22.12.2022 dine4fit.pl

Wystarczy, że postanowisz, że nie chcesz już być tłuściochem

Kto śledzi naszego bloga, ten wie, że lubimy regularnie zamieszczać (oczywiście za zgodą bohaterów) sukcesy naszych użytkowników.

Dziś mamy dla Was historię Wojciecha, ojca, który po urodzeniu syna postanowił uporządkować swoje wieloletnie zmagania z nadwagą. W ciągu roku z aplikacją Dine4Fit schudł 30 kg – według jego własnych słów, bez większego wysiłku.

O swojej rocznej przygodzie ze zdrowym odżywianiem i trzech miesiącach na siłowni, mówi:

Od dziecka miałam problem ze swoją wagą. Moi rodzice nie byli w najlepszej sytuacji finansowej, więc zdrowa dieta wysokiej jakości nie wchodziła w grę. Ale na pewno nie zwaliłabym swojej nadwagi tylko na to. To, że byłem uzależniony od słodyczy, było drugą stroną rzeczy. I mimo, że wolno mi było kupić tylko może jedną słodycz dziennie, to zawsze była jakaś możliwość.

  • W tym duchu przebiegało więc całe moje dzieciństwo i dorastanie. Pod koniec liceum, przy wzroście 180 cm, ważyłem 115 kg!

Po szkole rozpocząłem wymagającą fizycznie pracę, a także zająłem się szermierką historyczną. W tym momencie spadek wagi poszedł sam i po roku zszedłem do 85 kg. Byłem z siebie zadowolony.

Ale jak to bywa, nic nie trwa wiecznie. Fascynacja szermierką z czasem wyblakła, w pracy awansowałem, zacząłem zarabiać więcej, ale mniej się ruszać. Lubiłem też więcej dobrego jedzenia, a zwłaszcza alkoholu.

Po około roku miałem już około 100 kg. Od tego czasu podejmowałem kilka prób schudnięcia poprzez “niejedzenie”. Owszem, waga zawsze spadała, ale tylko chwilowo. I tak przez około 8 lat utrzymywałem się w przedziale 95-105 kg.

  • Potem ożeniłem się i urodził mi się syn. Przestałem się zupełnie obserwować i nagle z przerażeniem stwierdziłem, że praktycznie wróciłem do swojej pierwotnej wagi, czyli 111 kg.

Nie chciałem, żeby mój syn miał takie same problemy jak ja, a potem dzieci się z niego śmiały. Przede wszystkim chciałem, żeby był w stanie robić wszystko i nie dostawał zadyszki przy każdym ruchu, dlatego w domu wszyscy postanowiliśmy jeść zdrowo. Moja żona odkryła aplikację Dine4Fit. Apkę uzupełniam regularnie już prawie rok, jem mniej więcej to, na co mam ochotę, a wszystko samo działa. Nie głoduję, nie tęsknię za jakimiś zachciankami, bo co jakiś czas pozwolę sobie na jakiś extra smakołyk, ale po prostu wszystko z umiarem. Dine4Fit dało mi wielkiego kopa, jestem wreszcie zadowolony ze swojej wagi i kształtuję swoją sylwetkę na siłowni. Aha, i co najważniejsze, nadążam za synem bez zadyszki 🙂

foto: archiwum Autora

Chcesz coś zrobić ze swoją wagą? Będziesz potrzebować tylko tego:

 

 

 

W archiwum przeczytasz także:

Dlaczego jemy tak mało roślin strączkowych, skoro są one korzystne dla naszego zdrowia i jak bezboleśnie włączyć je do diety

22.12.2022 dine4fit.pl Ciekawe, Jak się odchudzać?, Korzystanie z Dine4Fit

Komentarze

Komentarze nie odzwierciedlają opinii redakcji ani administratora bloga.

Dodaj komentarz

Powiązane artykuły
Najlepsze ćwiczenia na “oponkę” Najlepsze ćwiczenia na “oponkę”

Wraz z wiekiem często obserwujemy wzrost tkanki tłuszczowej na brzuchu wzdłuż talii. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że wraz z wiekiem zmniejsza się masa mięśniowa, a przyrost kanki tłuszczowej się nasila.

Dziś zebraliśmy najlepsze ćwiczenia, które pomogą nam ten proces odwrócić. Większość ćwiczeń można wykonywać w domu, niezależnie od wieku, choć wszystko z umiarem.

Cały artykuł 15.4.2024 0

Jak delektować się jedzeniem nawet podczas odchudzania Jak delektować się jedzeniem nawet podczas odchudzania

Dziś emocje odgrywają główną rolę w podejmowaniu wobec ogromnej oferty produktów decyzji o tym, ile, co, dlaczego i jak jeść. Jak przekonać ludzi, że ważne jest nie tylko to, co jedzą, ale także dlaczego jedzą i jak jedzą?

Ważne jest, aby nauczyć się nie postrzegać jedzenia jako narzędzia do rozwiązywania problemów, które w ogóle nie są z nim związane.

W ekstremalnych przypadkach pomocna może być psychoterapia poznawczo-behawioralna, która uczy, jak pracować z myśleniem, emocjami i zachowaniem. To długa droga, ale możesz spróbować uświadomić sobie i zmienić kilka kluczowych rzeczy już teraz.

Cały artykuł 11.4.2024 0

Co zrobić, gdy waga nie chce się już ruszyć? Co zrobić, gdy waga nie chce się już ruszyć?

Do napisania tego artykułu skłonili mnie moi pacjenci, którzy borykają się z podobnym problemem.

Ich waga nie zmienia się znacząco (ani w dół w utracie wagi, ani nawet w przybieraniu na wadze).

Chodzi mi o to, że ktoś utrzymuje określoną wagę na stałym poziomie i co najwyżej występują zauważalne wahania o około plus minus 2 do 3 kilogramów. Jest to więc długotrwała oscylacja wokół określonej masy ciała. Co jednak zrobić, gdy chce się w końcu zerwać z tą wagą?

Cały artykuł 8.4.2024 0