23.11.2023 dine4fit.pl

Jakie są korzyści z zapisywania spożytych kalorii…

…nie tylko dla Ciebie, ale także dla osób wokół Ciebie.

Czy kiedykolwiek pomyśleliście, że zapisywanie posiłków w aplikacji Dine4Fit może mieć pozytywny wpływ nie tylko na Was i skład Waszego ciała, ale także na innych w Waszym najbliższym otoczeniu?

Twoja rodzina, koledzy w pracy, a także Twój portfel i środowisko z pewnością będą Ci wdzięczne.

Zanim jednak przejdziemy do innych, zacznijmy od tych “samolubnych” powodów – dlaczego zapisywanie naszych posiłków w aplikacji Dine4Fit jest dobre dla nas samych.

Kontrola wagi

Dzięki aplikacji można łatwo śledzić swoje spożycie kalorii. Od tego spożycia zależy, czy utrzymujemy wagę, przybieramy na niej czy chudniemy. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel – zapisywanie w apce daje CI nad tym kontrolę.

Świadome odżywianie

Zapisując to, co jesz, będziesz bardziej świadoma/y swoich nawyków żywieniowych i łatwiej zidentyfikujesz wysokokaloryczne pokarmy lub niezdrowe przekąski.

Samoświadomość

Proces zapisywania posiłków uświadomi Ci, co do tej pory robiłaś/eś źle. Niezależnie od tego, czy było to niewystarczające jedzenie, a następnie przejadanie się, duże porcje, czy niewłaściwy stosunek makroskładników odżywczych. Jeśli zapiszesz swoją dotychczasową dietę w aplikacji, natychmiast zobaczysz, co robisz źle i od tej pory będziesz świadomie unikać tych błędów.

Wsparcie w drodze do celu

Wszyscy, którzy wyznaczą sobie jakiś cel w apce, otrzymają doskonałe instrukcje, jak go osiągnąć w najkrótszy możliwy sposób. Bez zbędnego próbowania różnych diet i zaleceń metodą prób i błędów.

A teraz te pozostałe powody

Gotowanie dla innych

Jeśli jesz z Dine4Fit, to jedzenie, które przygotowujesz dla innych, będzie zbilansowane, z dobrym stosunkiem makroskładników. A jeśli nie gotujesz tylko dla siebie, Twoi współbiesiadnicy otrzymają zbilansowany posiłek na talerzu bez konieczności zapisywania czegokolwiek w aplikacji.

Staniesz się inspiracją

Nie tylko serwowanie komuś zdrowego posiłku jest czymś na plus dla innych. Już nawet sam fakt, że kolega czy koleżanka z pracy lub szkoły “podłapią” od nas coś nowego jest przecież fajny, prawda?

Oszczędność pieniędzy

W momencie, gdy masz zaplanowany posiłek, kupisz tylko to, co jest zapisane. To, co jest zapisane, zostanie następnie ugotowane i zjedzone. W ten sposób nie kupujesz niepotrzebnego jedzenia, które w przeciwnym razie nie zostałoby zjedzone i ma szansę się zepsuć i zostać wyrzuconym.

Środowisko

Większość użytkowników Dine4Fit przygotowuje większość swoich posiłków w domu. Eliminuje to przywożenie jedzenia z różnych restauracji typu fast food. Użytkownik myje swoje pudełko zamiast wyrzucać kilka jednorazowych plastikowych pojemników w tygodniu.

Jestem pewna, że można znaleźć jeszcze i inne powody. Jeśli je znasz, podziel się z nami.

Autorka: Markéta Nevěčná, trenerka i dietetyczka
Foto: archiwum autorki

W archiwum przeczytasz także:

Bycie pięknością z Instagrama nie jest kwalifikacją do tworzenia diety!

23.11.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Przemiana z chorobliwie otyłej dziewczyny w uczestniczkę Gladiator Race i dawcę krwi Przemiana z chorobliwie otyłej dziewczyny w uczestniczkę Gladiator Race i dawcę krwi

Kolejna fantastyczna historia transformacji ponownie pochodzi z jednej z naszych grup.

Autorką i główną bohaterką w jednym jest Katarzyna, która nie tylko dzieli się swoją wiedzą z innymi, wie, jak udzielać dobrych rad w grupie, ale nawet wzięła udział w warsztatach poświęconych odżywianiu na Uniwersytecie Karola w Pradze, który z powodzeniem ukończyła jakiś czas temu. Poznajcie ją…

Cały artykuł 5.12.2023 0