20.10.2022 dine4fit.pl

Musiałam nauczyć się jeść więcej, żeby chudnąć w zdrowy sposób

Na naszym blogu regularnie przybliżamy Wam historie osób, które dzięki aplikacji zmieniły swoje nawyki żywieniowe, a często także ogólny styl życia.

Dziś  o swojej drodze do zdrowego odchudzania opowiada nam sympatyczna Marcelina, która teraz chce zmotywować innych do zmiany życia na lepsze.

Kiedy moja trenerka fitness powiedziała mi, że muszę jeść więcej, żeby schudnąć, stuknęłam się w czoło. Słucham? Jeść więcej, by schudnąć? Słyszałem to już wcześniej, ale nie miało to dla mnie absolutnie żadnego sensu.

Przy odchudzaniu zawsze zaleca się deficyt kalorii, ale musi on być ustawiony prawidłowo. Ale ja jadłam źle i moja waga pokazywała nawet powolny wzrost. Dlatego zaczęłam chodzić na siłownię. Chciałam spalić więcej kalorii dziennie i w końcu znowu schudnąć.

Ale oczywiście myślałam także o tym, co zalecała mi moja trenerka. Przypomniałam sobie o naszych pacjentach w przychodni, w której pracuję. Jak to się dzieje, że pacjenci, którzy przychodzą do nas, aby schudnąć, wciąż wracają – i to często z niezłym efektem jo-jo. Codziennie widzę ich smartbandy, małe porcje jedzenia, nawet u chłopów jak dąb. Nie dziwię się, że chodzą potem gdzieś “tajniacko” i kupują to, czego w pierwszej kolejności nie powinni jeść.

  • Mamy to źle ustawione w głowie, niestety tak już od wielu lat.

Odchudzanie nie ma być procesem znęcania się nad sobą – nie masz czuć się zmęczona, pozbawiona energii, rozdrażniona, a już na pewno nie ograniczona. Dziś wiem, że gdy już nabierzesz odpowiedniego nastawienia do jedzenia i ruchu, będziesz miała dużo więcej energii. Będzie to dodatkowy element szczęścia w procesie odchudzania.

I właśnie tak ma wyglądać zdrowe odchudzanie. Żyjemy tylko raz i ważne jest, aby dobrze je sobie zorganizować. “Jesteś ważny/a”, nie zapominaj o tym. Każda minuta twojego życia jest ważna.

I tak zaczęłam starać się jeść więcej i skupiać się na zdrowej żywności. Zostałam wychowana na zdrowej diecie, więc właściwie wróciłam do czasów dzieciństwa. Pobrałam aplikację Dine4Fit i zaczęłam uczciwie zapisywać. Chciałbym podkreślić tę kwestię. Każdy musi się najpierw nauczyć się dobrze odżywiać, a jedynym sposobem na to jest uczciwe zapisywanie w aplikacji, przynajmniej tak długo, dopóki człowiek się nie zorientuje w tym, ile czego każdego dnia ma zjeść.

Pilnowałam, żeby nie spaść poniżej swojej podstawowej przemiany materii. Na początku było to dla mnie spore wyzwanie. Wyzwanie, by zacząć jeść więcej! Zajęło mi to trzy miesiące.

Ale w tym okresie nie przytyłam ani kilograma i to mnie bardzo zaskoczyło. Jadłam dużo, dużo więcej. Czułam się zrównoważona, szczęśliwa. Stałam się nowym człowiekiem. Zaczęłam pracować nad swoją psychiką i nabrałam wiary, że jestem na dobrej drodze.

I wiecie co się stało po trzech miesiącach? Moje ciało się odezwało. Zaczęło mi znowu ufać, że nie będę go już głodzić. Zaczęłam chudnąć nie zmieniając nic! To było wspaniałe uczucie! Twoje spodnie są wreszcie luźne. Nie czujesz się głodna, czujesz się szczęśliwa, pełna energii.

Dzięki temu zrozumiałam problem wielu ludzi – niedożywienie. Dziś wiem, jak ważne jest, aby jeść przynajmniej w większości zdrowe i zbilansowane jedzenie. To jest logiczne! Twój organizm nie otrzymuje zbyt wiele wartości odżywczych ze smażonego jedzenia, prawda? A potem nie mogę od ciała wymagać, żeby funkcjonowało i żebym była sprawna umysłowo. Samochód benzynowy też nie będzie jeździł na oleju napędowym!

Nie wierz nikomu, kto mówi Ci, że nie możesz schudnąć, że nie masz do tego predyspozycji. Skup się na swoim celu, bądź konsekwentna, planuj, pracuj nad swoim umysłem i wprowadź sobie dyscyplinę.

Powodzenia dla wszystkich, Marcelina

foto: archiwum naszej bohaterki

Też chcesz się odchudzać? Może Ci się przydać:

1. Kalkulator kalorii
2. Aplikacja Dine4Fit
3. Jak używać Dine4Fit?
4. Grupa wsparcia

W archiwum przeczytasz także:

Zdrowa żywność, która wcale nie jest taka zdrowa

20.10.2022 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jedzenie emocjonalne  z perspektywy psychologa i lekarza Jedzenie emocjonalne z perspektywy psychologa i lekarza

W przyszłym miesiącu będziemy obchodzić Światowy Dzień Otyłości, którego celem jest zwrócenie naszej uwagi na problem otyłości wśród dzieci i młodzieży, a także nakłonienie do refleksji nad własnym trybem życia i odżywianiem.


Z tej okazji poprosiliśmy doświadczone specjalistek ds. odchudzania, aby objaśniły nam koncepcję jedzenia emocjonalnego.

Cały artykuł 22.2.2024 0

Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz

Wiele osób postrzega proces odchudzania jako karę i podchodzą do niego z myślą, że będą musieli strasznie sobie odmawiać, kupować drogie produkty odchudzające, cierpieć z głodu, szaleńczo ćwiczyć i rezygnować ze wszystkiego, co lubią jeść.

Niektórzy tak robią, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego podejścia. Moja filozofia jest inna: “Powoli, ale w zrównoważony sposób jest lepiej”.

Cały artykuł 19.2.2024 0

Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit

Minął ponad rok od opublikowania mojego wpisu na blogu i myślę, że to dobry czas, aby napisać o tym, co było dalej.

Kiedy napisałam pierwszy wpis, miałam minus 27 kg. Dziś jest to minus 50 kg. Osiągnęłam swój cel!

Nie będę kłamała, momentami przechodziłam lekki kryzys. Kilka razy zaczęłam gonić za liczbą, którą chciałam zobaczyć na wadze, ale nie zdawałam sobie sprawy, co jest, a co nie jest realistyczne.

Cały artykuł 13.2.2024 0