21.1.2022 dine4fit.pl

Dlaczego różne kalkulatory obliczają różne BMR i jak ustawić prawidłową aktywność w Dine4Fit?

W nawiązaniu do posta –Dine4Fit – jak ustawić i jakiego kalkulatora użyć do obliczenia podstawowej przemiany materii.

Dziś o często dyskutowanych kalkulatorach i aktywnościach w ramach odchudzania.

Te kalkulatory… jak to z nimi jest? Ja osobiście obliczam podstawowy metabolizm (BMR – basal metabolic rate) według wzoru Harrisa Benedicta, który jest również wykorzystywany przez urządzenie In body (mam je w swoim gabinecie). Dine4Fit oblicza zgodnie z formułą Mifflin – St.Jeor. A jeśli znasz procentową zawartość swego tłuszczu, zgodnie z formułą Katch – Mcardle.

Uwaga – jeśli nie znasz swojego procentu tkanki tłuszczowej z profesjonalnego pomiaru, możesz niedoszacować, jeśli wybierzesz swoją sylwetkę na podstawie rysunku. Jeśli zmniejszysz ilość tłuszczu o 10%, różnica w spożyciu może wynieść nawet 400-500 kJ. A to już jest kluczowe dla redukcji. Zalecam więc nie szacować procentowej zawartości tłuszczu, jeśli nie znasz jego wartości.

W praktyce wygląda to tak, że w przypadku klientów, którzy nie mają pomiarów, warto obliczyć ich BMR według wzoru Harrisa Benedicta bez procentowej zawartości tłuszczu lub według Dine4Fit z zastosowaniem wzoru Mifflina-St.J.

Co z tym zrobić?

Jeśli znasz swój BMR z jakiegoś pomiaru bioimpedancji, wprowadź go w ustawieniach Dine4Fit:

  • Mój profil > kontrolowane dane > tłuszcz
  • Mój profil > ustawienia menu: jednostka kJ lub kcal. Ja wolę kJ (poprawną jednostką WHO jest kJ).

Aktywności

  • W przypadku ruchu trudno o uniwersalną radę dla każdego. Według mnie podział będzie wyglądać następująco:
  • Tryb siedzący: regularne ćwiczenia w domu i okazjonalny wolny spacer 1-2 razy w tygodniu.
  • Lekka aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia fizyczne (lub trening siłowy) 2 x w tygodniu, lub praca fizyczna i ćwiczenia 1-2 x w tygodniu (w zależności od poziomu aktywności, może to być umiarkowana aktywność).
  • Średnia aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia spalające 2-5 razy w tygodniu lub trening siłowy. Praca fizyczna i ćwiczenia 2-4 x w tygodniu
  • Bardzo aktywny: Praca siedząca i ćwiczenia 5-6 razy w tygodniu w tempie obciążającym lub spalającym, praca fizyczna + ćwiczenia 7 razy w tygodniu w tempie spalającym lub obciążającym.
  • Ekstremalnie aktywny: siedząca praca i więcej niż 7 treningów tygodniowo, aktywny dzień poza pracą, uprawianie wielu sportów, sportowcy.

W każdym razie jest tego sporo i naprawdę nie da się napisać uniwersalnego poradnika dla wszystkich. Jeśli więc coś nie działa, polecam współpracę z ekspertem.

Podsumowanie

Dine4Fit i ich ustawienia naprawdę działają i mogą pomóc (i już pomogły) wielu ludziom w osiągnięciu zdrowia i utracie wagi. Ja też kiedyś schudłam ponad 30 kg dzięki tej aplikacji i od tamtej pory uczę innych jeść tak, aby i oni mogli cieszyć się pozytywnymi zmianami.

Też planujesz wziąć się za siebie? To może Ci się przydać:

W archiwum przeczytasz także:

Tortilla frgál – pyszne słodkie jedzenie pełne białka i wapnia gotowe w kilka minut

21.1.2022 dine4fit.pl Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Diastaza mięśnia prostego brzucha Diastaza mięśnia prostego brzucha

Dwie na trzy matki cierpią z powodu wystającego brzucha, odrętwienia – “odłączenia” środkowej części ciała lub nieestetycznego “zwisu”, nawet długo po porodzie. Kobiety przechodzące kurację hormonalną, kobiety z nadwagą lub kobiety przechodzące menopauzę również borykają się z wieloma fizycznymi wyzwaniami. 

Jeśli nie czujesz się komfortowo w swoim ciele, wstydzisz się nosić obcisłe koszulki (nie mówiąc już o strojach kąpielowych) i nie wiesz kiedy, jak i czy będziesz w stanie spłaszczyć swój brzuch do zadowalającego kształtu, ten artykuł jest dla Ciebie.

Cały artykuł 27.2.2024 0

Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz Możesz schudnąć, nawet jeśli od czasu do czasu sobie pobłażasz

Wiele osób postrzega proces odchudzania jako karę i podchodzą do niego z myślą, że będą musieli strasznie sobie odmawiać, kupować drogie produkty odchudzające, cierpieć z głodu, szaleńczo ćwiczyć i rezygnować ze wszystkiego, co lubią jeść.

Niektórzy tak robią, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego podejścia. Moja filozofia jest inna: “Powoli, ale w zrównoważony sposób jest lepiej”.

Cały artykuł 19.2.2024 0

Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit Bogusia: Minus 50 kg tylko dzięki diecie i prawidłowemu ustawieniu aplikacji Dine4Fit

Minął ponad rok od opublikowania mojego wpisu na blogu i myślę, że to dobry czas, aby napisać o tym, co było dalej.

Kiedy napisałam pierwszy wpis, miałam minus 27 kg. Dziś jest to minus 50 kg. Osiągnęłam swój cel!

Nie będę kłamała, momentami przechodziłam lekki kryzys. Kilka razy zaczęłam gonić za liczbą, którą chciałam zobaczyć na wadze, ale nie zdawałam sobie sprawy, co jest, a co nie jest realistyczne.

Cały artykuł 13.2.2024 0