31.1.2023 dine4fit.pl

Moja “cukrzycowa” podróż z Dine4Fit

Zdenka, (52 lata): Poproszono mnie o napisanie mojej historii jako motywacji. Niedawno kontrola u mojego lekarza potwierdziła, że nie tylko udało mi się schudnąć, ale skutecznie pokonać wroga w postaci cukrzycy.

A wszystko dzięki diecie i modyfikacji stylu życia, do której doprowadziła mnie aplikacja Dine4Fit.

Z wagą “walczę” w zasadzie całe życie – po urodzeniu dzieci dobiłam do 117,5 kg. Dodatkowo leczyłam się na nadciśnienie tętnicze, a trzynaście lat temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 2. Z czasem doszły inne problemy zdrowotne.

Przyznaję, byłam bardzo niezdyscyplinowaną pacjentką – brałam leki, ale nie stosowałam zalecanej diety. Kilogramy szły bardziej w górę niż w dół, a poziom cukru był taki, że groziło mi przejście na insulinę.

Mój poziom cukru we krwi na czczo wynosił rutynowo około 8-10 mmol/l (normalny poziom to 3,9-5,6 mmol/l), a mój GH (hemoglobina glikowana, długi cukier – wskaźnik tego, jak dobrze stosujesz swoją dietę w ciągu ostatnich trzech miesięcy) wynosił około 65, ale sporadycznie ponad 80. A to już bardzo dużo.

  •  A moja pani doktor dodawała mi kolejne leki i dodawała, ostatecznie musiałam przyjmować kilka razy dziennie trzy różne leki.

Na początku kwietnia 2021 roku zaczęłam używać Dine4Fit i stopniowo nie tylko moja waga poszła w dół, ale o dziwo także moje wyniki zaczęły się poprawiać. Zarówno moja glukoza na czczo, jak i GH spadały. Lekarz pozwolił mi utrzymać węglowodany do 225 g, ale poza tym jadłam prawie wszystko. I po prostu trzymałam się mojego spożycia i zielonych kółek.

We wrześniu 2021 roku miałam już glikemię na czczo 4,3 i GH 38. Moja pani doktor odjęła mi jedną tabletkę całkowicie, a kolejną zmniejszyła o jedną dawkę na dzień. Chyba nawet nie muszę opisywać, jak wielka była to dla mnie motywacja – do wytrwałości i dalszego działania!

Na początku września, dwa miesiące po zejściu z leków, zrobiłam badania kontrolne i wyniki nadal są ładne – glukoza na czczo 4,2 mmol/l i GH 35.

A wiecie co jest najlepsze? W zasadzie nie musiałam niczego usuwać z mojej diety – jem zupełnie normalne potrawy, które lubię.

W aplikacji mam ustawione obecnie 191 g węglowodanów na dzień, czasem zdarza mi się je lekko “przekroczyć”. Jasne – trzeba trochę zwolnić i nie napychać się masowo czekoladą, ciastami i babeczkami, ale od czasu do czasu oddam się delektowaniu smakołyków. Nie używam żadnych zamienników cukru – albo nie słodzę w ogóle, albo pobłażam odrobinie cukru trzcinowego, gdy nie zepsuje mi to kółeczek.

Tak więc, moi drodzy, to ma sens i działa. Dine4Fit to naprawdę duża pomoc i to nie tylko przy odchudzaniu.

Wskazówka od Dine4Fit

Już jakiś czas temu założyliśmy dla użytkowników naszej apki miejsce, gdzie mogą wymieniać się doświadczeniami, wspierać i chwalić swoimi sukcesami, aby zmotywować innych do działania. Jeśli chcesz do nas dołączyć, zapraszamy do naszej grupy.

foto: archiwum Autorki

W archiwum przeczytasz także:

Białko jako fenomen naszych czasów?

31.1.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jedzenie emocjonalne  z perspektywy psychologa i lekarza Jedzenie emocjonalne z perspektywy psychologa i lekarza

W przyszłym miesiącu będziemy obchodzić Światowy Dzień Otyłości, którego celem jest zwrócenie naszej uwagi na problem otyłości wśród dzieci i młodzieży, a także nakłonienie do refleksji nad własnym trybem życia i odżywianiem.


Z tej okazji poprosiliśmy doświadczone specjalistek ds. odchudzania, aby objaśniły nam koncepcję jedzenia emocjonalnego.

Cały artykuł 22.2.2024 0

Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz

Wiele osób postrzega proces odchudzania jako karę i podchodzą do niego z myślą, że będą musieli strasznie sobie odmawiać, kupować drogie produkty odchudzające, cierpieć z głodu, szaleńczo ćwiczyć i rezygnować ze wszystkiego, co lubią jeść.

Niektórzy tak robią, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego podejścia. Moja filozofia jest inna: “Powoli, ale w zrównoważony sposób jest lepiej”.

Cały artykuł 19.2.2024 0

Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit

Minął ponad rok od opublikowania mojego wpisu na blogu i myślę, że to dobry czas, aby napisać o tym, co było dalej.

Kiedy napisałam pierwszy wpis, miałam minus 27 kg. Dziś jest to minus 50 kg. Osiągnęłam swój cel!

Nie będę kłamała, momentami przechodziłam lekki kryzys. Kilka razy zaczęłam gonić za liczbą, którą chciałam zobaczyć na wadze, ale nie zdawałam sobie sprawy, co jest, a co nie jest realistyczne.

Cały artykuł 13.2.2024 0