2.7.2021 dine4fit.pl

Dine4Fit obsługuje inteligentne opaski Garmin

Inteligentne opaski są bardzo dobrym narzędziem do odchudzania i monitorowania ruchu.
W porównaniu z zegarkami sportowymi, opaski sportowe są łatwiejsze w użyciu i znacznie tańsze.

Jeśli masz którąś z firmy Garmin, możesz ją połączyć z kontem na Dine4Fit.

Na wstępie należy zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów opasek – nie wszystkie są odpowiednie dla każdego. Niektóre z nich przeznaczone są dla wymagających sportowców, inne zaś bardziej doceniane są przez zwykłych ludzi, którym wystarczy liczenie ilości kroków oraz spalonych kalorii.

Do recenzji otrzymaliśmy dwa modele: vivofit 3 i vivosmart HR. Każdy z nich oferuje nieco inne funkcje, ale generalnie są one bardzo dokładne. Jeśli chodzi np. o pomiar liczby kroków podczas chodzenia czy biegania, dobrze reagują na rozpoczęcie aktywności, a jeśli pobierzemy na telefon aplikację Garmin Connect, okaże się, że ilość śledzonych danych i ich zapisana historia jest bardzo bogata.

Istnieją oczywiście pewne cechy, które niektórzy mogą postrzegać jako negatywne – na przykład, co wynika z natury usługi, potrzeba do przechowywania danych w chmurze, a tym samym dostęp do niego z wielu miejsc oznacza konieczność użycia Bluetooth w telefonie przez cały czas do synchronizacji. Konieczny jest także dostęp do transmisji danych. Jednakże opaski mogą być również używane niezależnie. Opaska zapamiętuje dane przez 30 dni.

Należy również pamiętać, że do prawidłowego połączenia opaski i aplikacji mobilnej wymagany jest system Android 4.3 lub wyższy. Podobnie Bluetooth na starszych telefonach może mieć problemy z połączeniem. Warto jednak zaznaczyć, że zdecydowana większość nowszych smartfonów spełnia te parametry.

Połączenie z Dine4Fit jest proste. Jeśli klikniesz na link Mój profil w menu głównym, znajdziesz tam również opcję Połączone aplikacje. Następnie wystarczy włączyć lub wyłączyć oferowane aplikacje: Google Fit i Garmin. Jeśli włączysz aplikację Garmin, niezbędne dane zostaną zsynchronizowane z Twoim kontem Garmin Connect i nie ma potrzeby ręcznego wypełniania aktywności w danym dniu – zostaną one przesłane automatycznie.

vivofit 3

Najbardziej imponującą rzeczą w tej inteligentnej bransoletce jest żywotność baterii. Producent podaje  rok bez konieczności ładowania, ale podczas normalnego ruchu (tj. bez większych ambicji sportowych) podobno wytrzymuje jeszcze dłużej (1,5 roku).

Mierzy kroki poprzez ruch nadgarstka oraz rozpoznaje, czy idziesz, biegniesz czy jedziesz na rowerze. Bransoletka trzyma się na ręce dzięki paskowi wykonanemu z wytrzymałego plastiku, a przy zapięciu znajduje się kółko zabezpieczające, które mocno blokuje pasek na ręce, więc masz gwarancję, że nie spadnie, jeśli się o coś potkniesz. Ta i następna opaska są wodoodporne, więc możesz  z nią brać prysznic, pływać, myć naczynia – osobiście przetestowane.

W ustawieniach polecam ustawienie podziału wyświetlacza zegarka – oprócz godziny widać wtedy od razu ilość kroków, kilometrów, spalonych kalorii itp. Wyświetlacz jest mniejszy, więc dane są zapisane mniejszą czcionką, ale z drugiej strony jest bardzo czytelny nawet przy bezpośrednim świetle słonecznym.

  • Jeśli nie widzisz zbyt dobrze, być może lepiej pomyśleć o starszej generacji vivofit lub vivofit2, które mają znacznie większy wyświetlacz.

Podczas konfigurowania go w samej aplikacji mobilnej możesz spędzić trochę czasu na szukaniu ustawień metrycznych, ponieważ niektóre funkcje są inaczej podzielone między ustawieniami użytkownika a ustawieniami samego urządzenia. Więcej o aplikacji i ustawieniach jednak na końcu artykułu.

W celu synchronizacji, przy włączonym Bluetooth i telefonie komórkowym podłączonym do Internetu, naciśnij i przytrzymaj główny przycisk zegarka poniżej wyświetlacza, aż pojawi się symbol synchronizacji. Oczywiście w tym samym czasie w telefonie musi być uruchomiona aplikacja Garmin Connect. Jeśli ta aplikacja działa w tle, nie ma potrzeby ręcznej synchronizacji danych; synchronizuje się ona automatycznie kilka razy dziennie, jak określono w ustawieniach.

Ciekawą funkcją w vivofit3 jest stoper. Jeśli zaczniesz rejestrować bieg lub spacer z nim, każda z czynności zostanie zarejestrowana jako oddzielny rekord. Podczas aktywności użytkownik ma wgląd w czas trwania, dystans przebyty lub przebiegnięty oraz ewentualnie tempo. Po zsynchronizowaniu bardziej szczegółowa ocena aktywności jest dostępna w dzienniku aplikacji Garmin Connect. Ponadto opaska powinna automatycznie wykrywać, czy użytkownik jeździ na rowerze, chodzi, biega czy pływa, a także prawidłowo przypisywać aktywność do danego typu i obliczać wydatek kaloryczny.

vivosmart HR

Ta opaska jest nieco większa i cięższa niż jej “lżejszy” odpowiednik wspomniany powyżej. Nic dziwnego, bo oprócz podświetlanego wyświetlacza OLED, zawiera on również trzy diody do pomiaru tętna na przegubie dłoni.

Ponownie, w aplikacji Garmin Connect można samodzielnie ustawić to, co pojawia się na wyświetlaczu – zegar, liczbę kroków, uderzenia na minutę, spalone kalorie, pogodę (w tym prognozę na kilka następnych dni), przebieg kilometrów itd.

Przycisk boczny obok wyświetlacza przełącza do bardziej szczegółowych ustawień, takich jak alarm, rodzaj aktywności, łączność bluetooth itp., sam wyświetlacz jest ekranem dotykowym, na którym przeciągamy palcem na boki, aby przełączać się między ekranami, a w przypadku niektórych przeciągamy palcem w dół, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Chociaż żywotność baterii jest podawana jako jeden tydzień w trybie zegarka, jednak 8 godzin dla wersji z GPS (której do testowania nie mieliśmy). W moim przypadku, przy szybkim, dwugodzinnym spacerze dziennie i okazjonalnej jeździe na rowerze, wytrzymywał cztery do pięciu dni bez ładowania. Ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego kabla USB poprzez złącze komputerowe i trwa niecałą godzinę.

Podczas snu zegarek może mierzyć czas jego trwania, rozróżnia głęboki i lekki sen, i oczywiście stale wykrywa tętno. Spanie z zegarkiem było jednak dla mnie trochę niepraktyczne. Jego wielkość sprawia, że wygląda trochę jak mini holter, gdzie wkładanie ręki pod głowę podczas snu nie jest zbyt wygodne.

Synchronizacja tej opaski z aplikacją mobilną jest automatyczna, jeśli aplikacja jest uruchomiona, masz włączony Bluetooth i jesteś połączony z Internetem w swoim telefonie komórkowym.

  • Co ciekawe, opaska mierzy również ilość pięter, na które się wchodzi i z których się schodzi – niezależnie od tego, czy faktycznie wchodzimy na piętro czy schodzimy. Tak dla przypomnienia, zejście z Czantorii (995 m) było równe zejściu ze 136 piętra.

Obie opaski mają również funkcję śledzenia, czy zbyt długo nie pozostajesz w bezruchu. Następnie delikatnie zawibrują na Twoim nadgarstku a na wyświetlaczu pojawi się stosowny komunikat.

W tej opasce, podobnie jak w poprzedniej, istnieją także automatyczne cele, a nie tylko takie, które sam ustalasz – jak 10 000 kroków dziennie. Są one obliczane na podstawie średniej dziennej aktywności użytkownika. Problem polega na tym, że kiedy osiągniesz cel (i każdy cel), bransoletka wibruje, aby powiadomić Cię o swoim osiągnięciu i uruchamia fajerwerki. Czasem jest to mylące.

Aplikacja Garmin Connect

Sercem smartwatchy i opasek firmy Garmin jest aplikacja mobilna, dostępna w systemach Android, iOS i Windows Phone. Strona jest również dostępna za pośrednictwem zwykłej przeglądarki internetowej po zarejestrowaniu się użytkownika.

Mieliśmy okazję przetestować aplikację mobilną na Androida, która naprawdę oferuje szereg funkcji, zwłaszcza gdy chcesz porównywać siebie z innymi. Główne menu nosi nazwę Snapshots, gdzie możemy przejrzeć aktywności i ich historię. Można również wyznaczyć dzienny cel aktywności – na jeden dzień lub na stałe.

Sekcja Wyzwania to opcja polegająca na tym, że jeden użytkownik może wyzwać drugiego na sportowy pojedynek. “. Tak mówi oficjalny tekst pomocy. Jest to więc trochę prowokacja, abyś się nie rozleniwił, ale szczerze mówiąc, jeśli nie masz wokół siebie podobnych kolegów, prawdopodobnie nie skorzystasz z tej funkcji. Następnie możesz spróbować tak zwanych Wyzwań, gdzie Connect wybierze inną grupę użytkowników na każdy tydzień, którzy są podobni do Ciebie i z którymi możesz konkurować w cotygodniowym wyzwaniu.

Następnie znajduje się sekcja Kalendarz, gdzie można kliknąć na dowolny dzień i wyświetlić szczegóły dotyczące aktywności, snu, tętna itp. Aplikacja musi być w tym czasie podłączona do internetu, ponieważ pobiera dane z chmury (nie przechowuje więc historii bezpośrednio na telefonie).

Pod linkiem Aktywność znajduje się przejrzyste podsumowanie Twoich działań i osiągniętych celów. Karty Statystyki aktywności i Statystyki zdrowia działają w podobny sposób. Istnieje również zakładka Sprzęt, gdzie można wprowadzić rodzaj sprzętu (buty sportowe, rower…), markę i model.

Jako ostatni element w aplikacji, znajdziesz opcję ustawienia urządzenia, gdzie znajdziesz oprócz pomocy  możliwość ustawienia używanego sprzętu, swoich danych i preferencji, a także pomoc.

Osobiście uważamy, że sterowanie aplikacją jest w niektórych przypadkach nieco skomplikowane – nie zawsze łatwo jest dotrzeć do pożądanych danych, czasem są dwie opcje, które się rozważa, ale tylko jedna prowadzi do danej statystyki. Podobnie, niektóre elementy ustawień są trudniejsze do odnalezienia (np. zamiana mil na kilometry lub włączenie jednostek metrycznych).

Wniosek

Użytkownikom Dine4Fit możemy opaski polecić z czystym sercem  – dokładność śledzonych aktywności jest wysoka, zapisy są szczegółowe, w tym historia. Czas pracy na baterii jest wysoki, a komunikacja z aplikacją Dine4Fit jest bezproblemowa. Czego można chcieć więcej?

autor: Jan Lipšanský , absolwent scenariopisarstwa, dziennikarz, pisarz, współpracownik Telewizji Czeskiej, obecnie cieszący się dwoma synami i podróżami z nimi.

W archiwum przeczytasz także:

Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit

2.7.2021 dine4fit.pl Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Krystyna (27 lat) po roku z apką schudłam 30 kg. Krystyna (27 lat) po roku z apką schudłam 30 kg.

Dzięki aplikacji Dine4Fit schudłam ponad 30 kg i czuję się świetnie. Mogę nosić ubrania, o których wcześniej nawet nie marzyłam.

Nie zawsze było łatwo, ale podróż była tego warta. Mogę się swobodnie poruszać i wreszcie nie wstydzę się tego, jak wyglądam.

Cały artykuł 20.5.2024 0

Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit

 Moje spotkanie z Dine4Fit rozpoczęło się kilka dni po moich 50. urodzinach (w lutym 2021).

Najpierw zdałam sobie sprawę, jak wyglądam na zdjęciach. W tym samym czasie koleżanki z pracy zaczęły interesować się i przechodzić na diety pudełkowe. Przeliczyłam sobie koszt i pamiętam, że pomyślałam, że mogę im pokazać, że można to zrobić taniej i nie być skazanym na gotowe zestawy.

Zaczęłam przeszukiwać internet, czytać o odżywianiu i odchudzaniu i sprawdzać popularne media społecznościowe. W ten sposób natknęłam się na jedną z grup powiązanych z Dine4Fit.

Cały artykuł 13.5.2024 0