19.1.2023 dine4fit.pl

Jak pracować z aplikacją Dine4Fit?

Aplikacja Dine4Fit jest dostępna online – a także jako aplikacja mobilna na Androida i urządzenia Apple – od wielu lat. Wielu użytkownikom udało się uniknąć leków dzięki monitorowaniu diety za pomocą tej aplikacji, a co ciekawe, lekarze pierwszego kontaktu i specjaliści również wykorzystują ją w swoich gabinetach.

Jak nasza apka może pomóc Tobie, tak jak pomogła tysiącom ludzi? Prześledźmy to na wersji przeglądarkowej, a jeśli będziesz chcieć potem przejść na którąś z wersji mobilnych – bez problemu się w tym odnajdziesz. 

Po wprowadzeniu niezbędnych danych aplikacja obliczy Ci podstawową przemianę materii, czyli wydatek energetyczny w ciągu doby w stanie całkowitego spoczynku (czyli gdybyś cały dzień leżeli bez ruchu). Obliczenia te sprawdzają się nie tylko w przypadku BMI, ale również w przypadku formuły Mifflin-St. Jeor (dla BMI pomiędzy 19 a 25), gdzie nie jest konieczna znajomość procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, czy też formuły Katch-Mcardle, która wykonuje obliczenia także z uwzględnieniem tkanki tłuszczowej. Wtedy dokładnie wiesz, ile kalorii potrzeba, aby schudnąć, utrzymać wagę, a nawet przytyć (takie sytuacje też się zdarzają).

Następnie jedynym obowiązkiem użytkownika jest zapisywanie, co je i pije każdego dnia oraz jaka była jego aktywność fizyczna tego dnia – w końcu aplikacja nie może wiedzieć tego sama z siebie. Wprowadzanie danych jest jednak proste, ponieważ można ustawić i zapisać ulubione i najczęściej wykonywane posiłki i czynności. A jeśli żywność zawiera kod kreskowy, aplikacja może go sobie odczytać i dodać produkt automatycznie.

Na koniec dnia otrzymujemy podsumowanie wszystkich wartości, nie tylko kalorii wydatkowanych jaki i przyjętych, ale także wykres makroskładników z podziałem na tłuszcze, węglowodany, białka, błonnik i cukier w wersji Premium. Dzięki temu przeglądowi wiesz, które pokarmy lepiej byłoby wykluczyć z diety lub jeść rzadziej, także ze względu na ich skład, w tym węglowodany i cukry. Apka Dine4Fit jest bardzo intuicyjna, jak sami możecie się przekonać.

Jak się zarejestrować w Dine4Fit?

Wystarczy wejść na stronę www.dine4ft.pl, gdzie mamy możliwość rejestracji przez konto Google, przez Facebook lub tradycyjnie za pomocą adresu e-mail.

Jak to ustawić?

Po zalogowaniu się, kliknij na swoją nazwę użytkownika w górnym pasku po prawej stronie. Pojawi się strona z możliwością wpisania swojej płci, wzrostu, wagi, roku urodzenia, ale także celu (np. schudnąć), reżimu nawadniania, aktywności.

Jak zapisywać jedzenie?

Przy każdym dniu są  pola poszczególnych posiłków. Wystarczy kliknąć w zielony plus po prawej stronie, a następnie wyszukać produkt i zatwierdzić go uprzednio wybierając odpowiednią ilość.

Podobnie postępujemy w przypadku dodawania aktywności.

Jak wygląda zapis dnia?

W ciągu dnia (a najlepiej pod koniec) w prawej kolumnie sumują się zarówno łączna kalorii, jak i zalecane dzienne spożycie węglowodanów, błonnika, białka i innych elementów. Celem jest, aby pod koniec dnia utrzymać wartość plus minus 100%. Jeśli się to nie udaje, od razu widać, gdzie popełniliśmy błąd i co należy zmienić w swojej diecie.

Po najechaniu myszką na któreś z kółek makroskładników, pokaże nam się zestawienie zjedzonych przez nas produktów, które tego makroskładnika miały najwięcej.

Jak działają statystyki?

Klikając na pole Statystyki w prawym górnym rogu, przejdziesz do strony z raportami tygodniowymi, miesięcznymi i rocznymi, w tym śledzenia realizacji celów (Analiza diety w wersji Premium).

Analiza diety zapewnia również podział na poszczególne składniki odżywcze wraz rozpiską, z jakich produktów te makroskładniki pochodzą. Możesz bawić się statystykami (także sposobem ich wyświetlania), w każdym razie masz bardzo szczegółowy przegląd tego, co jesz i co zostaje w Twoim organizmie.

Przepisy

Aplikacja Dine4Fit to także baza przepisów, które zbieramy od blogerów i naszych użytkowników (tak, Ty też możesz się przyczynić do jej rozbudowy!). To niesamowita wygoda, bo wybierając potrawę z bazy do swojego menu automatycznie przenoszone są wszystkie wartości odżywcze.

A co daje Premium?

Premium to już na pierwszy rzut oka brak reklam. Te niestety w wersji podstawowej muszą się wyświetlać, dzięki temu możemy apkę nadal rozwijać. Jednak poza brakiem uciążliwych reklam Premium to także odblokowany wykres cukru oraz niedostępna w podstawowej wersji analiza menu.

W przypadku, gdy najdą Cię jakieś wątpliwości, albo po prostu poczujesz, że potrzebujesz pocieszenia czy wsparcia pamiętaj, że istnieje grupa wsparcia, gdzie użytkownicy mogą wymienić się doświadczeniami, pochwalić swoimi sukcesami, czy uzyskać wsparcie.

Jeśli chcesz wziąć się za siebie, koniecznie zajrzyj w te miejsca:

W archiwum przeczytasz także:

Aplikacja Dine4Fit: Ustawianie przyjmowania kalorii według aktywności

19.1.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit

 Moje spotkanie z Dine4Fit rozpoczęło się kilka dni po moich 50. urodzinach (w lutym 2021).

Najpierw zdałam sobie sprawę, jak wyglądam na zdjęciach. W tym samym czasie koleżanki z pracy zaczęły interesować się i przechodzić na diety pudełkowe. Przeliczyłam sobie koszt i pamiętam, że pomyślałam, że mogę im pokazać, że można to zrobić taniej i nie być skazanym na gotowe zestawy.

Zaczęłam przeszukiwać internet, czytać o odżywianiu i odchudzaniu i sprawdzać popularne media społecznościowe. W ten sposób natknęłam się na jedną z grup powiązanych z Dine4Fit.

Cały artykuł 13.5.2024 0

Czy naprawdę łatwiej jest schudnąć 50 kg niż 5 kg? Czy naprawdę łatwiej jest schudnąć 50 kg niż 5 kg?

Nie każda redukcja jest taka sama. Tak, pierwsze pięć kilogramów, jeśli ktoś traci na wadze z powodu dużej nadwagi, jest łatwiejsze do zrzucenia niż pięć kilogramów, które ktoś chce tylko „dogładzić”, aby być zadowolonym ze swojego ciała.

Ale czy w ogóle można to porównać?

Cały artykuł 9.5.2024 0

Instruktorka fitness: wywiad z klientką, która schudła dzięki diecie i ćwiczeniom Instruktorka fitness: wywiad z klientką, która schudła dzięki diecie i ćwiczeniom

Kiedy niesamowita przemiana młodej i sympatycznej Stefki (50 kg w rok!) pojawiła się w naszej czeskojęzycznej grupie w lutym, od razu stało się dla nas jasne, że jej historia może być świetną motywacją dla innych.

Dzięki naszej trenerce Markecie, z którą współpracujemy od dłuższego czasu i która poprowadziła tę matkę uroczych bliźniaków w jej przemianie, możesz teraz przeczytać poniższy tekst. Niech Was wesprze i zmotywuje.

Cały artykuł 3.5.2024 0