27.3.2023 dine4fit.pl

Ludmiła (67 lat): Kiedy teraz mam wystarczającą ilość białka, nie mam chęci na słodycze.

Fajne jest, że w naszych grupach an FB (tutaj polska grupa) wspólny język znajdują ludzie w każdym wieku.

Cieszymy się, że swoimi historiami dzielą nie tylko młode kobiety, które chcą schudnąć np.  po ciąży, ale także wspaniałe i charyzmatyczne kobiety, które po prostu chcą dobrze się czuć we własnym ciele. I zmiany w diecie po prostu uwielbiają.

Ogromną radość sprawił nam między innymi niedawny post umieszczony przez panią Ludmiłę w grupie czeskiej, która swoim witalnym wyglądem od razu przyciągnęła uwagę innych członków.

I jak to mamy w zwyczaju, poprosiliśmy ją o napisanie krótkiej historii, aby zmotywować innych użytkowników aplikacji Dine4Fit

Jestem emerytowaną dentystką. Całe życie starałam się uprawiać sport i żyć aktywnie – w młodości grałam w siatkówkę, później uprawiałam wszystkie rodzaje sportów, w tym siłownię i spinning. Teraz, ze względu na przebyte operacje stawu skokowego i kolanowego, pozostało mi tylko chodzenie. Spaceruję prawie codziennie, przez co najmniej godzinę, ze średnią prędkością 5 km/godz. Korzystam z lekko pofałdowanego terenu wokół naszego miasta, które jest bramą do Jesioników.

Muszę przyznać, że choć zawsze się ruszałam i w związku z tym miałam atletyczną budowę ciała i przyzwoitą muskulaturę, to przez całe życie walczyłam z wagą. 

  • Próbowałam popularnych keto, paleo itp, jednak nie czułam się z tym dobrze.  Aż odkryłam aplikację Dine4Fit. I z tym mi już poszło całkiem gładko.

Zaczęłam z moimi 172 cm przy 93 kg w czerwcu zeszłego roku. Teraz mam 81 kg i jestem całkiem zadowolona. Brakuje mi 2 kg do osiągnięcia mojego celu.

Dostosowałam się do tego, co bezpośrednio wyliczyła mi aplikacja Dine4Fit. I “tylko” staram się “zazielenić koła”. Nic więcej.

Oczywiście wprowadziłam pewne zmiany w diecie. Do swojej diety włączyłam twaróg, jogurt grecki i puddingi białkowe. Jem więcej warzyw kosztem owoców. Zauważyłam też, że teraz, gdy spożywam odpowiednią ilość białka, nie mam zachcianek na słodycze. Uwielbiam ryby oraz białe i czerwone mięso, ale ograniczyłam wędliny. Nie zrezygnuję jednak z lampki białego wina…

Nie miałam i nie mam wzorcowej diety. Gotuję i jem tak, by zmieścić się “w kółeczkach” aplikacji.

Rozpoczęcie drogi zmian o dziwo wcale nie było trudne. Poszło bardzo gładko. Po dwóch miesiącach dołączył do mnie mój mąż. Traktujemy to jako wspólną rozrywkę i zapewniamy sobie nawzajem rozrywkę.

A sukces? Tak, czuję się świetnie, wyglądam lepiej i nie będę się bała wystąpić w stroju kąpielowym.

Wiadomość dla innych: u nas starszych też to działa. W dodatku mamy czas i doświadczenie, zdobyte nie tylko w kuchni…

foto: archiwum Pani Ludmiły

Chcesz żyć zdrowo, schudnąć i być w formie? Potrzebujesz tego:

W archiwum przeczytasz także:

Bycie pięknością z Instagrama nie jest kwalifikacją do tworzenia diety!

27.3.2023 dine4fit.pl Diety odchudzające, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej? Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej?
​Czy zdarza Ci się obiecywać sobie, że jutro rozpoczniesz trening lub że za tydzień zaczniesz biegać regularnie? Motywacja do regularnej aktywności fizycznej może być trudna do znalezienia, szczególnie gdy jesteśmy zapracowani i zmęczeni. Jednak regularne ćwiczenia przynoszą liczne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jak więc znaleźć motywację i pokonać lenistwo, aby rozpocząć aktywny styl życia?

Cały artykuł 29.5.2023 0

Białka dla laików: Jakie produkty spożywcze jeść, aby mieć ich odpowiednią ilość? Białka dla laików: Jakie produkty spożywcze jeść, aby mieć ich odpowiednią ilość?

Kiedy zaczynamy zapisywać nasze posiłki w aplikacji Dine4Fit, większość z nas zauważa, że większym problemem jest osiągnięcie zielonych kółek w przypadku białek i błonnika niż w przypadku węglowodanów i tłuszczów.

Dlatego dzisiaj skupimy się na tym, ile białka powinniśmy spożywać codziennie, zależnie od naszego celu, oraz jak najbardziej odpowiednio uzupełniać je w naszej diecie.

Cały artykuł 25.5.2023 0

Oleje, masło i smalec w kuchni Oleje, masło i smalec w kuchni

Chociaż wszyscy staramy się gotować zdrowe potrawy na parze, niewielu z nas unika smażenia.

Poniżej przedstawiamy porównanie tłuszczów i olejów oraz ich zalety i wady w odniesieniu do ich składu lub tak zwanego punktu dymienia (lub stabilności cieplnej oleju).

Cały artykuł 22.5.2023 0