaloryczny. Apka Dine4Fit jest w tym bardzo pomocna.

Jedzenie jest alfą i omegą redukcji masy ciała.

Ale uwaga. Niestety bez ćwiczeń możemy niechcący stracić masę mięśniową, dlatego bardzo ważne jest pilnowanie dziennego spożycia białka i stopniowo wszystkich makroskładników. Jeśli będziemy przestrzegać tej prostej zasady, na pewno schudniemy. Serio.

Należy pamiętać, że jeśli zmiana ma być trwała, obserwowanie naszej diety i naszego ogólnego stylu życia nie może ograniczać nas w żaden znaczący sposób. Musi stać się częścią naszego życia, która nie jest dla nas w żaden sposób uciążliwa.

A co z tym ruchem? Serio tak się da bez niego?

Jeśli to możliwe, zacznij od chodzenia. Regularne chodzenie pomaga zmniejszyć ogólny procent tkanki tłuszczowej i obwód talii. Z czasem możesz nabrać ochoty na inne rodzaje ćwiczeń. To od Ciebie zależy, jaki rodzaj ruchu wybierzesz. Obecnie istnieje niezliczona ilość opcji i z pewnością każdy znajdzie coś, co nie będzie dla niego katorgą, a co sprawi mu przyjemność i satysfakcję.

Autorka: Hellča Vávrová , dietetyczka
foto: archiwum autorki

W archiwum przeczytasz także:

Andrea: Podobają mi się wypełnione zielone kółka w aplikacji Dine4Fit, a także lubię zapisywać przepisy, które sama tworzę

13.8.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Psyllium i inulina oczami certyfikowanego dietetyka Psyllium i inulina oczami certyfikowanego dietetyka

Wszyscy wiemy, że błonnik jest bardzo ważną częścią naszej diety. Ma on wiele korzystnych właściwości, o których wielokrotnie pisaliśmy na blogu Dine4Fit.

Ale co zrobić, jeśli nie możemy uzyskać wystarczającej ilości błonnika z naturalnych źródeł? Czy możemy go uzupełnić w inny sposób?

Przyjrzyjmy się dziś dwóm opcjom – często omawianemu psyllium lub inulinie.

Cały artykuł 2.10.2023 0