24.2.2022 dine4fit.pl

Dziesięć wskazówek jak naturalnie pobudzić metabolizm na wiosnę

Wiosna jest symbolem pojawienia się nowego życia i radości. Jeśli teraz nie podążymy za przepływem tej energii, w nadchodzących miesiącach może zabraknąć nam sił życiowych.

Jeśli masz ochotę rozpocząć intensywne wiosenne zbieranie energii, zainspiruj się poniższymi prostymi rytuałami, które na pewno zadziałają.

Trzy tygodnie zmian, trzy tygodnie wzmacniania wewnętrznej siły. Spróbujcie razem z nami pobudzić “soki” w swoim organizmie i rozruszać metabolizm. Jak więc w przyjemny sposób pobudzić ciało, pozbyć się złych nawyków i stworzyć nowe, korzystne rytuały?

Rano zacznij od przegotowanej wody z sokiem ze świeżych grejpfrutów

Nie wlewaj soku grejpfrutowego do wrzącej wody, pozwól jej nieco ostygnąć do temperatury, w której można ją pić. Ten “poranny napój” to korzystny początek, który przyjemnie oczyszcza nasz organizm, ponieważ jest pełen przeciwutleniaczy. Goryczka zawarta w grejpfrucie harmonizują żołądek, oczyszcza jelita i ogólnie oczyszcza cały układ trawienny. Liczne badania wykazały, że grejpfrut ma niesamowite działanie w zakresie obniżania poziomu cholesterolu, rozpuszczania niepożądanego nieorganicznego wapnia, który odkłada się w stawach, a dzięki dużej dawce witaminy C znacznie zwiększa odporność. Zawiera również duże ilości witaminy B1, która ma korzystny wpływ na układ nerwowy, serce i nastrój. Uwaga redakcji: Jeśli przyjmujesz leki, sprawdź ulotkę dołączoną do opakowania, aby uzyskać informacje o możliwych interakcjach z sokiem grejpfrutowym.

Hartuj się – usprawnisz pracę układu limfatycznego

Weź poranny prysznic, a następnie skieruj na siebie silny strumień lodowatej wody. Zacznij od dolnej części ciała, najpierw nogi, potem ręce, następnie tułów, tył szyi. Twarz zostaw na koniec. Lodowaty prysznic sprawi, że rano będziesz gotowa do działania, niezależnie od tego, jak minęła Ci noc. Woda ma moc odbierania nagromadzonych emocji. Poczujesz się odświeżona i pełna nowej energii na cały dzień.

5 minut z piłką do tenisa

Kiedy rano przygotowujesz śniadanie, trzymaj pod ręką piłkę tenisową i masuj nią stopy. Stopy są naszymi korzeniami, przez które energia przepływa dalej do ciała. Sposób, w jaki opieramy się na stopach i “nosimy” się, znajduje odzwierciedlenie w całym ciele. Naucz się pracować ze stopami, aktywując z piłką łuki poprzeczne i podłużne stóp. W rzeczywistości w ten sposób delikatnie stymulujemy całe ciało, ponieważ na stopach znajduje się wiele zakończeń nerwowych, a masując je, stymulujemy różne części ciała i narządy. Aby poczuć efekt tego małego masażu, najpierw wymasuj jedną stopę, a następnie stań w pozycji wyprostowanej z obiema stopami w kontakcie z podłożem i poczuj różnicę między stopą, którą masowałeś, a stopą, która nie była masowana. Różnica Cię zaskoczy.

Jedz “wiosennie”

Wyeliminuj z diety białe pieczywo i zastąp je pieczywem razowym, najlepiej żytnim. O tej porze roku należy spożywać dużo świeżych warzyw w odpowiedniej dla siebie postaci – surowej lub gotowanej. Sprawdź, co sprawia, że czujesz się dobrze. Wraz z wiosną nadchodzi czas, kiedy rolnicy przynoszą pierwsze plony. Wykorzystajmy je jak najlepiej!

Wyzbądź się niemożliwego

To może być trudny orzech do zgryzienia. Spróbuj dowiedzieć się, jaka jest Twoja największa przywara/nawyk, która trzyma się Ciebie i jest tak silna, że nie możesz z niej zrezygnować. Może wmawiasz sobie, że to Twoja codzienna przyjemność, rytuał…. No tak, ale ile razy Twój wewnętrzny głos kazał ci się zastanawiać nad tą właśnie przyjemnością? Ile razy zastanawiałaś się, czy nie spróbować żyć bez tego konkretnego nawyku? Jestem pewna, że każdemu z nas od razu coś przyszło do głowy – może to być kawa, nawet jeśli jest to tylko jedna dziennie, może to być codzienne uzależnienie od słodyczy, objadanie się, popijanie wina wieczorem, siedzenie przed telewizorem lub komputerem bez powodu… Spróbujmy zmienić ten nawyk na co najmniej trzy tygodnie na coś bardziej korzystnego dla naszego organizmu. Świeże soki, herbaty ziołowe, woda kokosowa, zielone napoje, czytanie, tworzenie, uczenie się… Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, on poprowadzi Cię do tego, o co prosi Twoje ciało.

Wykorzystaj pokrzywy

Zbliża się sezon na pokrzyw. Zamiast picia kawy możesz zastosować trzytygodniową kurację pokrzywową, która oczyści Twoją krew. Właśnie teraz nadszedł czas, kiedy szczególnie czubki świeżo wyrosłych pokrzyw mają ogromną moc. Wyrusz rano z koszykiem na świeże pokrzywy.

Bądź aktywny

Natura i słońce dosłownie zachęcają do aktywności. Włączaj do codziennej rutyny jak najwięcej naturalnego ruchu – chodzenia! Zwróć twarz w stronę promieni słonecznych i świadomie pobieraj witaminę D. Otwórz rano okno i pozwól, by obudził Cię śpiew ptaków. Ciesz się przepływem życia wokół Ciebie – życia w Tobie. Opracuj trasę treningową, wybierz taką, którą będziesz przemierzać 3 lub 4 razy w tygodniu z zamiarem zrobienia czegoś pożytecznego dla siebie. Cel tej przechadzki może się zmieniać każdego dnia – odpoczynek, ułożenie myśli na nowo, naładowanie akumulatorów, ćwiczenia fizyczne, nasycenie się słońcem, relaks…. Ustalenie celów zawsze działa!

Aktywuj przeponę i odkryj magię oddechu przeponowego

Naucz się świadomie i naturalnie aktywować ciało. Stań w pozycji wyprostowanej w pewnej pozycji, odetchnij przeponą.   Potrzeba tak niewiele. Rozpieszczaj swoje ciało od zewnątrz. Zrelaksuj się, zrób peeling, weź kąpiel…

Ogranicz nowoczesne technologie

Ogranicz czas spędzany przed telewizorem, komputerem, telefonem komórkowym i odkryj bogactwo swojego wewnętrznego świata. Właściwa inspiracja nadejdzie, trzeba tylko mieć oczy i serce otwarte. Nic, co dzieje się w Twoim życiu, nie jest dziełem przypadku. Kup fajną literaturę motywacyjną lub duchową i co wieczór przed snem przeczytaj jedną myśl. Uspokaja umysł i pozwala bardziej połączyć się z własnym wnętrzem.

Autorka: Zuzana Bičíková , trenerka personalna
foto:massonforstock, shock/cz.depositphotos.com

Podpowiedź od redakcji Dine4Fit

Pilnuj swojej zbilansowanej diety, kontrolując to co jesz, za pomocą naszej aplikacji. Możesz się zdziwić, gdy okaże się, że nie spożywasz wystarczającej ilości białka lub błonnika.

W archiwum przeczytasz także:

Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz biegać

24.2.2022 dine4fit.pl Ciekawe, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej? Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej?
​Czy zdarza Ci się obiecywać sobie, że jutro rozpoczniesz trening lub że za tydzień zaczniesz biegać regularnie? Motywacja do regularnej aktywności fizycznej może być trudna do znalezienia, szczególnie gdy jesteśmy zapracowani i zmęczeni. Jednak regularne ćwiczenia przynoszą liczne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jak więc znaleźć motywację i pokonać lenistwo, aby rozpocząć aktywny styl życia?

Cały artykuł 29.5.2023 0

Białka dla laików: Jakie produkty spożywcze jeść, aby mieć ich odpowiednią ilość? Białka dla laików: Jakie produkty spożywcze jeść, aby mieć ich odpowiednią ilość?

Kiedy zaczynamy zapisywać nasze posiłki w aplikacji Dine4Fit, większość z nas zauważa, że większym problemem jest osiągnięcie zielonych kółek w przypadku białek i błonnika niż w przypadku węglowodanów i tłuszczów.

Dlatego dzisiaj skupimy się na tym, ile białka powinniśmy spożywać codziennie, zależnie od naszego celu, oraz jak najbardziej odpowiednio uzupełniać je w naszej diecie.

Cały artykuł 25.5.2023 0

Oleje, masło i smalec w kuchni Oleje, masło i smalec w kuchni

Chociaż wszyscy staramy się gotować zdrowe potrawy na parze, niewielu z nas unika smażenia.

Poniżej przedstawiamy porównanie tłuszczów i olejów oraz ich zalety i wady w odniesieniu do ich składu lub tak zwanego punktu dymienia (lub stabilności cieplnej oleju).

Cały artykuł 22.5.2023 0