21.1.2022 dine4fit.pl

Dlaczego różne kalkulatory obliczają różne BMR i jak ustawić prawidłową aktywność w Dine4Fit?

W nawiązaniu do posta –Dine4Fit – jak ustawić i jakiego kalkulatora użyć do obliczenia podstawowej przemiany materii.

Dziś o często dyskutowanych kalkulatorach i aktywnościach w ramach odchudzania.

Te kalkulatory… jak to z nimi jest? Ja osobiście obliczam podstawowy metabolizm (BMR – basal metabolic rate) według wzoru Harrisa Benedicta, który jest również wykorzystywany przez urządzenie In body (mam je w swoim gabinecie). Dine4Fit oblicza zgodnie z formułą Mifflin – St.Jeor. A jeśli znasz procentową zawartość swego tłuszczu, zgodnie z formułą Katch – Mcardle.

Uwaga – jeśli nie znasz swojego procentu tkanki tłuszczowej z profesjonalnego pomiaru, możesz niedoszacować, jeśli wybierzesz swoją sylwetkę na podstawie rysunku. Jeśli zmniejszysz ilość tłuszczu o 10%, różnica w spożyciu może wynieść nawet 400-500 kJ. A to już jest kluczowe dla redukcji. Zalecam więc nie szacować procentowej zawartości tłuszczu, jeśli nie znasz jego wartości.

W praktyce wygląda to tak, że w przypadku klientów, którzy nie mają pomiarów, warto obliczyć ich BMR według wzoru Harrisa Benedicta bez procentowej zawartości tłuszczu lub według Dine4Fit z zastosowaniem wzoru Mifflina-St.J.

Co z tym zrobić?

Jeśli znasz swój BMR z jakiegoś pomiaru bioimpedancji, wprowadź go w ustawieniach Dine4Fit:

  • Mój profil > kontrolowane dane > tłuszcz
  • Mój profil > ustawienia menu: jednostka kJ lub kcal. Ja wolę kJ (poprawną jednostką WHO jest kJ).

Aktywności

  • W przypadku ruchu trudno o uniwersalną radę dla każdego. Według mnie podział będzie wyglądać następująco:
  • Tryb siedzący: regularne ćwiczenia w domu i okazjonalny wolny spacer 1-2 razy w tygodniu.
  • Lekka aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia fizyczne (lub trening siłowy) 2 x w tygodniu, lub praca fizyczna i ćwiczenia 1-2 x w tygodniu (w zależności od poziomu aktywności, może to być umiarkowana aktywność).
  • Średnia aktywność: Praca siedząca + ćwiczenia spalające 2-5 razy w tygodniu lub trening siłowy. Praca fizyczna i ćwiczenia 2-4 x w tygodniu
  • Bardzo aktywny: Praca siedząca i ćwiczenia 5-6 razy w tygodniu w tempie obciążającym lub spalającym, praca fizyczna + ćwiczenia 7 razy w tygodniu w tempie spalającym lub obciążającym.
  • Ekstremalnie aktywny: siedząca praca i więcej niż 7 treningów tygodniowo, aktywny dzień poza pracą, uprawianie wielu sportów, sportowcy.

W każdym razie jest tego sporo i naprawdę nie da się napisać uniwersalnego poradnika dla wszystkich. Jeśli więc coś nie działa, polecam współpracę z ekspertem.

Podsumowanie

Dine4Fit i ich ustawienia naprawdę działają i mogą pomóc (i już pomogły) wielu ludziom w osiągnięciu zdrowia i utracie wagi. Ja też kiedyś schudłam ponad 30 kg dzięki tej aplikacji i od tamtej pory uczę innych jeść tak, aby i oni mogli cieszyć się pozytywnymi zmianami.

Też planujesz wziąć się za siebie? To może Ci się przydać:

W archiwum przeczytasz także:

Dzięki Dine4Fit wiem, że na pewno nie chodzi o głodzenie się, mówi pani Danka

21.1.2022 dine4fit.pl Korzystanie z Dine4Fit, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
75 hard – cud na odchudzanie? 75 hard – cud na odchudzanie?

Wyzwanie 75 hard krąży po internecie już od jakiegoś czasu. Najczęściej jest ono postrzegane jako jakiś cudowny program odchudzający, dzięki któremu w dwa i pół miesiąca ciężkiej pracy będziemy sprawni i szczupli, kosztem zdrowia.

Co to właściwie jest?

Cały artykuł 25.1.2023 0