24.2.2022 dine4fit.pl

Dziesięć wskazówek jak naturalnie pobudzić metabolizm na wiosnę

Wiosna jest symbolem pojawienia się nowego życia i radości. Jeśli teraz nie podążymy za przepływem tej energii, w nadchodzących miesiącach może zabraknąć nam sił życiowych.

Jeśli masz ochotę rozpocząć intensywne wiosenne zbieranie energii, zainspiruj się poniższymi prostymi rytuałami, które na pewno zadziałają.

Trzy tygodnie zmian, trzy tygodnie wzmacniania wewnętrznej siły. Spróbujcie razem z nami pobudzić “soki” w swoim organizmie i rozruszać metabolizm. Jak więc w przyjemny sposób pobudzić ciało, pozbyć się złych nawyków i stworzyć nowe, korzystne rytuały?

Rano zacznij od przegotowanej wody z sokiem ze świeżych grejpfrutów

Nie wlewaj soku grejpfrutowego do wrzącej wody, pozwól jej nieco ostygnąć do temperatury, w której można ją pić. Ten “poranny napój” to korzystny początek, który przyjemnie oczyszcza nasz organizm, ponieważ jest pełen przeciwutleniaczy. Goryczka zawarta w grejpfrucie harmonizują żołądek, oczyszcza jelita i ogólnie oczyszcza cały układ trawienny. Liczne badania wykazały, że grejpfrut ma niesamowite działanie w zakresie obniżania poziomu cholesterolu, rozpuszczania niepożądanego nieorganicznego wapnia, który odkłada się w stawach, a dzięki dużej dawce witaminy C znacznie zwiększa odporność. Zawiera również duże ilości witaminy B1, która ma korzystny wpływ na układ nerwowy, serce i nastrój. Uwaga redakcji: Jeśli przyjmujesz leki, sprawdź ulotkę dołączoną do opakowania, aby uzyskać informacje o możliwych interakcjach z sokiem grejpfrutowym.

Hartuj się – usprawnisz pracę układu limfatycznego

Weź poranny prysznic, a następnie skieruj na siebie silny strumień lodowatej wody. Zacznij od dolnej części ciała, najpierw nogi, potem ręce, następnie tułów, tył szyi. Twarz zostaw na koniec. Lodowaty prysznic sprawi, że rano będziesz gotowa do działania, niezależnie od tego, jak minęła Ci noc. Woda ma moc odbierania nagromadzonych emocji. Poczujesz się odświeżona i pełna nowej energii na cały dzień.

5 minut z piłką do tenisa

Kiedy rano przygotowujesz śniadanie, trzymaj pod ręką piłkę tenisową i masuj nią stopy. Stopy są naszymi korzeniami, przez które energia przepływa dalej do ciała. Sposób, w jaki opieramy się na stopach i “nosimy” się, znajduje odzwierciedlenie w całym ciele. Naucz się pracować ze stopami, aktywując z piłką łuki poprzeczne i podłużne stóp. W rzeczywistości w ten sposób delikatnie stymulujemy całe ciało, ponieważ na stopach znajduje się wiele zakończeń nerwowych, a masując je, stymulujemy różne części ciała i narządy. Aby poczuć efekt tego małego masażu, najpierw wymasuj jedną stopę, a następnie stań w pozycji wyprostowanej z obiema stopami w kontakcie z podłożem i poczuj różnicę między stopą, którą masowałeś, a stopą, która nie była masowana. Różnica Cię zaskoczy.

Jedz “wiosennie”

Wyeliminuj z diety białe pieczywo i zastąp je pieczywem razowym, najlepiej żytnim. O tej porze roku należy spożywać dużo świeżych warzyw w odpowiedniej dla siebie postaci – surowej lub gotowanej. Sprawdź, co sprawia, że czujesz się dobrze. Wraz z wiosną nadchodzi czas, kiedy rolnicy przynoszą pierwsze plony. Wykorzystajmy je jak najlepiej!

Wyzbądź się niemożliwego

To może być trudny orzech do zgryzienia. Spróbuj dowiedzieć się, jaka jest Twoja największa przywara/nawyk, która trzyma się Ciebie i jest tak silna, że nie możesz z niej zrezygnować. Może wmawiasz sobie, że to Twoja codzienna przyjemność, rytuał…. No tak, ale ile razy Twój wewnętrzny głos kazał ci się zastanawiać nad tą właśnie przyjemnością? Ile razy zastanawiałaś się, czy nie spróbować żyć bez tego konkretnego nawyku? Jestem pewna, że każdemu z nas od razu coś przyszło do głowy – może to być kawa, nawet jeśli jest to tylko jedna dziennie, może to być codzienne uzależnienie od słodyczy, objadanie się, popijanie wina wieczorem, siedzenie przed telewizorem lub komputerem bez powodu… Spróbujmy zmienić ten nawyk na co najmniej trzy tygodnie na coś bardziej korzystnego dla naszego organizmu. Świeże soki, herbaty ziołowe, woda kokosowa, zielone napoje, czytanie, tworzenie, uczenie się… Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, on poprowadzi Cię do tego, o co prosi Twoje ciało.

Wykorzystaj pokrzywy

Zbliża się sezon na pokrzyw. Zamiast picia kawy możesz zastosować trzytygodniową kurację pokrzywową, która oczyści Twoją krew. Właśnie teraz nadszedł czas, kiedy szczególnie czubki świeżo wyrosłych pokrzyw mają ogromną moc. Wyrusz rano z koszykiem na świeże pokrzywy.

Bądź aktywny

Natura i słońce dosłownie zachęcają do aktywności. Włączaj do codziennej rutyny jak najwięcej naturalnego ruchu – chodzenia! Zwróć twarz w stronę promieni słonecznych i świadomie pobieraj witaminę D. Otwórz rano okno i pozwól, by obudził Cię śpiew ptaków. Ciesz się przepływem życia wokół Ciebie – życia w Tobie. Opracuj trasę treningową, wybierz taką, którą będziesz przemierzać 3 lub 4 razy w tygodniu z zamiarem zrobienia czegoś pożytecznego dla siebie. Cel tej przechadzki może się zmieniać każdego dnia – odpoczynek, ułożenie myśli na nowo, naładowanie akumulatorów, ćwiczenia fizyczne, nasycenie się słońcem, relaks…. Ustalenie celów zawsze działa!

Aktywuj przeponę i odkryj magię oddechu przeponowego

Naucz się świadomie i naturalnie aktywować ciało. Stań w pozycji wyprostowanej w pewnej pozycji, odetchnij przeponą.   Potrzeba tak niewiele. Rozpieszczaj swoje ciało od zewnątrz. Zrelaksuj się, zrób peeling, weź kąpiel…

Ogranicz nowoczesne technologie

Ogranicz czas spędzany przed telewizorem, komputerem, telefonem komórkowym i odkryj bogactwo swojego wewnętrznego świata. Właściwa inspiracja nadejdzie, trzeba tylko mieć oczy i serce otwarte. Nic, co dzieje się w Twoim życiu, nie jest dziełem przypadku. Kup fajną literaturę motywacyjną lub duchową i co wieczór przed snem przeczytaj jedną myśl. Uspokaja umysł i pozwala bardziej połączyć się z własnym wnętrzem.

Autorka: Zuzana Bičíková , trenerka personalna
foto:massonforstock, shock/cz.depositphotos.com

Podpowiedź od redakcji Dine4Fit

Pilnuj swojej zbilansowanej diety, kontrolując to co jesz, za pomocą naszej aplikacji. Możesz się zdziwić, gdy okaże się, że nie spożywasz wystarczającej ilości białka lub błonnika.

W archiwum przeczytasz także:

Jeśli jem mało, to przecież muszę tracić na wadze!

24.2.2022 dine4fit.pl Ciekawe, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Najlepsze ćwiczenia na “oponkę” Najlepsze ćwiczenia na “oponkę”

Wraz z wiekiem często obserwujemy wzrost tkanki tłuszczowej na brzuchu wzdłuż talii. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że wraz z wiekiem zmniejsza się masa mięśniowa, a przyrost kanki tłuszczowej się nasila.

Dziś zebraliśmy najlepsze ćwiczenia, które pomogą nam ten proces odwrócić. Większość ćwiczeń można wykonywać w domu, niezależnie od wieku, choć wszystko z umiarem.

Cały artykuł 15.4.2024 0

Dlaczego tak wiele osób cierpi na wiosenne zmęczenie? I co można z tym zrobić? Dlaczego tak wiele osób cierpi na wiosenne zmęczenie? I co można z tym zrobić?

Sezon wiosenny niesie ze sobą szereg zmian.

Dzień się wydłuża, czas zimowy zmienia się na letni, ciepła pogoda kusi nas do coraz większej aktywności fizycznej, a nasze ciała, które zimą były rozgrzewane cięższymi potrawami, nagle się zatrzymują.

Nagle jesteśmy zmęczeni. My, nocne marki, stajemy się prawie bezużyteczni rano i często obrzydliwie rozdrażnieni wieczorami, a czasami wszyscy czujemy, że nie jesteśmy już panami naszego czasu… “Dlaczego tak jest?”, pytamy siebie, “Przecież tak czekaliśmy na tą wiosnę. No tak, to przez to wiosenne przemęczenie!”.

Cały artykuł 4.4.2024 0

Masala: Indyjskie mieszanki przypraw. Jak się w tym rozeznać? Masala: Indyjskie mieszanki przypraw. Jak się w tym rozeznać?

Wraz z rosnącą popularnością indyjskich restauracji, zaczynamy również używać coraz więcej indyjskich nazw potraw.

Nie jest chyba problemem zapamiętanie, że słowo “aloo” oznacza ziemniaka, “palak” – szpinak, “chana” – ciecierzycę, “dhal” – soczewicę, “rajma” – fasolę, “mattar” – groszek, “paneer” – ser, “raita” – jogurt, “gobhi” – kalafior, a “malai kofta” – smażone kluski z ciasta ziemniaczanego.

Cały artykuł 25.3.2024 0