27.2.2023 dine4fit.pl

Józek dla Dine4Fit: Wystarczyło się zdecydować

W ramach regularnej dawki motywacji przynosimy Wam kolejną historię sukcesu jednego z Was – Józka.

Przy okazji dziękujemy wszystkim tym, którzy tak chętnie dzielicie się swoimi osiągnięciami.

Józek, lat 28,  pracuje jako operator na produkcji w fabryce. Od dziecka lubi piłkę nożną, ale w wieku jedenastu lat musiał przestać grać z powodu problemów zdrowotnych. Mówi, że była to również pierwsza zmiana w jego stylu życia, po której zaczął przybierać na wadze.

W wieku 17 lat jednak przyrost wagi zatrzymał się, a on sam zaczął chudnąć. Powód – problemy rodzinne. Jednak gdy miał około 20 lat, waga znów zaczęła iść w górę. Ale on tego nawet nie zauważył…

Zacząłem pracować i utknąłem w klasycznej rutynie – powrót z pracy do domu, siedzenie przy komputerze lub leżenie przed telewizorem. Do tego wizyty w pubie w weekendy. Swoje problemy rozwiązywałem alkoholem – wyjaśnia sympatyczny młody człowiek, którego dziś nie podejrzewa się o to, że kiedykolwiek miał problemy z wagą.

Kiedy i jak nastąpił punkt zwrotny w życiu?

W przypadku Józka nie była to kwestia zdrowia, jak to często bywa. Zdrowie zawsze miał w porządku, ale w końcu stwierdził, że dalej tak być nie może.

  • Dokładnie pamięta tę datę. To był 10 lipca 2022 roku – spojrzał na siebie w lustrze i podjął decyzję.

Znalazłam w internecie Dine4Fit i zabrałem się za naukę i czytanie, jak korzystać z aplikacji i lepiej się odżywiać. Spędziłem nad tym wiele godzin – przyznaje. Ale 30 kg w dół pokazuje, że było warto.

  • Zaczął zapisywać wszystkie swoje posiłki, starał się jeść zdrowo, chodził na spacery i na siłownię.

Na początku byłem bardzo zmęczony, praca na trzy zmiany nie ułatwia sprawy, ale się zawziąłem i uwierzyłem, że dam radę – mówi, dodając, że po kilku tygodniach nie tylko zmęczenie zniknęło, ale też zobaczył pierwsze zmiany w lustrze.

To zmotywowało mnie jeszcze bardziej i przestałem pić alkohol prawie całkowicie – mówi z dumą, dodając, że przyjaciele również bardzo mu pomogli, motywując go. Jestem teraz zupełnie inną osobą. Cieszę się życiem i czuję się znacznie lepiej. Schudłem z apką Dine4Ft tylko dzięki własnej silnej woli.

A co było najtrudniejsze?

Zacząć i ułożyć to wszystko w głowie – przyznaje młody człowiek, którego ulubionym jedzeniem jest teraz jogurt grecki z białkiem, owocami i masłem orzechowym. I mówi, że trzyma kciuki za Was wszystkich. Będąc konsekwentnymi dacie radę!

To co, Ty też spróbujesz? Będziesz potrzebować tego:

W archiwum przeczytasz także:

Dziesięć rad jak ustawić aplikację Dine4Fit i na co zwrócić uwagę

27.2.2023 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Różne

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit Monika: Moja droga do zdrowia i szczęścia z Dine4Fit

 Moje spotkanie z Dine4Fit rozpoczęło się kilka dni po moich 50. urodzinach (w lutym 2021).

Najpierw zdałam sobie sprawę, jak wyglądam na zdjęciach. W tym samym czasie koleżanki z pracy zaczęły interesować się i przechodzić na diety pudełkowe. Przeliczyłam sobie koszt i pamiętam, że pomyślałam, że mogę im pokazać, że można to zrobić taniej i nie być skazanym na gotowe zestawy.

Zaczęłam przeszukiwać internet, czytać o odżywianiu i odchudzaniu i sprawdzać popularne media społecznościowe. W ten sposób natknęłam się na jedną z grup powiązanych z Dine4Fit.

Cały artykuł 13.5.2024 0