21.1.2022 dine4fit.pl

Dlaczego różne kalkulatory obliczają różne BMR i jak ustawić prawidłową aktywność w Dine4Fit?

W nawiązaniu do posta –Dine4Fit – jak ustawić i jakiego kalkulatora użyć do obliczenia podstawowej przemiany materii.

Dziś o często dyskutowanych kalkulatorach i aktywnościach w ramach odchudzania.

Te kalkulatory… jak to z nimi jest? Ja osobiście obliczam podstawowy metabolizm (BMR – basal metabolic rate) według wzoru Harrisa Benedicta, który jest również wykorzystywany przez urządzenie In body (mam je w swoim gabinecie). Dine4Fit oblicza zgodnie z formułą Mifflin – St.Jeor. A jeśli znasz procentową zawartość swego tłuszczu, zgodnie z formułą Katch – Mcardle.

Uwaga – jeśli nie znasz swojego procentu tkanki tłuszczowej z profesjonalnego pomiaru, możesz niedoszacować, jeśli wybierzesz swoją sylwetkę na podstawie rysunku. Jeśli zmniejszysz ilość tłuszczu o 10%, różnica w spożyciu może wynieść nawet 400-500 kJ. A to już jest kluczowe dla redukcji. Zalecam więc nie szacować procentowej zawartości tłuszczu, jeśli nie znasz jego wartości.

W praktyce wygląda to tak, że w przypadku klientów, którzy nie mają pomiarów, warto obliczyć ich BMR według wzoru Harrisa Benedicta bez procentowej zawartości tłuszczu lub według Dine4Fit z zastosowaniem wzoru Mifflina-St.J.

Co z tym zrobić?

Jeśli znasz swój BMR z jakiegoś pomiaru bioimpedancji, wprowadź go w ustawieniach Dine4Fit:

  • Mój profil > kontrolowane dane > tłuszcz
  • Mój profil > ustawienia menu: jednostka kJ lub kcal. Ja wolę kJ (poprawną jednostką WHO jest kJ).

Aktywności

  • W przypadku ruchu trudno o uniwersalną radę dla każdego. Według mnie podział będzie wyglądać następująco:
  • Tryb siedzący: regularne ćwiczenia w domu i okazjonalny wolny spacer 1-2 razy w tygodniu.
  • Lekka aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia fizyczne (lub trening siłowy) 2 x w tygodniu, lub praca fizyczna i ćwiczenia 1-2 x w tygodniu (w zależności od poziomu aktywności, może to być umiarkowana aktywność).
  • Średnia aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia spalające 2-5 razy w tygodniu lub trening siłowy. Praca fizyczna i ćwiczenia 2-4 x w tygodniu
  • Bardzo aktywny: Praca siedząca i ćwiczenia 5-6 razy w tygodniu w tempie obciążającym lub spalającym, praca fizyczna + ćwiczenia 7 razy w tygodniu w tempie spalającym lub obciążającym.
  • Ekstremalnie aktywny: siedząca praca i więcej niż 7 treningów tygodniowo, aktywny dzień poza pracą, uprawianie wielu sportów, sportowcy.

W każdym razie jest tego sporo i naprawdę nie da się napisać uniwersalnego poradnika dla wszystkich. Jeśli więc coś nie działa, polecam współpracę z ekspertem.

Podsumowanie

Dine4Fit i ich ustawienia naprawdę działają i mogą pomóc (i już pomogły) wielu ludziom w osiągnięciu zdrowia i utracie wagi. Ja też kiedyś schudłam ponad 30 kg dzięki tej aplikacji i od tamtej pory uczę innych jeść tak, aby i oni mogli cieszyć się pozytywnymi zmianami.

Też planujesz wziąć się za siebie? To może Ci się przydać:

W archiwum przeczytasz także:

Karmienie piersią a dieta mamy

21.1.2022 dine4fit.pl Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej? Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej?
​Czy zdarza Ci się obiecywać sobie, że jutro rozpoczniesz trening lub że za tydzień zaczniesz biegać regularnie? Motywacja do regularnej aktywności fizycznej może być trudna do znalezienia, szczególnie gdy jesteśmy zapracowani i zmęczeni. Jednak regularne ćwiczenia przynoszą liczne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jak więc znaleźć motywację i pokonać lenistwo, aby rozpocząć aktywny styl życia?

Cały artykuł 29.5.2023 0

Białka dla laików: Jakie produkty spożywcze jeść, aby mieć ich odpowiednią ilość? Białka dla laików: Jakie produkty spożywcze jeść, aby mieć ich odpowiednią ilość?

Kiedy zaczynamy zapisywać nasze posiłki w aplikacji Dine4Fit, większość z nas zauważa, że większym problemem jest osiągnięcie zielonych kółek w przypadku białek i błonnika niż w przypadku węglowodanów i tłuszczów.

Dlatego dzisiaj skupimy się na tym, ile białka powinniśmy spożywać codziennie, zależnie od naszego celu, oraz jak najbardziej odpowiednio uzupełniać je w naszej diecie.

Cały artykuł 25.5.2023 0

Oleje, masło i smalec w kuchni Oleje, masło i smalec w kuchni

Chociaż wszyscy staramy się gotować zdrowe potrawy na parze, niewielu z nas unika smażenia.

Poniżej przedstawiamy porównanie tłuszczów i olejów oraz ich zalety i wady w odniesieniu do ich składu lub tak zwanego punktu dymienia (lub stabilności cieplnej oleju).

Cały artykuł 22.5.2023 0