5.1.2022 dine4fit.pl

Jarek (34 lata): Gdy wszedłem na wagę to się wystraszyłem

Dzisiejszy post pochodzi z naszej grupy Chudniemy i jesteśmy fit z Dine4Fit, która ma na celu wzajemne wspieranie się w drodze uzyskania wymarzonej sylwetki.

Jarek jest dowodem na to, że systematyczna praca nad sobą może dać wspaniałe efekty. Ale niech opowie to sam:

Cześć! Mam na imię Jarek, mieszkam w Łowiczu i od 50 dni “przyjaźnię” się z aplikacją Dine4Fit. Ale może zacznę od początku. Wróciwszy z lipcowego pobytu nad morzem oglądałem fotki z wakacji, ale to, co, a raczej kogo na nich zobaczyłem wbiło mnie w fotel na kilka godzin. To nie mogłem być ja na tych zdjęciach,; kiedy ja tak PRZYTYŁEM! Poszedłem do łazienki się zważyć. Waga nie miała dla mnie litości – 137,1 kg! Gdyby mogła mówić, zapewne krzyczała by – CZŁOWIEKU WEŹ SIĘ ZA SIEBIE!

Położyłem się na łóżku w sypialni i nie wiedziałem, co mam zrobić. Zacząłem szukać w necie apki do kontrolowania wszystkich parametrów swojego ciała i tego, co jem i co się w tym jedzeniu znajduje. Trafiłem na Dine4Fit. Teraz wiem, że nie mógłbym wybrać lepiej – przejrzystość w obsłudze i wprowadzanych danych, statystyki, przepisy i wiele innych pomocnych rzeczy niezbędnych w mojej i każdego człowieka przemianie.

Od 1 września zacząłem chodzić na siłownię wraz z trenerem personalnym, który wydał mi się najbardziej godny zaufania (pierwsze spotkanie było czysto informacyjne i polegało na rozciągnięciu mojego ciała oraz wyznaczeniu zakresów). Tak naprawdę zacząłem ćwiczyć od 7 września ubiegłego roku i robię to regularnie dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki), ponieważ ze względu na moją pracę (jestem kucharzem) nie mogę częściej. Trening z trenerem personalnym trwa godzinę (8:10-9:10), ale wiadomo, że najpierw jest rozgrzewka i część ćwiczeń wykonuje sam (wykroki na skrzyni- 3 serię po 12 razy na każdą z nóg z hantlami 5 kg na rękę, Glute Bridge z ketllem 12 kg i Dead Bug- 3 serie po 20 razy) przed Jego przyjściem, później następuje trening siłowy, a następnie jeszcze wiosłowanie na wyciągu dolnym- 4 serie po 10 razy przy obciążeniu 65 kg i “spacer farmera” (teraz jest to kettlebell 32 kg i 240 kroków na każdą z rąk w trzech seriach) oraz cardio- zazwyczaj jest to szybki marsz (6,5-7 km/h), gdzie pokonuję dystans od 6 do 11 km, tak więc na siłowni spędzam mniej więcej 3-4 godziny/2 razy w tygodniu.

Jest to dopiero początek mojej przemiany, bo w 50 dni udało mi się zrzucić 24,3 kg (z wagi 137,1 kg do wagi 112,8 kg), a chce dojść do 95 kg i później przybrać na wadze 15 kg samej masy mięśniowej. To czego już dokonałem, nie udałoby się, gdyby nie regularne treningi, ale również świadome jedzenie, które z aplikacją Dine4Fit jest czystą przyjemnością.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Jarka.

Ty też chcesz schudnąć? To powinno Cię zainteresować:

 

 

W archiwum przeczytasz także:

Bycie pięknością z Instagrama nie jest kwalifikacją do tworzenia diety!

5.1.2022 dine4fit.pl Ciekawe, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jak znaleźć drogę do własnego sukcesu Jak znaleźć drogę do własnego sukcesu

Odchudzanie nie zaczyna się na brzuchu czy udach, ale w naszej głowie. Podobnie jest z mięśniami – one również nie rosną po wypiciu białka, ale dzięki ćwiczeniom.

Cóż, nie na darmo mówią, że wszystko się da, wystarczy chcieć. Ale czasem trzeba też wsparcia…

Cały artykuł 5.12.2022 0

Najczęstsze błędy w praktykowaniu zdrowego stylu życia Najczęstsze błędy w praktykowaniu zdrowego stylu życia

W swojej praktyce spotykam się z różnymi niewłaściwymi zachowaniami – niektóre z nich są niewłaściwymi zachowaniami w prawdziwym tego słowa znaczeniu, kiedy człowiek w ogóle nie dba o swoje ciało – nie rusza się, pali papierosy oraz je pokarmy, które zdecydowanie nie są dla niego dobre.

Ale obok tego mamy inne złe zachowania – te, które człowiek uważa za dobre nawyki, wręcz pożądane, i praktykuje w szczerym wysiłku, by zrobić coś dla swojego zdrowia.

Takich zaskakujących błędów jest wiele, dlatego postaram się rzucić światło na te najczęściej spotykane.

Cały artykuł 28.11.2022 0