13.8.2023 dine4fit.pl

Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Utrata wagi oznacza, że trzeba zacząć ćwiczyć i mało jeść. Niestety często wielu wyobraża to sobie dokładnie w taki sposób.

I być może to jest przeszkoda, dla której wiele osób rezygnuje z odchudzania, zanim jeszcze zacznie.

Ale podstawą odchudzania nie są godziny spędzone na siłowni czy codzienne bieganie o 6 rano przed pracą. Najważniejszym krokiem jest skupienie się na diecie, a następnie stylu życia – obserwowanie tego, co jemy i jak jemy. Czy pijemy wystarczająco dużo, co pijemy, jak śpimy, ile stresu mamy w naszym życiu.

Dobrą wiadomością dla wielu będzie to, że możemy schudnąć bez ruszania się. I nie mówimy tu tylko o lenistwie czy niechęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przyczyną może tu być choroba, rekonwalescencja, stan po operacji.

Niezależnie od powodu, z jakiego nie mamy w życiu żadnej aktywności fizycznej, z odchudzaniem nie musimy na nic czekać.

Co możemy zrobić, aby uzyskać lepszą sylwetkę, zanim zaczniemy ćwiczyć?

Wspólny mianownik każdej formy odchudzania to deficyt kaloryczny. Apka Dine4Fit jest w tym bardzo pomocna.

Jedzenie jest alfą i omegą redukcji masy ciała.

Ale uwaga. Niestety bez ćwiczeń możemy niechcący stracić masę mięśniową, dlatego bardzo ważne jest pilnowanie dziennego spożycia białka i stopniowo wszystkich makroskładników. Jeśli będziemy przestrzegać tej prostej zasady, na pewno schudniemy. Serio.

Należy pamiętać, że jeśli zmiana ma być trwała, obserwowanie naszej diety i naszego ogólnego stylu życia nie może ograniczać nas w żaden znaczący sposób. Musi stać się częścią naszego życia, która nie jest dla nas w żaden sposób uciążliwa.

A co z tym ruchem? Serio tak się da bez niego?

Jeśli to możliwe, zacznij od chodzenia. Regularne chodzenie pomaga zmniejszyć ogólny procent tkanki tłuszczowej i obwód talii. Z czasem możesz nabrać ochoty na inne rodzaje ćwiczeń. To od Ciebie zależy, jaki rodzaj ruchu wybierzesz. Obecnie istnieje niezliczona ilość opcji i z pewnością każdy znajdzie coś, co nie będzie dla niego katorgą, a co sprawi mu przyjemność i satysfakcję.

Autorka: Hellča Vávrová , dietetyczka
foto: archiwum autorki

W archiwum przeczytasz także:

Andrea: Podobają mi się wypełnione zielone kółka w aplikacji Dine4Fit, a także lubię zapisywać przepisy, które sama tworzę

13.8.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Najlepsze ćwiczenia na “oponkę” Najlepsze ćwiczenia na “oponkę”

Wraz z wiekiem często obserwujemy wzrost tkanki tłuszczowej na brzuchu wzdłuż talii. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że wraz z wiekiem zmniejsza się masa mięśniowa, a przyrost kanki tłuszczowej się nasila.

Dziś zebraliśmy najlepsze ćwiczenia, które pomogą nam ten proces odwrócić. Większość ćwiczeń można wykonywać w domu, niezależnie od wieku, choć wszystko z umiarem.

Cały artykuł 15.4.2024 0

Dlaczego tak wiele osób cierpi na wiosenne zmęczenie? I co można z tym zrobić? Dlaczego tak wiele osób cierpi na wiosenne zmęczenie? I co można z tym zrobić?

Sezon wiosenny niesie ze sobą szereg zmian.

Dzień się wydłuża, czas zimowy zmienia się na letni, ciepła pogoda kusi nas do coraz większej aktywności fizycznej, a nasze ciała, które zimą były rozgrzewane cięższymi potrawami, nagle się zatrzymują.

Nagle jesteśmy zmęczeni. My, nocne marki, stajemy się prawie bezużyteczni rano i często obrzydliwie rozdrażnieni wieczorami, a czasami wszyscy czujemy, że nie jesteśmy już panami naszego czasu… “Dlaczego tak jest?”, pytamy siebie, “Przecież tak czekaliśmy na tą wiosnę. No tak, to przez to wiosenne przemęczenie!”.

Cały artykuł 4.4.2024 0

Masala: Indyjskie mieszanki przypraw. Jak się w tym rozeznać? Masala: Indyjskie mieszanki przypraw. Jak się w tym rozeznać?

Wraz z rosnącą popularnością indyjskich restauracji, zaczynamy również używać coraz więcej indyjskich nazw potraw.

Nie jest chyba problemem zapamiętanie, że słowo “aloo” oznacza ziemniaka, “palak” – szpinak, “chana” – ciecierzycę, “dhal” – soczewicę, “rajma” – fasolę, “mattar” – groszek, “paneer” – ser, “raita” – jogurt, “gobhi” – kalafior, a “malai kofta” – smażone kluski z ciasta ziemniaczanego.

Cały artykuł 25.3.2024 0