21.1.2022 dine4fit.pl

Dlaczego różne kalkulatory obliczają różne BMR i jak ustawić prawidłową aktywność w Dine4Fit?

W nawiązaniu do posta –Dine4Fit – jak ustawić i jakiego kalkulatora użyć do obliczenia podstawowej przemiany materii.

Dziś o często dyskutowanych kalkulatorach i aktywnościach w ramach odchudzania.

Te kalkulatory… jak to z nimi jest? Ja osobiście obliczam podstawowy metabolizm (BMR – basal metabolic rate) według wzoru Harrisa Benedicta, który jest również wykorzystywany przez urządzenie In body (mam je w swoim gabinecie). Dine4Fit oblicza zgodnie z formułą Mifflin – St.Jeor. A jeśli znasz procentową zawartość swego tłuszczu, zgodnie z formułą Katch – Mcardle.

Uwaga – jeśli nie znasz swojego procentu tkanki tłuszczowej z profesjonalnego pomiaru, możesz niedoszacować, jeśli wybierzesz swoją sylwetkę na podstawie rysunku. Jeśli zmniejszysz ilość tłuszczu o 10%, różnica w spożyciu może wynieść nawet 400-500 kJ. A to już jest kluczowe dla redukcji. Zalecam więc nie szacować procentowej zawartości tłuszczu, jeśli nie znasz jego wartości.

W praktyce wygląda to tak, że w przypadku klientów, którzy nie mają pomiarów, warto obliczyć ich BMR według wzoru Harrisa Benedicta bez procentowej zawartości tłuszczu lub według Dine4Fit z zastosowaniem wzoru Mifflina-St.J.

Co z tym zrobić?

Jeśli znasz swój BMR z jakiegoś pomiaru bioimpedancji, wprowadź go w ustawieniach Dine4Fit:

  • Mój profil > kontrolowane dane > tłuszcz
  • Mój profil > ustawienia menu: jednostka kJ lub kcal. Ja wolę kJ (poprawną jednostką WHO jest kJ).

Aktywności

  • W przypadku ruchu trudno o uniwersalną radę dla każdego. Według mnie podział będzie wyglądać następująco:
  • Tryb siedzący: regularne ćwiczenia w domu i okazjonalny wolny spacer 1-2 razy w tygodniu.
  • Lekka aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia fizyczne (lub trening siłowy) 2 x w tygodniu, lub praca fizyczna i ćwiczenia 1-2 x w tygodniu (w zależności od poziomu aktywności, może to być umiarkowana aktywność).
  • Średnia aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia spalające 2-5 razy w tygodniu lub trening siłowy. Praca fizyczna i ćwiczenia 2-4 x w tygodniu
  • Bardzo aktywny: Praca siedząca i ćwiczenia 5-6 razy w tygodniu w tempie obciążającym lub spalającym, praca fizyczna + ćwiczenia 7 razy w tygodniu w tempie spalającym lub obciążającym.
  • Ekstremalnie aktywny: siedząca praca i więcej niż 7 treningów tygodniowo, aktywny dzień poza pracą, uprawianie wielu sportów, sportowcy.

W każdym razie jest tego sporo i naprawdę nie da się napisać uniwersalnego poradnika dla wszystkich. Jeśli więc coś nie działa, polecam współpracę z ekspertem.

Podsumowanie

Dine4Fit i ich ustawienia naprawdę działają i mogą pomóc (i już pomogły) wielu ludziom w osiągnięciu zdrowia i utracie wagi. Ja też kiedyś schudłam ponad 30 kg dzięki tej aplikacji i od tamtej pory uczę innych jeść tak, aby i oni mogli cieszyć się pozytywnymi zmianami.

Też planujesz wziąć się za siebie? To może Ci się przydać:

W archiwum przeczytasz także:

Odwieczny problem – czy cukier jest rzeczywiście taki zły?

21.1.2022 dine4fit.pl Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Krystyna (27 lat) po roku z apką schudłam 30 kg. Krystyna (27 lat) po roku z apką schudłam 30 kg.

Dzięki aplikacji Dine4Fit schudłam ponad 30 kg i czuję się świetnie. Mogę nosić ubrania, o których wcześniej nawet nie marzyłam.

Nie zawsze było łatwo, ale podróż była tego warta. Mogę się swobodnie poruszać i wreszcie nie wstydzę się tego, jak wyglądam.

Cały artykuł 20.5.2024 0

Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit

 Moje spotkanie z Dine4Fit rozpoczęło się kilka dni po moich 50. urodzinach (w lutym 2021).

Najpierw zdałam sobie sprawę, jak wyglądam na zdjęciach. W tym samym czasie koleżanki z pracy zaczęły interesować się i przechodzić na diety pudełkowe. Przeliczyłam sobie koszt i pamiętam, że pomyślałam, że mogę im pokazać, że można to zrobić taniej i nie być skazanym na gotowe zestawy.

Zaczęłam przeszukiwać internet, czytać o odżywianiu i odchudzaniu i sprawdzać popularne media społecznościowe. W ten sposób natknęłam się na jedną z grup powiązanych z Dine4Fit.

Cały artykuł 13.5.2024 0