20.7.2023 dine4fit.pl

Weronika (63 lata): “Praca z aplikacją na telefonie była dla mnie wyzwaniem…

…ale stopniowo się z nią zaprzyjaźniłam”

Oto kolejna piękna historia z jednej z naszych grup na Facebooku.

Ponownie historia, która napawa nas wielką radością i poczuciem dobrze wykonanej pracy. A dla tych z Was, którzy w tej chwili zaczynają, mamy nadzieję, że pomoże Wam to wszystko zacząć.

Cześć wszystkim, chciałabym podziękować wszystkim, którzy wymyślili tę aplikację (Dine4Fit), wdrożyli ją i udostępnili grupę na Facebooku. Aplikację wypełniam już 196 dni, zacząłem pod koniec grudnia, aby nie było, że zaczynam od postanowień noworocznych. Wytrwałam i naprawdę było warto.

Dlaczego zdecydowałam się korzystać z Dine4Fit?

Zawsze byłam szczupła, uprawiałam wiele sportów i nadal to robię, więc nie musiałam ograniczać jedzenia, po prostu jadłam to, na co miałam ochotę. Ale to nie znaczy, że się obżerałam. Wydawało mi się, że moja dieta jest zbilansowana, ale z wiekiem musiałam zacząć myśleć, co mam przed sobą na talerzu.

  • Punkt zwrotny nastąpił, gdy zachorowałam i musiałam przyjmować leki, które z jednej strony pomogły, ale jednym z ich skutków ubocznych był przyrost masy ciała (u mnie 12 kg).

Mój pierwotny plan był następujący: W chwili, gdy odstawię te leki, zacznę tracić na wadze. Ten upragniony moment nadszedł w grudniu 2022 roku, natychmiast zaczęłam szukać pomocy i tak odkryłam aplikację Dine4Fit.

Biorąc pod uwagę mój wiek, praca z aplikacją na telefon komórkowy była dużym wyzwaniem. Stopniowo się z nią “zaprzyjaźniłam”, choć trzeba przyznać, że na początku byłam dość źle nastawiona. Z każdym mijającym dniem i otrzymanym w ten sposób doświadczeniem, stawałam się coraz bardziej podekscytowana tą aplikacją. Jeśli chodzi o jedzenie, “odkrywałam Amerykę”.

Korzystając z aplikacji, odkryłam, jak bardzo myliłam się przez te wszystkie lata w kwestii składu żywności. I byłam zdumiona.

Dine4Fit stało się moją codzienną rutyną, zapisywałam wszystko naprawdę uczciwie. Ale jeśli kółka zmieniły kolor na czerwony, nie panikowałam. Aplikacja stała się moim przyjacielem i codziennym pomocnikiem, dzięki któremu udało mi się schudnąć z 74 kg do 63 kg w 196 dni (sama nie liczę dni, aplikacja za każdy dzień daje mi medal za wytrwałość). Utrata wagi była stała, średnio 0,5 kg tygodniowo. Do docelowej wagi brakuje mi jeszcze 1 kg.

Podczas mojej “odchudzającej” podróży bardzo pomocna okazała się waga SENCOR (odkrycie mojej córki), którą można połączyć z aplikacją, dzięki czemu ważysz składniki, skanujesz lub wpisujesz kod i wybierasz z listy potraw. Stałam się taka digitalna 🙂

Aplikacji zdecydowanie nie porzucam, teraz pomoże mi utrzymać wagę i co najważniejsze optymalny skład mojej diety. Jeszcze raz bardzo dziękuję za świetny pomysł, jego realizację i ciągłe innowacje w tworzeniu aplikacji.

Pozdrawiam Was serdecznie, Weronika

foto: cz.depositphotos.com

Też chcesz schudnąć? Zacznij od kliknięcia w te linki:

1. Kalkulator kalorii
2. Aplikacja Dine4Fit
3. Jak używać Dine4Fit?
4. Grupa wsparcia

 

W archiwum przeczytasz także:

Białko: jak osiągnąć zalecaną wartość w diecie?

20.7.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jedzenie emocjonalne  z perspektywy psychologa i lekarza Jedzenie emocjonalne z perspektywy psychologa i lekarza

W przyszłym miesiącu będziemy obchodzić Światowy Dzień Otyłości, którego celem jest zwrócenie naszej uwagi na problem otyłości wśród dzieci i młodzieży, a także nakłonienie do refleksji nad własnym trybem życia i odżywianiem.


Z tej okazji poprosiliśmy doświadczone specjalistek ds. odchudzania, aby objaśniły nam koncepcję jedzenia emocjonalnego.

Cały artykuł 22.2.2024 0

Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz

Wiele osób postrzega proces odchudzania jako karę i podchodzą do niego z myślą, że będą musieli strasznie sobie odmawiać, kupować drogie produkty odchudzające, cierpieć z głodu, szaleńczo ćwiczyć i rezygnować ze wszystkiego, co lubią jeść.

Niektórzy tak robią, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego podejścia. Moja filozofia jest inna: “Powoli, ale w zrównoważony sposób jest lepiej”.

Cały artykuł 19.2.2024 0

Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit

Minął ponad rok od opublikowania mojego wpisu na blogu i myślę, że to dobry czas, aby napisać o tym, co było dalej.

Kiedy napisałam pierwszy wpis, miałam minus 27 kg. Dziś jest to minus 50 kg. Osiągnęłam swój cel!

Nie będę kłamała, momentami przechodziłam lekki kryzys. Kilka razy zaczęłam gonić za liczbą, którą chciałam zobaczyć na wadze, ale nie zdawałam sobie sprawy, co jest, a co nie jest realistyczne.

Cały artykuł 13.2.2024 0