13.8.2023 dine4fit.pl

Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Utrata wagi oznacza, że trzeba zacząć ćwiczyć i mało jeść. Niestety często wielu wyobraża to sobie dokładnie w taki sposób.

I być może to jest przeszkoda, dla której wiele osób rezygnuje z odchudzania, zanim jeszcze zacznie.

Ale podstawą odchudzania nie są godziny spędzone na siłowni czy codzienne bieganie o 6 rano przed pracą. Najważniejszym krokiem jest skupienie się na diecie, a następnie stylu życia – obserwowanie tego, co jemy i jak jemy. Czy pijemy wystarczająco dużo, co pijemy, jak śpimy, ile stresu mamy w naszym życiu.

Dobrą wiadomością dla wielu będzie to, że możemy schudnąć bez ruszania się. I nie mówimy tu tylko o lenistwie czy niechęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przyczyną może tu być choroba, rekonwalescencja, stan po operacji.

Niezależnie od powodu, z jakiego nie mamy w życiu żadnej aktywności fizycznej, z odchudzaniem nie musimy na nic czekać.

Co możemy zrobić, aby uzyskać lepszą sylwetkę, zanim zaczniemy ćwiczyć?

Wspólny mianownik każdej formy odchudzania to deficyt kaloryczny. Apka Dine4Fit jest w tym bardzo pomocna.

Jedzenie jest alfą i omegą redukcji masy ciała.

Ale uwaga. Niestety bez ćwiczeń możemy niechcący stracić masę mięśniową, dlatego bardzo ważne jest pilnowanie dziennego spożycia białka i stopniowo wszystkich makroskładników. Jeśli będziemy przestrzegać tej prostej zasady, na pewno schudniemy. Serio.

Należy pamiętać, że jeśli zmiana ma być trwała, obserwowanie naszej diety i naszego ogólnego stylu życia nie może ograniczać nas w żaden znaczący sposób. Musi stać się częścią naszego życia, która nie jest dla nas w żaden sposób uciążliwa.

A co z tym ruchem? Serio tak się da bez niego?

Jeśli to możliwe, zacznij od chodzenia. Regularne chodzenie pomaga zmniejszyć ogólny procent tkanki tłuszczowej i obwód talii. Z czasem możesz nabrać ochoty na inne rodzaje ćwiczeń. To od Ciebie zależy, jaki rodzaj ruchu wybierzesz. Obecnie istnieje niezliczona ilość opcji i z pewnością każdy znajdzie coś, co nie będzie dla niego katorgą, a co sprawi mu przyjemność i satysfakcję.

Autorka: Hellča Vávrová , dietetyczka
foto: archiwum autorki

W archiwum przeczytasz także:

Andrea: Podobają mi się wypełnione zielone kółka w aplikacji Dine4Fit, a także lubię zapisywać przepisy, które sama tworzę

13.8.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jak dbać o stopy… Jak dbać o stopy…

…by uniknąć niepotrzebnych problemów, takich jak wrastające paznokcie, pękające pięty czy nieprzyjemna grzybica?

Nasze stopy niosą nas nie tylko przez cały dzień, ale co ważniejsze przez całe życie. Czy odwdzięczamy się tym samym? Czy dbamy o nie?

Cały artykuł 19.7.2024 0

Jelita: przyglądamy się chorobom układu pokarmowego Jelita: przyglądamy się chorobom układu pokarmowego

Przyjrzyjmy się dziś schorzeniom związanymi z jelitami.

Układ pokarmowy to skomplikowana maszyna, której sprawność ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. W jego centrum znajdują się jelita – długie, kręte struktury, które nie tylko przetwarzają jedzenie, ale także pełnią ważne funkcje odpornościowe i hormonalne. Niestety, jak każda maszyna, także i jelita mogą ulec awarii. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najczęstszym chorobom jelit, ich przyczynom, objawom oraz sposobom leczenia.

Cały artykuł 15.7.2024 0

Czy tzw. jedzenie biednych nie jest obecnie bardziej dla bogatych? Czy tzw. jedzenie biednych nie jest obecnie bardziej dla bogatych?

Niektóre produkty spożywcze miały kiedyś przydomek “jedzenie dla biedaków”. Oznaczało to, że panowie i panie z wyższych sfer nie byli zainteresowani takim jedzeniem, ponieważ było go dużo i było tanie. Także tradycja wielkopostna była i jest na tym oparta.

Czy jest tak nadal? Przyjrzyjmy się temu, troszkę żartem (w końcu nikt do koniny nie chce wracać), troszkę serio.

Cały artykuł 5.7.2024 0